Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyereketek mennyit...

2 év körüli gyereketek mennyit alszik a nagyszuloknel?

Figyelt kérdés

2 év 3 hónapos a kislányom. Eddig 2x aludt az elmúlt kb fél évben a nagyszüleinel. Elsősorban azért, higy kipróbáljuk hogy viseli, mert márciusban születik a 2. kislányunk és akkor mindenképp ott lesz náluk a nagy, amíg kórházban leszünk.

A nagyszülei csodálatosak imádják egymást kölcsönösen, egy szavam sem lehet. Autóval 20 percre laknak.

Anyósom mindig mondja, hogy csak szóljak és bármikor ott aludhat a kicsi. Most 30 hetes terhes vagyok és úgy érzem fizikailag és lelkileg is kicsit elfogytam. Belegondolok milyen jó lenne egy napot pihenni, de közben meg olyan érzésem van, mintha lepasszolnam a gyereket, mintha valamit teher lenne. De közben azt is tudom, hogy az ő érdeke is az, hogy én jól legyek.

Ti is ilyen nehezen mentetetek az ezen, vagy sokkal lazábban?



jan. 19. 20:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem aludt meg ott.

A 10 éves lányom is csak egyszer.

Akárhányszor elvisszuk,tök lelkes,aztán 11 órakor érte kell menni mert sír,haza akar jönni

Anyukám a világ legjobb nagymamája,én hiányzok neki 🤦

8 kilométerre lakunk csak egyébként nem a világ végén vagyunk egymástól.

jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%
3 éves a kisfiam, kb. 3-szor aludt ott eddig. Felőlem ott aludhatna havonta 2 hétvégén is, de a nagyszülők nem ajánlják fel, pedig nagyon szeretik, heti szinten találkoznak, de fáradtak, dolguk van, anyósom dolgozik is még, neki is csak a hétvége van, így nem kérjük mef őket inkább, ha nem ajánlják fel.
jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk viccesen alakult (sokaknak inkább megdöbbentően). Lányom bölcsis volt. A bölcsiben minden hónapban rendeztek pizsipartyt. 5-10 gyerek volt általában. Tematikus program volt mindig (pl húsvét, habparty, ugrálóvárazás, halloween, farsang stb). Ezekre járt 2,5 éves korától. A csordaszellem sokat segített: ugyanazokkal a gyerekekkel volt akit ismert, ugyanazok voltak a gondozók, ugyanabban az ágyban aludt, amiben napközben is.

3 éves múlt mikor a nagyszüleinél először aludt. Mivel a pizsiparty szó már be volt vezetve, így csak annyit mondtunk, hogy “ma a papáéknál lesz pizsiparty és ott lesz az unokatesója is (6 éves és imádják egymást). Lassan 4 lesz a lányunk és kb havi egyszer alszik a papáéknál. Most már egyedül is. Jövő nyáron megpróbáljuk, hogy az unokatesóknál is alszik majd.

jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
70%

20 hónapos a kislányunk, még nem aludt egyedül a mamáknál. Mindketten 200 km-re élnek tőülnk, anyósom nem is vállalná már, idős. Anyuék szeretnék, de a távolság miatt nehezen kivitelezhető. Sokáig nem szeretett autózni, így nem is igen volt opció, hogy egyiknap elviszem, másik nap érte megyek. A táv miatt ez egyébként is egy tank benzin, így enyhe luxus... Irigylem azokat, ahol minimális a távolság, nekem iszonyat jó emlékeim vannak a nagyinál bandázásokból.

Olyan többször is volt, hogy nagyszülők aludtak nálunk, amikor mi esti programozni mentünk a férjemmel, sosem volt semmi gond. Most lassan azt kezdjük el tesztelni, hogy anyuéknál én kiszállok a képből (nem nagy áldozat, amúgyis tojik rám a gyerek, ha a nagyi látóhatáron belül van :D) és anyu intézi az esti rutint, ő altat, ő alszik vele egy szobában, ő kel hozzá ha gond lenne. Én meg alszom a szomszéd szobában. Így kiderülne, hogy hogy viseli és lassacskán majd elhozhatják egész hétvégére is akár.

jan. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
4 éves, sosem aludt máshol és nem vágyik rá. Napközben bármennyit, imádja a mamát de este szeretne itthon aludni, azt mondja. Nem fogom raeroltetni, majd ha akarja kiprobalja.
jan. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 éves múlt a fiam, egyszer aludt ott, de másnap azt mondta inkább többet nem szeretne, mert hiányoztunk neki. Egész nap reggeltől estig teljesen boldogan elvan a nagyszülőkkel, imádja őket, nappali alvás nem gond neki, de éjszaka nem, az itthon. Illetve, amit még szeret, ha anyukám alszik nálunk. Én engedném, hogy aludjon ott többet, de akarata ellenére nem fogom kényszeríteni. De nálunk az is nagy segítség, ha elmegy hozzájuk reggel, este meg hazahozzuk.
jan. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Talán 1x aludt ott úgy évesen, de akkor is csak azért, mert nagyon későn értünk haza, mire felébredt már ott voltam mellette, mivel a mamájának mennie kellett korán reggel dolgozni.

Amíg a testvérével kórházban voltam ő az apjával volt (2,5 év van közöttük)

jan. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
69%

Havonta többször aludt ennyi idősen. Imádja azóta is, és mivel rossz alvó volt, anyukám meg lelkes ennek ellenére, igazi kincs volt az összes ilyen alkalom. Az alvás hatalom! A kicsi (8 hós) még sajnos nem kompatibilis, remélhetőleg hamarosan az lesz.


Igen, laza vagyok ezen a téren, ameddig a gyerekeknek nincs ellenvetése.

jan. 20. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
56%

10 éves a nagyobb lányom, 3 a kicsi.

Sosem aludtak még ott de nem azért mert nem engedtem volna vagy ne akartak volna.

3 és 9 éves kora között a lányom pavor alvó volt, 1 éve brutális alvajáró.

Már csak anyósom él a nagyszülők közül, Ő 4. emeleti erkélyes lakásban lakik. A gyerek előtt éjszaka nincs lehetetlen, ha el lenne torlaszolva az erkélyajtó sem jelentene neki kihívást. Így nem engedjük hogy ott aludjon.

Viszont anyósom szokott nálunk aludni, a gyerek éjszakai szokásaihoz már biztonságossá van téve a ház. Évi 3-4 alkalommal el szoktunk menni 2 éjszakás wellness hétvégére. Ilyenkor élvezik a nagyi kényeztetését.

jan. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
62%

A nagyobb gyerekem két évesen úgy havi háromszor aludt nagyszülőknél (vegyesen anyósom és anyám), azóta ez a szám nőtt. Már igényli, a mamák meg alig várják, hogy vihessék.

A kisebbem három éves, és egyéb okokból ő sokkal kevesebbet alszik máshol, de olyankor gond nélkül elvan.

jan. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!