Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális hogy 5 hete taknyos?

Normális hogy 5 hete taknyos?

Figyelt kérdés
Bölcsis kisfiam 5 hete gyakorlatilag folyamatosan taknyos. Mire kigyógyult volt és mehetett volna bölcsibe én hazahoztam neki elkapta és most 2 hete megint itthon van ...nagyon elegem van az egészből. Normális ez egyáltalán? Semmi más baja nincs csak folyamatosan jön az orrábol ha szívom neki...
febr. 14. 08:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Normális.

Bekerült a közösségbe.

Lányom első ovis évében a 10 hónapból járt összevissza három hónapot oviba.

febr. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fiam az első 2 éveben szó szerint ősztől tavaszig taknyos volt.


Nálunk annyiból volt másabb, hogy egy sima orrfújással nem tartatják otthon.

febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Akkor leírom, mi van nálunk.

Karácsonykor (!) kezdődött hörgőgyulladással. Antibiotikum, rendbejött, de a köhögés nem múlt el. Mézes tea, párásító, lándzsás útifű szirup, Ambroxol, gyógyszertári hurutoldó, persze nem mind egyszerre, de szépen sorban; egyiktől sem múlt el a köhögés.

Visszavittem dokihoz. Beutalt röntgenre, kiderült, hogy arcüreggyulladás. 10 alkalom (avagy 2 hét) elektroterápiás kezelés a gőzfürdőben. 7-ig jutottunk (akkor már alig-alig köhögött), a 8. napján lázasan és bedurrant mandulával kelt reggel, így abba kellett hagyni (lázasan nem lehet menni rá). Viszont ettől újra elkezdettt köhögni. Megint doki, megint antibiotikum a mandulagyulladásra, most ott tartunk, hogy még 1 nap van belőle, a gyerek teljesen jól van, ellenben a köhögés megint megmaradt. Már dunsztom sincs, mit csináljak, gyakorlatilag másfél hónapja nem telt el nap köhögés nélkül... Ja, és a delikvens már iskolás, 8 éves lesz nyáron, és ami a legszebb, hogy tavaly szeptembertől december végéig az égvilágon semmi baja nem volt. Idén meg tömény szopóroller eddig, ez ilyen sajna... Segíteni nem tudok érdemben, de hátha kicsit jobban érzed magad tőle, hogy nekünk is szar... :D

febr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is december 23 óta max 1 hetes szünetekkel folyton beteg. Kérdeztem a gyerekorvost, de azt mondta, hogy ez ilyen. Az első betegség legyengíti az immunrendszerét, utána a többit így könnyebben elkapja, amitől teljesen felépülni sem tud. Tavasszal jobb lesz.
febr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Normalis. Mondjuk nalunk ettol mehetnek a gyerekek, csak magas lazzal nem.
febr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát akkor látom nem csak nálunk van szopóág...🤣


Vinném én így, az a baj hogy ha nincs rendesen pucolva akkor egyből a fülere megy sajnos...:( így muszáj itthon tartani.

febr. 14. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!