Puki a családban?

Figyelt kérdés
Férjemnél kiskorában tabu volt otthon a puki, a szüleit sosem hallotta, neki is el kellett vonulnia. Az én szüleimnél természetes volt, hogy ha kell, akkor kell, ennek ellenére mégis tudtam, hogy ha máshol vagyunk, akkor ott nem illik, de otthon szabad volt. Ki hogyan szocializálódott? Még csecsemő a babánk, de előkerült a téma, hogy hogyan kéne ezt jól csinálni.
febr. 14. 15:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Én is úgy nőttem fel,hogy nem volt szokás otthon. Nem tabu volt,hanem nem pukiztunk a másik orra alá,hanem elmentél wc-re,ilyesmi. De ez tök logikus. Anya jött olyan családból,akiknél szokás volt,anyánál nem. Szerintem gusztustalan,de ki hogy látja. Mi sem szeretnénk a gyerek előtt azért.
febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell belőle ügyet csinálni. Én nem szeretem a másét szagolni, a férjem sem,de ha neha besikerül, hát istenem. Nem kell nevetni rajta, viccet csinálni belőle, de büntetni se. Van ilyen és kész. Természetes, de azért nem kell a másik orra alá nyomni.
febr. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk fordítva volt, a férjem családjába tök elfogadott, nálunk konkrétan fel kellett állni és ki kellett menni a szobából, ha valakire rájött.

Mivel úgy igazán csak a férjem családjával vagyunk, így nem tabu, bár nyilván nem étkezés közben meg hasonlók.

febr. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem sokkal "kínosabb" felállni egy beszélgetés, ebéd, játék, filmnézés stb. közepén is kiszaladni fingani, olvastam már ilyeneket korábban is, hogy ez bizonyos családoknál így működik, de nem tudom elképzelni. Filmnézés közben szó nélkül felállsz, kimész az előszobába, ahol fingasz és visszajössz? Vagy szólsz, hogy állítsátok le a filmek, ki kell menni pukizni? Vagy azt mondod wc-re kell mennem, de ahogy kiérsz már jössz is vissza? Hát tök nyilvánvaló, hogy fingani voltál, nem? Vagy vársz kint a wc-n kicsit, hogy úgy tűnjön pisilni voltál? És ha valami puffasztó étel volt az ebéd/vacsi, akkor egész este járkálsz ki az előszobába/wc-re? Vagy ha egész család azt evett, akkor egy esti filmnézés vagy gyerekekkel házi feladat készítés, társasozás, főzés, takarítás stb. alatt felváltva jár ki az egész család a mosdóba fingani? Számomra ez teljesen életszerűtlen. És mi van ha olyan gyorsan jön, hogy időd sincs erre?


Egészséges ember normális étkezés mellett nem fingik félóránként, pláne nem hatalmas recsegő büdös fingot, szóval alapból nem értem miért olyan hatalmas probléma ez. Max. ha ilyen puffasztó ételeket eszik az egész család vacsira, na bumm, akkor tudjuk, hogy ma este pukizós este lesz.


Nyilván ne legyen követendő példa az sem, hogy felnőtt emberek seggdüllesztve recsegnek bele egy családi ebédbe, majd jót nevetnek rajta, vagy hogy kisgyerekkel ezen viccelődnek, hogy ez micsoda móka, de szerencsére sem a férjem, sem a mi családunkban nem központi téma ez, max. akkor megyünk ki ha érezzük, hogy valami óriás, recsegős fing készülődik, amúgy meg vagy észre sem veszi a másik ha csendes volt, vagy egy "bocsi" kíséretében elintézzük. Gyerekeknek meg volt a szokásos "rettentően vicces a pukizás és a kaki szó" időszakuk, olyankor néha voltak rászólások, hogy nem vicces egyáltalán a recsegve fingás és utána fetrengve röhögés, normálisan kinőtték.

febr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Nem fingunk direktben verseny szerűen, de ha kell hát kell, istenem.kijon, elnézést kérünk és kész.

Ugyanúgy a lányom is, a férjem is én is.

Inkább jöjjön ki,mint fájjon a házunk utána.

febr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Jaj, hozzáteszem, vendégségben, vagy boltban nem eregetunk.
febr. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%
mi nem csinálunk itthon gondott belöle nem szaladgálunk azért wc hogy ott fingjunk.
febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 babyboom567 ***** válasza:
72%
tényleg vannak olyan családok, ahol pukizni sem lehet egymás előtt?
febr. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk ez természetes itthon.

Nem direktben a másik orra alá, de amúgy természetesen. A fing büdös, ez van. Szagolom a sajátomat is, mivel muszáj, a páromé se büdösebb, se a gyerekeké. Nem akadunk fenn ilyesmin.

Ráadásul ahogy a négyes írta, egészséges ember normál kaja után nem fingik oltári büdöseket egyfolytában.

febr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

1# vagyok. Hú,de lepontoztatok,mert leírtam,hogy nálunk mi volt. Nem csinálunk gondot,de ha érezzük és ott vagyunk társaságba,arrébb megyünk. Húha,borzasztó etikátlanok vagyunk,haha. :D Mintha számítana,hogy kiknél hogy megy. És de anya család része pedig olyan,hogy jó hangosat-büdöset bárhol,bárkinél vannak. Ők szimplán a családi ebédnél is. Ha ez a normális....oké. Nem arról írtam,ahol a nappaliba ülsz és kijön,hát ez van akkor nyilván.


4-es,akkor film alatt wc-re se mész ki,ha nem tudod elképzelni? :D De fura lehet.

febr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!