Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszafordíthatatlan már a...

Visszafordíthatatlan már a helyzet gyermekeknél?! Ilyeneket olvasok, még itt is: alig bírnak a gyerekekkel, a villogó kijelzőktől totál fel vannak pörögve, foglalkozásokkal nem lehet lekötni már a figyelmüket, neveletlenek, szemtelenek... Többi lent!

Figyelt kérdés

Zaklatottak, túl sok feszültség van bennük, probléma van (egyre több) magukkal a szülőkkel, bírálni nem lehet egyikük csemetéjét sem (hiszen az ő gyermeke arany...), ha magán óvodába járatják őket akkor meg még több elvárást támasztanak a pedagógusokkal szemben, az esetlegesen öntelt szülőkről már nem is szólva...


Fölösleges már ezt a pályát választani?


Még kiskorúakkal foglalkozók is (mind óvodapedagógusok, mind tanítók) ki fognak lassan de biztosan készülni - hacsak nincs férfias, szigorú tekintélyük?



febr. 14. 19:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

Újabb vitaindító kérdés...

3..2..1...

febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
Vigyázz, mert itt lemészárolnak, hogyha szidni mered a gyerekeket. Hiszen ők (bármi rosszat is tesznek) mindig angyalok. (se)
febr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
57%

És szülőként átgázolunk a másik gyerekén és leszarjuk ha neki rossz a lényeg hogy az enyémnek tókéletesen jó legyen és akkor amikor akarja!


🤣

febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%
Ezért jó a bölcsőde, ott még mindegyik aranyos.
febr. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan csak szülő vagyok, nem gyerekekkel foglalkozom, de nálunk az oviban az óvónők egybehangzó véleménye szerint ez nem így van. Mármint nem csak az én gyerekemről, hanem úgy általában a csoportról az a benyomásuk, hogy rendben vannak. Nyilván mindenkinek lehet jobb vagy rosszabb napja, de összességében a gyerekeken, meg amúgy én a szülőkö sem látom azt, hogy annyira szét lennének csúszva, meg ne tudnának bírni a gyerekekkel. Nekem két kislányom van, közülük még csak az egyik ovis, de nem érzem azt, hogy ne lehetne velük bírni, pedig nem vagyunk zéró képernyős család. De mondjuk nálunk mindkét gyerek sokkal szívesebben játszik valamit velünk, rajzolnak meg gyurmáznak meg mittudoménmit csinálnak velünk inkább, mint rajzfilmet nézzenek, pedig amúgy nincs korlátozva kifejezetten a képernyőidő, akkor nézik, amikor akarják.
febr. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%
Ezt milyen fásult emberektől hallottad már? :) Gyerekekkel sosem volt egyszerű és nem is lesz az, pláne nem ekkorákkal... Aki ilyen véleményen van, az ne válassza ezt a szakmát hivatásaként, vagy váltson mielőbb!
febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

Valóban vitaindító kérdés, de épp ezért fontos kérdés.

Szerintem egyre elkeserítőbb, ami van. Homokba lehet dugni a fejünket, hogy "jajj hát régen is voltak rosszabb gyerekek, de igazából ők csak gyerekeket és játszanak".

Az... Aztán addig vegzálják az osztálytársukat, amíg az öngyilkos nem lesz: nem egy ilyen eset van és már egész kicsiknél. Meg azt "játszák", hogy egy kiskutyában melyikük tud nagyobbat rugni, hogy messzebbre repüljön.

De nem csak ilyen kirívó esetek: ismerősi, baráti körből is egyre több szocio -és pszichopata tüneteket mutató gyereket ismerek. Nem rosszalkodik. Konkrétan pszicho/szociopatikusak: semmi empátia mások felé, semmi megbánás, nem lehet rá érzelmileg hatni. Igazságosnak véli a gyengébbek bántását, ha érzékenyíteni akarnánk, hogy a másiknak ez fáj, akkor csak mosolyog.

A hirtelen reakcióm erre azt mondaná, hogy majd az erőből érteni fog, mert úgy tűnik másból nem. Kérdés, hogy megoldás-e hosszú távon.

febr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

7# Én 90-es években voltam általános iskolás és már akkor is kegyetlenül kikezdték egymást a gyerekek sajnos. Ez nem újkeletű, inkább szomorú, hogy még mindig nem tudják kezelni ezt az intézményekben. De volt macskakínzás, béka boncolás is, bármilyen szomorú.

Pszichopatákról nem tudok nyilatkozni, én szerencsére nem ismerek ilyet.

febr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

Addig amíg itt a gyakorin is kérdések alatt a szülők össze feszülnek és semmibe nézik a másik érzéseit,gyerekeit addig ne várjunk javulást.


Pont egy kérdés alatt olvastam hogy kb leszarja a másik gyereket mert ő allergiás ,szegény és csak a saját gyereke érdekli ,hogy ő akkorés ott egyen "luxus"kaját ahol akar.

Amíg ilyen szűlök nevelnek gyereket addig ezektől a gyerekektől se várjunk javulást.

febr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%
9# Azt a kérdést én is olvastam és ha szerinted ez volt a vita konklúziója, akkor javaslom, hogy olvasd végig mégegyszer. :)
febr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!