Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy álljak helyt mindenhol?...

Hogy álljak helyt mindenhol? Főleg a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Novemberbe elkezdte a kicsi a bölcsit. Most lesz 2.5 éves. Mellette van egy lassan 5éves fiam.


A napunk: a kicsi 5kor kel. Ezt egyszerűen nem tudom eltolni 1 éve.

6kor kelünk ki az ágyból, keltjük a nagyot, öltözünk.

7kor indulunk, ovi, bölcsi, fél8ra megyek dolgozni.

Irodai munkám van. Nagy odafigyelést igényel.

16kor végzek, megyek értük, fél-3/4 5re itthon vagyunk.


Minden napra van valami dolgom. Ha csak egy hajtogatás, teregetés, valami mindig van. És itt mire végzek, holtpontra kerülök.

Lenne kb 2 óra a gyerekekre vacsiig, de én konkrétan olyan fáradt vagyok, hogy élni nincs kedvem, nemhogy játszani.


7fele vacsi, fürdés, kicsi beszélgetés, játék még. 9fele alszik a kicsi. 10 óra mire elalszik a nagy. Fél 11mire én is el tudok aludni.


De fél 11 és 5 közt 2x kelhetek a kicsihez átlagba.

Szóval lószart nem alszok.


Férjem hiába segitene, altatná őket, kelne hozzájuk. De ahogy a gyerekek meglátják, hogy nem én vagyok, sírnak. Mind a 2 engem akar csak.


Egyszerűen kiégtem. Hulla vagyok. A munkám és az egészségem rovására megy lassan, úgy érzem.


febr. 20. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
62%

A dolog titka az este 8-as fekvés. Meg is bolondultam volna, ha ez nincs. Este 8-kor gyerekek ágyban, mese, alvás. Még alsó tagozatban is. Utána már nem kell segítség a fürdés, fekvés, olvasás rutinban. Plusz az éjszakákat átaludták, nem is tudom hogy lehet ép ésszel kibírni évekig alvásmegvonással. Az emberi szervezet nem erre van kitalálva. Pont ezért nem is tartom természetesnek, ha egy gyerek évekig nem alszik éjszaka. Egy újszülött persze más.

Ha a gyereke este 8-kor ágyban, akkor marad felnőtt idő. Gyerekek nélkül. Szerintem nagyon fontos, különben az ember kiég.

febr. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
27%

18, de nem is kell velük veszekedni, 8kor ágyba rakod mindkettőt, és kijössz. Ő dolguk, mikor alszanak el, csak maradjanak csendben az ágyban.


Ovi után maradjatok kint vhol egy órát játszón, ha lefaradnak, hátha könnyebben elalszanak. Az 5 évesnek sportra kéne járnia, már 1 éve járhatna. Az, hogy sír utánad altatásnál az sajnos nevelési hiba. Ha fél, vegyél neki vmi kis éjjeli lámpát és plüsst, aludjon egy szobában a 2 tesó nyitott ajtó mellett. De tudják mindenképp hogy este 8tol már eljön a lefekvés, felnőtt idő van, már nem róluk szól a nap további része.



Derjaderja,: sose fognak maguktól elmenni aludni este 9kor ha nem küldöd el őket.

febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 A kérdező kommentje:

1 órát minimum kinn vagyunk ha hazaérünk. Hóban, fagyban, sötétben is.

A nagy heti 2x sportol.

febr. 21. 10:47
 24/74 anonim ***** válasza:
36%
Akkor ebből is látszik hogy mindent megteszel értük ami tőled telik. Ezért se érezd magad rosszul ha 8kor leteszed őket és kijössz.
febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 A kérdező kommentje:
de még mindig nem fogod fel, ha 8kor leteszem, a kicsi 4kor felkel????
febr. 21. 11:17
 26/74 anonim ***** válasza:
33%

És ha4kor fent van,akkor mi van? Nincs csendben? Vagy éhes,meg kell etetni?

Engem megmondom őszintén sosem érdekelt,alszik e a gyerek vagy nem,csak legyen viszonylag csendben el. Egy éves kora után ez általában megvolt, a fogzas időszakát leszámítva.

febr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
41%

Vagy tedd le 8kor, csendben van, elalszik 9kor. Te kérdezted, hogyan éld túl, elmondtam hogyan. Szoktasd őket hogy este 8 után fekvés, pihenés, csönd van. 2.5 éves gyerek már érti ezt. Vagy veszekszel velük este 10ig, persze hogy totál kikészülsz ettől. Nekem is pont ilyen nehezek a napjaim de megis jól érzem magam mert meghúztam ezt a határt hogy engem este 8ig lehet cseszegetni. (Az más ha betegek, vagy baj van, persze.)

De nem normális dolog hogy egy 5 éves sír hogy nem te altatod. Ennyi idős gyereknel egyedül kell tudnia elaludni, mind a kettő teljesen abban a korban van hogy rá kell szoktatni őket hogy este 8tol fekvés és csend van. Ha reggel 5kor kelnek akkor meg csendben jatszanak a szobában amíg ti fel nem ébredtek.

febr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
67%
27, szerintem légy hálás, hogy ilyen gyereked van, a legtöbb nem marad csendben, nyugton az ágyában, amíg el nem alszik.
febr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
52%
Ő sem 1 nap alatt lett ilyen, megtanítottuk neki. Kapott játékot a kezébe, éjjeli fényt, egy idő után rájött, hogy ez az alvás ideje. És nem hiszem hogy ezzel rosszat tettünk volna neki.
febr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 Derjaderja ***** válasza:
39%

Jó én inkább kibírom ezt a pár évet, de ilyen nincs, hogy a gyereket reggel 7kor intézmenybe teszem 5 körül elhozom és 8kor közlöm vele, hogy sírhat egyedül, mert a nap többi része nem róla szól.

Nem is helyes alváshigiénés tanács, ha ne tud vki elaludni, ki kell kelni az ágyból.


Te jó hogy ilyen tutin irányítod ezt, de valószínűleg a gyerekeid alvasigénye viszonylag magas, és az általad preferált rendszer nem áll tőlük távol.


Más természetű, alvásigenyű babán/csecsemőn/kisgyereken ilyen radikális rendszert csak lelki sérülés árán lehet bevezetni. Ha sír utánam, az nevelési hiba szerinted.... de aztán mi lesz amikor kellett volna sírnia de nem mert?

febr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!