Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy álljak helyt mindenhol?...

Hogy álljak helyt mindenhol? Főleg a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Novemberbe elkezdte a kicsi a bölcsit. Most lesz 2.5 éves. Mellette van egy lassan 5éves fiam.


A napunk: a kicsi 5kor kel. Ezt egyszerűen nem tudom eltolni 1 éve.

6kor kelünk ki az ágyból, keltjük a nagyot, öltözünk.

7kor indulunk, ovi, bölcsi, fél8ra megyek dolgozni.

Irodai munkám van. Nagy odafigyelést igényel.

16kor végzek, megyek értük, fél-3/4 5re itthon vagyunk.


Minden napra van valami dolgom. Ha csak egy hajtogatás, teregetés, valami mindig van. És itt mire végzek, holtpontra kerülök.

Lenne kb 2 óra a gyerekekre vacsiig, de én konkrétan olyan fáradt vagyok, hogy élni nincs kedvem, nemhogy játszani.


7fele vacsi, fürdés, kicsi beszélgetés, játék még. 9fele alszik a kicsi. 10 óra mire elalszik a nagy. Fél 11mire én is el tudok aludni.


De fél 11 és 5 közt 2x kelhetek a kicsihez átlagba.

Szóval lószart nem alszok.


Férjem hiába segitene, altatná őket, kelne hozzájuk. De ahogy a gyerekek meglátják, hogy nem én vagyok, sírnak. Mind a 2 engem akar csak.


Egyszerűen kiégtem. Hulla vagyok. A munkám és az egészségem rovására megy lassan, úgy érzem.


febr. 20. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
61%
50. Kettőnk kozul te vagy ki,mint a liba,Pubi.
febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
77%
Én csak azt nem értem miért akarsz helytállni mindenhol? Tre helyzet hogy ennyit kell dolgozniod,de nem vagy egyedül. Ahogy a kifaradassal semyes azzal sem,hogy sokszor kel még mindig a gyerek. Tudom nem vigasztal de vagyunk úgy egy jó páran. Egyszerűen két kisgyerek mellett teljes állásban dolgozni nehéz,emellett lehetetlen küldetes,úgyhogy jobb,ha minél előbb elengedés azt az ideat,hogy teljes értékű munkaerő,anya,feleség, nő,stb. Leszel. Sajnos tetszik vagy nem,mindenből maximum a közepesen lehet kihozni,valamiből meg azt sem.
febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 Derjaderja ***** válasza:
87%

Már mért ne lennénk teljes értékű munkaerők, anyák és feleségek?

Attól hogy nem idealisztikusan hibátlan egy ember sem, még nem mondjuk egymásra, hogy nem teljes értékű ember....

febr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
91%
53. Akkor rosszul fogalmaztam,nem ment át,hogy értem. Helyettesítse be nyugodtan a teljes értékű helyett a tökéletesen,hibatlant. A kwrdezot úgy látom hogy zavarja hogy nem tudja mindenhol a maximumot nyújtani,érzi,hogy lehetne jobban csinálni,de nem tudja hogyan. Erre reagáltam,hogy ezt így,ilyen formában nem is lehet. Nem lehet ennyi szerepben tökéletesen megfelelni,lehetetlen. És megértem hogy sok nőt zavar hogy mindenben maximum középszerű tud lenni (ami egyáltalán nem azt jelenti hogy tényleg az,de bőven elég ha az adott egyén úgy érzi.) Remélem ez így már nem felreertheto
febr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 Derjaderja ***** válasza:
65%

Nem dehogy, nem fogalmazták rosszul, hanem pont kiderül belőle, hogy tényleg így érezzük sokan, hogy ha nem teljesítünk mindenhol 101 százalékot, akkor nem is vagyunk teljes értékűek.

A munka esetén még a hiányzások miatt ez átmenetileg igaz lehet, de a gyerekeknek teljes értékű szüleik vagyunk attól még ha néha fáradtak vagyunk.

febr. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
63%
Senki sem tud úgy teljesíteni a munkában kialvatlanul, mint aki egész éjszaka alszik és kipiheni magát. Erre jönnek még a hiányzások. Tekinthetjük átmenetinek, de mivel a kérdező kisebbik gyerek még csak 2,5 éves, és a hozzáállása olyan, hogy az 5 évest sem hagyja egyedül a szobában, ez még kb 8 év.
febr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 A kérdező kommentje:

56!

Azért ne keverjük már azt, hogy a kicsi éjjel 3-4x kel és amiatt vagyok fáradt, nem pedig azért, mert nem zárom rá az 5évesre az ajtót, hogy aluggggyáááá, hanem ott vagyok mellette míg elalszik, majd egyedül önállóan alszik reggelig...

Rohadtul nem ugyan annyira fárasztó a 2 dolog

febr. 22. 08:17
 58/74 anonim ***** válasza:
51%
Senki se mondta h zárd rá az ajtót az 5 évesre. Miért kell mindig ennyire végletekben gondolkodni? Tényleg nem érdemled meg h bárki segítsen rajtad.
febr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 Derjaderja ***** válasza:
71%
56. Szerintem meg néhány ébredéstől nem romlik a munkateljesítmény, az embert viszi az adrenalin, amíg dolgozik. Pont ez a következmény viszont, hogy munka után felmosórongy lesz belőle. Persze különbözőek vagyunk.
febr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
46%
Ti alkalmazkodtok a gyerekekhez, nem pedig fordítva. Oké, hogy a kicsi éjjel fölkel, de itt is besegíthet a férjed, üvegből meg tudja etetni. Fel kell fognia hogy ebbe bele fogsz bolondulni. Azt meg végképp ne a gyerek határozza meg hogy mikor lesz alvás. Lehet hogy pár napig, hétig is eltart, de rá kell szoktatni hogy 8kor igenis spuri. És neked is néha le kell tenned mindent, azzal a felkiáltással, hogy most magaddal fogsz foglalkozni kicsit. Nincs az a házimunka ami ne várna meg, és a gyerekek se attól romlanak el, ha nem velük foglalkozol állandóan.
febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!