Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy álljak helyt mindenhol?...

Hogy álljak helyt mindenhol? Főleg a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Novemberbe elkezdte a kicsi a bölcsit. Most lesz 2.5 éves. Mellette van egy lassan 5éves fiam.


A napunk: a kicsi 5kor kel. Ezt egyszerűen nem tudom eltolni 1 éve.

6kor kelünk ki az ágyból, keltjük a nagyot, öltözünk.

7kor indulunk, ovi, bölcsi, fél8ra megyek dolgozni.

Irodai munkám van. Nagy odafigyelést igényel.

16kor végzek, megyek értük, fél-3/4 5re itthon vagyunk.


Minden napra van valami dolgom. Ha csak egy hajtogatás, teregetés, valami mindig van. És itt mire végzek, holtpontra kerülök.

Lenne kb 2 óra a gyerekekre vacsiig, de én konkrétan olyan fáradt vagyok, hogy élni nincs kedvem, nemhogy játszani.


7fele vacsi, fürdés, kicsi beszélgetés, játék még. 9fele alszik a kicsi. 10 óra mire elalszik a nagy. Fél 11mire én is el tudok aludni.


De fél 11 és 5 közt 2x kelhetek a kicsihez átlagba.

Szóval lószart nem alszok.


Férjem hiába segitene, altatná őket, kelne hozzájuk. De ahogy a gyerekek meglátják, hogy nem én vagyok, sírnak. Mind a 2 engem akar csak.


Egyszerűen kiégtem. Hulla vagyok. A munkám és az egészségem rovására megy lassan, úgy érzem.


febr. 20. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/74 anonim ***** válasza:
52%
60 vagyok, elnézést nem olvastam végig 59 kommentet előtte, én csak a kérdésre reagáltam. De nagyon úgy fest, hogy csak a kifogásokat sorolod. Akkor meg minek kérdezed? A változást csak te tudod elindítani.
febr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/74 A kérdező kommentje:

Kifogásokat sorolok... eddig 2féle valaszt kaptam.

1, altassam 8kor őket.

Tegnap este elvoltunk itthonról, hazafele elaludtak a kocsiban 8 körül, nem keltek már fel.

(Vagyis a kicsi éjjel 2x).

A kicsi 4:16, a nagy 5:08 óta fenn van.

Erről beszélek, hogy ez nem megoldás.

Leteszem őket 8kor este. Akkor sem tudok 10elött elaludni, ha fejen állok sem. Viszont reggel kelhetek hajnalban.

Nemhogy jobb, szarabbul vagyok, fáradtabb vagyok mint máskor.


2, keljen a kicsihez az apja.

Itt is leírtam, a kicsi benne van a szepában, caak én vagyok jó neki. Szerintem erről sem én tehetek, hogy nem tudom hallgatni hogy értem ordít az éjszaka közepén.


3, igyak kávét délután.

Ittam. Akkor nem használ, cserébe éjfélig fenntart.



És ezen kívül milyen tanács jött még?!

Mert 3 dolgot, főként a 8orási altatást szajkózták oldalakon keresztül, holott leírtam, hogy ez nagyobb kicseszés.

febr. 24. 06:36
 73/74 Derjaderja ***** válasza:
100%

Azért kaptál több más tanácsot is (sport, étkezés) illetve leírták, hogy sajnos akármit csinálsz, ez az időszak nagyon nehéz.

Én azt írom le már harmadszor, hogy ne erőltesd a kisautózást, mert nem kell minden perben szórakoztatni őket, és már előtte együtt játszottatok az udvaron.

Vezesd be hogy utána Neked van egy óra pihenés, ők meg menjenek játszani. Erre még az én kisördögeim is meg vannak tanítva.

Kb 1 óra önálló játszás ebben a korban már elvárható. Ha gondolod, vegyél elő egy könyvet, ha hozzádszólnak, mond hogy addig olvasol amíg csörög a telefon (állíts be egy jelzést).

febr. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/74 Derjaderja ***** válasza:
100%

Te most ennek a határán vagy, de már jön az a korszak amikor ők is elkezdenek leválni és inkább gyerekekkel akarnak játszani.

Az enyémek most pl bújócskáznak, nem kellek nekik, pedig jöttem játszani. Majd egy idő múlva jönnek újra csüngeni.

Néha azt gondolom, hogy engem visel meg ez hogy elmúlt a kisbabás-tipegős kor és én magam miatt akarok játszani, de azért munka mellett, a gyerekek felnövésével ez már más életszakasz.

Persze hogy belefér csomó minden, de ők már nem kisbabák. Tudom, arra van épp igénye hogy kisautózzatok, de nem muszáj ezt minden percben kiszolgálni. Kisautózzanak a tesóval vagy relaxáljatok együtt vagy kisautózzon amíg mellette olvasol.

febr. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!