Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy álljak helyt mindenhol?...

Hogy álljak helyt mindenhol? Főleg a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Novemberbe elkezdte a kicsi a bölcsit. Most lesz 2.5 éves. Mellette van egy lassan 5éves fiam.


A napunk: a kicsi 5kor kel. Ezt egyszerűen nem tudom eltolni 1 éve.

6kor kelünk ki az ágyból, keltjük a nagyot, öltözünk.

7kor indulunk, ovi, bölcsi, fél8ra megyek dolgozni.

Irodai munkám van. Nagy odafigyelést igényel.

16kor végzek, megyek értük, fél-3/4 5re itthon vagyunk.


Minden napra van valami dolgom. Ha csak egy hajtogatás, teregetés, valami mindig van. És itt mire végzek, holtpontra kerülök.

Lenne kb 2 óra a gyerekekre vacsiig, de én konkrétan olyan fáradt vagyok, hogy élni nincs kedvem, nemhogy játszani.


7fele vacsi, fürdés, kicsi beszélgetés, játék még. 9fele alszik a kicsi. 10 óra mire elalszik a nagy. Fél 11mire én is el tudok aludni.


De fél 11 és 5 közt 2x kelhetek a kicsihez átlagba.

Szóval lószart nem alszok.


Férjem hiába segitene, altatná őket, kelne hozzájuk. De ahogy a gyerekek meglátják, hogy nem én vagyok, sírnak. Mind a 2 engem akar csak.


Egyszerűen kiégtem. Hulla vagyok. A munkám és az egészségem rovására megy lassan, úgy érzem.


febr. 20. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 A kérdező kommentje:

ki mondta, amúgy, hogy megyünk játszótérre? hogy mindenki ezzel jön.

Kb sosem voltunk

febr. 21. 14:52
 42/74 anonim ***** válasza:
35%

Akkor nem játszótér, hanem kint lét, az is velük foglalkozás.

Éjjel meg senki se mondta h hagyd magára, én, az érzelmi gyermekbantalmazo is éjjel a gyerek mellé feküdt egy matracra és egyutt aludt reggelig a gyerekkel, hogy ki tudjam magam aludni. Csak az esti lúzerkedést nem csinálom.

Adj nekik könyvet, játékot az ágyba, és este 8kor zárd rövidre ezt az egészet, gyere ki és éld az életed, elalszanak, amikor elalszanak... de te csak a kifogásokkal jössz, ahelyett, hogy elgondolkodnál.


Most is leragadtál annál hogy játszóteret írtunk udvar helyett, ahelyett hogy legalább 1 tanácsunkat megfontolnál.

febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 A kérdező kommentje:

elengedtem a témát úgy érzem... ha egyszer te nem érted meg, hogy nem fogom este 8kor magárazárni a gyereket, csak hogy "éljem az életem"....

mert te folyamat ezen lovagolsz.


A te lelkiismereted megengedi ezt, az enyém nem. nem vagyunk egyformák

febr. 21. 15:03
 44/74 A kérdező kommentje:

Egyébként arra irányult még mindig a kérdésem, hogy délután pl a fiam szeretné, hogy kússza-másszak vele a szőnyegen kisautózni, vagy vasutat építeni, vagy hasolók. Ő ilyen minőségi időre vágyna. Ahogy a kicsi is az összebújásra, ölben játékra.

De mire hazaérünk, odajutunk, hulla vagyok az egész naptól. van egy holtpontom ott. A hátam közepére nem kívánok semmit, csak bambuljak ki a fejemből.


jó, tudom, hagyjam a gyereket, egy 5évesnek egyedül kell mindent is csinálnia...

febr. 21. 15:08
 45/74 Derjaderja ***** válasza:
100%

Én amikor hazajöttünk, szoktam inni egy kávét. Addig békén kell hagyjanak. Utána jobb.

Van hogy megcsinálok egy tornát és néha attól is jobb, de sokszor nincs erőm.

Van hogy ledöglünk fél órára mesét nézni.

Szép időben az ikerszomszed lánnyal kimennek a kerítésen át diskurálni, ott is fáradtak a szülők. A konyhaablak pont erre a részre nyílik, rájuk látok, hallom őket. Addig felszívom magam.

febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
52%
Hát ha egész munkaidő alatt gyakorizol,meg vekengsz azon,hogy mi milyen hülye tanácsokat adunk meg amúgy is milyen hülyék vagyunk,nem is csodálom,hogy hulla vagy. A leorasaod alapján egy rinyalos,saját maga ellensége nő vagy,és mondom ezt úgy,hogy én két és fél éves koráig nem aludtam át egy éjszakát sem. Semmilyen tanács nem jó neked,én nem is kívánok adni. Amúgy jó munkahely lehet,ha ennyi időd van ide irkalni,gondolom ez csak egy extra extra nap,amúgy soha semmikornnem lenne és lesz ilyenre időd. Nyugodtan kaphatók nulla pontot engem nem érdekel,hogy ezen a ventillalos oldalon milyen minőségben vagyok.
febr. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:
89%

Igyál délután is egy kávét és az segit túllépni a holtponton.


Én is elengedtem a témát.

Minden jót neked.

febr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
70%
Jah, de még egy észrevétel, nem zártam sose be a gyereket, ezt sehol sem írtam. Nem engedi a lelkiismereted... ismét megértetted a lényeget.
febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
61%

Tényleg nem értem miért de még utoljára leírom miért mantrazom az este 8 órás dolgot. Nem tudtam hogy arra irányult a kérdés miért nincs erőd este 6kor a földön fetrengeni a srácokkal. Azt láttam hogy ki vagy készülve az esti rutinba, erre próbáltam meg tippeket adni, hogyan lehetne ezen könnyíteni.


Az, hogy igyál egy kávét délután, az a tanács egy gyerektelen embernek is jól jön egyébként is, mert mki fáradt meló után.

Sokkal szimpatikusabb lett volna ha megköszönöd a tippet, de nem élsz vele, minthogy itt elkezdtél volna hőbörögni. Ebből is látszik h jót tenne neked az este 8 utáni szabadidő.

febr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 A kérdező kommentje:

46!

Nem tudsz mibe belekötni, így belekötsz a mubkámba is. Értem...

febr. 21. 16:54
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!