Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy álljak helyt mindenhol?...

Hogy álljak helyt mindenhol? Főleg a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Novemberbe elkezdte a kicsi a bölcsit. Most lesz 2.5 éves. Mellette van egy lassan 5éves fiam.


A napunk: a kicsi 5kor kel. Ezt egyszerűen nem tudom eltolni 1 éve.

6kor kelünk ki az ágyból, keltjük a nagyot, öltözünk.

7kor indulunk, ovi, bölcsi, fél8ra megyek dolgozni.

Irodai munkám van. Nagy odafigyelést igényel.

16kor végzek, megyek értük, fél-3/4 5re itthon vagyunk.


Minden napra van valami dolgom. Ha csak egy hajtogatás, teregetés, valami mindig van. És itt mire végzek, holtpontra kerülök.

Lenne kb 2 óra a gyerekekre vacsiig, de én konkrétan olyan fáradt vagyok, hogy élni nincs kedvem, nemhogy játszani.


7fele vacsi, fürdés, kicsi beszélgetés, játék még. 9fele alszik a kicsi. 10 óra mire elalszik a nagy. Fél 11mire én is el tudok aludni.


De fél 11 és 5 közt 2x kelhetek a kicsihez átlagba.

Szóval lószart nem alszok.


Férjem hiába segitene, altatná őket, kelne hozzájuk. De ahogy a gyerekek meglátják, hogy nem én vagyok, sírnak. Mind a 2 engem akar csak.


Egyszerűen kiégtem. Hulla vagyok. A munkám és az egészségem rovására megy lassan, úgy érzem.


febr. 20. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 A kérdező kommentje:

60!

Akkor mégegyszer leírom, nemtudom hányadszor.

Férjem simán menne éjjel a gyerekhez, hisz felkel ő is. De mint írtam, ha meglátja nem én vagyok ott, addig ordít, hogy anya anya, míg nem megyek. Én meg nem tudok nyugodtan így aludni.


Illetve leírom 100.x is, nincs azzal baj, hogy 8kor leteszem aludni. Próbáltuk. Meg lehetne oldani. De amennyivel korábban leteszem, annyival korábban kel. így is 5kor kelünk. Nem szeretnék 4től virrasztani

febr. 23. 13:29
 62/74 anonim ***** válasza:
40%

Férjem simán menne éjjel a gyerekhez, hisz felkel ő is. De mint írtam, ha meglátja nem én vagyok ott, addig ordít, hogy anya anya, míg nem megyek

Kicsit kitartóbbnak kell lenni. Apa elmodja a gyerek, hogy anya most nem tud jönni, mert alszik, ma aoa marad vele. Ez nem gyetekbántalmazás. Pár nap és megszokja.

De mivel te semmin nem vagy hajlandó változtatni, így marad a jelenlegi állapot még egy darabig.

febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
47%
Írd le pontosan mit szeretnél kérdező. De ne ezt a maximalista hogyan felelnek meg minden hol elkent dumát. Hanem foalmazd.mrg pontosan. Mit akarsz? Hátha így könnyebb segíteni,már ha még van valaki,aki nem adta fel.
febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 A kérdező kommentje:

63!


44es kommentemben kifejtettem.


Éjjel szarul alszunk, koránkelek, ledolgozok 8 órát, hazamegyünk. Mire ez megvan, van egy holtpontom, hulla vagyok. És pont akkor igényelnék a gyerekek, hogy foglalkozzak velük. Holott nekem élni nincs kedvem, annyira fáradt vagyok. És mire jön az altatás, addigra lendülök túl ezen a ponton, így pont az az idő megy legnehezebben, amit a gyerekimre szánnék.

Ezt hogy tudnám kiküszöbölni vajon.


Írták, igyak egy kv-t ha hazaérünk. Sokat nem segít, cserébe éjfélig bámulom a plafont. Más épeszű ötlet eddig nem jött.

febr. 23. 14:15
 65/74 anonim ***** válasza:
69%

Mert nincs más "épeszű" ötlet. A szent grált keresed. Azt szeretnéd ha nem lenne az a holtpont és akkor tudnal- érzésed szerint jobban, minőségibben- foglalkozni a gyerekekkel. De nem megy,mert hulla vagy.

Nem te vagy az egyedüli,de nincs szent grál. A munka+gyereknevelés kombó a legtöbbször ilyen.

febr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 Derjaderja ***** válasza:
100%

És ha kicsit korábban iszol kávét pl munka után?

Vagy ha elviszed őket kinti programra?

Mikor uzsonnázol?

febr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 A kérdező kommentje:

Derjaderja!


4kor végzek a munkában. Itt kb fél 4kor ittam meg az utolsó kv-t tegnap és tegnap elött is.

Hazafele beugrunk boltba, a kocsiba szoktam uzsizni egy almát, banánt, mikor mit.


Mikor hazamegyünk, most hogy tovább világos van, fél5től kb fél 6ig udvaron vagyunk.

febr. 23. 14:42
 68/74 Derjaderja ***** válasza:
Jó hát akkor küldd el őket önálló játékra az udvar után és addig pihenj egy órát, az nem jó?
febr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
100%

Van,akinek nem segít a kávé. Pl nekem sem..ugyanígy vagyok,segíteni nem segít,később

visz ont ébren tart.


A kerdzonek azt kell észben tartania,hogy munka után nem fog olyan minőségben játszani velük,ahogyan akkor tudna,ha nem lenne fáradt. Ez egyáltalán nema zt jelenti hogy a gyerekek nagyon megszenvedték. Nem kell teljes erőbedobással játszani. Ott vagy mellettük,figyelsz rájuk,rjazolsz egy virágot,osszeraksz egy legot,szép komótosan..csak pár példa,nem kell leragadni ennél.Legyel jelen,ne agyalj azo,nhigy ez mehetne jobban is. Nem egyszerű,tudom. És tudom,nem vigasztal,de azért én irigyellek,és ezt rosszindulat nélkül írom. Nekem a férjem sokat van doa,én viszem a napokat,este még temérdek dolgom vanynem csak egy egy fél.ora. sokszor tényleg nemcsak erőm,időm sincs. De valahogy azért jelen vagy ,hacsak öt tíz perc erejéig is. Ott vagyok nekik. Hidd el,sokan vagyunk,akiknek az idő is sokkal szűkebb keresztmetszet,bár ez tudom,nulla százalék vigasz,és valószínűleg nem is érdekel (nem baj).

febr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
70%

Változtass az étrendeden! Nézz utána az időszakos böjtölésnek, amióta ezt csinálom (én először 14-10, majd 16-8 végül 18-6ban csinálom) sokkal több energiám van. Ezen kívül a finomított és hozzáadott cukrot ki kéne iktatnod, mert ez is a fáradságért felel.

Mennyit sportolsz? Az edzettségen is múlik az energiaszint.


Ezen kívül a gyereknek tényleg nem lesz baja, ha éjszaka nem te mész. Viszont most már nehezebb mivel volt már hogy 10-20 percig üvöltött és utána végül megjelentél. Azt tanácsolom, hogy menjél el fizikailag 2-3 éjszakára. Vagy csak este menj el - pl sportolni - amíg apa altat.

febr. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!