Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy álljak helyt mindenhol?...

Hogy álljak helyt mindenhol? Főleg a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Novemberbe elkezdte a kicsi a bölcsit. Most lesz 2.5 éves. Mellette van egy lassan 5éves fiam.


A napunk: a kicsi 5kor kel. Ezt egyszerűen nem tudom eltolni 1 éve.

6kor kelünk ki az ágyból, keltjük a nagyot, öltözünk.

7kor indulunk, ovi, bölcsi, fél8ra megyek dolgozni.

Irodai munkám van. Nagy odafigyelést igényel.

16kor végzek, megyek értük, fél-3/4 5re itthon vagyunk.


Minden napra van valami dolgom. Ha csak egy hajtogatás, teregetés, valami mindig van. És itt mire végzek, holtpontra kerülök.

Lenne kb 2 óra a gyerekekre vacsiig, de én konkrétan olyan fáradt vagyok, hogy élni nincs kedvem, nemhogy játszani.


7fele vacsi, fürdés, kicsi beszélgetés, játék még. 9fele alszik a kicsi. 10 óra mire elalszik a nagy. Fél 11mire én is el tudok aludni.


De fél 11 és 5 közt 2x kelhetek a kicsihez átlagba.

Szóval lószart nem alszok.


Férjem hiába segitene, altatná őket, kelne hozzájuk. De ahogy a gyerekek meglátják, hogy nem én vagyok, sírnak. Mind a 2 engem akar csak.


Egyszerűen kiégtem. Hulla vagyok. A munkám és az egészségem rovására megy lassan, úgy érzem.


febr. 20. 18:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
42%
27: ezt hívják érzelmileg elérhetetlen szülőnek - az én szüleim is ilyenek voltak.
febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
60%

Oké, címkézz csak engem egy szokásom miatt. Nem az van hogy ráorditok a gyerekre hogy este 8 után nem b@szogatsz engem büdös kölök, húzzál aludni, hanem megvan a szertartás, joejtpuszi, ölelés, stb. Nem pedig a bohóckodás, hogy éhes vagyok, szomjas vagyok, mert azt előtte letudtuk. Meg az volt még a jó, amikor rugdosódott és dobált engem, amikor altatás gyanánt odafekudtem mellé, akkor jutottam el arra a pontra hogy ennek semmi értelme. Egyébként amíg éjjel kelt, inkább odafekudtem mellé és együtt aludtunk, így legalább tudtam aludni én is, ebben megvártam, hogy magától aludja át az éjszakát. De az esti tili-tolit nem engedtem, mindenkinek felesleges volt.

Nyilván nem arról volt szó hogyha bármi baja volt, leszidtam volna, és nem szólhatott hozzám, csak megtanítottam, hogy este 8 után már nincs szórakozás, hanem pihenés van. És amúgy nem hagytam sírni, amikor sírt, bementem megnyugtatni. Egyébként beszéltem pszichológussal is, ő javasolta ezt az egészet.

febr. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
62%
#32: itt mindenki érzelmileg éretlen, meg sz@r szülő, aki határt szab gyerekeinek, és nem 0/24 órában a gyerekekről szól a nap. Teljesen egyértelmű, hogy a kérdező érezné jobban magát, ha este 8-tól énideje lenne, a gyerekek meg ágyban. A nagy nézegethet mesekönyvet, vagy hallgathat mesét az ágyban (csak nem nézhet) majd elalszik magától. Már 5 éves, nem 5 hónapos. A kicsi is aludhatna hamarabb, mese után már egy 2,5 évest is ott lehet hagyni elaludni, nem csecsemő. De nem, ők szivatlják magukat az esti játszmával, és meg vannak győződve róla, hogy ettől jó szülők. Teljesen elnyomják a saját igényeiket, zombik lesznek.
febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
70%

Igen, pontosan. Ez is ugyanolyan határ, minthogy ha hazamegyünk, levesszük a cipőt és kezet mosunk, nem pedig nézem hogy sáros cipőben rohangálnak a házban.

A könyv nézegetés is jó ötlet, egy 5 éves már simán elaludhat így, az én fiam 3 évesen is szeretett könyvet nézegetni elalvás előtt.

febr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 A kérdező kommentje:

33!


Ja hát mennyivel jobb lenne...

reggel ovi elött annyit vagyunk együtt, míg felöltöztetem és elviszem őket.

4után nem sokkal megyek értük, fél5-5 mire hazaérünk. Egy fél órát ténykedek, 5-fél6fele elkezdek velük játszani.

ahhoz, hogy 8ra ágyba legyenek, fél7-7fele el kell kezdeni vacsorázni, fürdeni. tehát van kb így napi 1 órám rájuk. De szuper...

Az meg, hogy igényli az altatásom, nem hinném, hogy nevelési hiba.

febr. 21. 14:39
 36/74 anonim ***** válasza:
41%
Meg kár dobálózni nagy szavakkal hogy "érzelmileg elérhetetlen", miközben semmit se tudsz rólam. A gyerek korlátok között sokkal nagyobb biztonságban érzi magát mintha már huszadszorra rángatja a szülőjét, az meg ahelyett, hogy igazi vezetőként viselkedne, tehetetlenül ugrik a gyerekének, remélve hogy a gyerek majd varázsütésre egyszer csak normálisan fog viselkedni. Nem, az majd akkor lesz, ha megtanítod neki, határok megszabásával. És nem megy egyik napról a másikra, sokáig kell gyakorolni. Az én nagyobb fiam kifejezetten rosszcsont, amit lehet, ráhagyok, de van pár sarkalatos dolog, mint az alvás, kézmosás, stb, ilyen alap szabályok.
febr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 Derjaderja ***** válasza:
100%

33. Nálunk az este rendben megy. Nem szokott játszma lenni, de nem 8-kor van fekvés mert akkor még nem álmosak.

Ismerem baba koruktól őket és órára tudom, mennyi délutáni alvás meddig tartja őket ébren. Hétvégén másfél órát alszik du a bölcsis és nem alszik a nagy. Azzal 9-kor altathatók.

Hétköznap 3 órát alszik a kicsi bent, és kb 2t a nagy. Azzal 10kor altathatók.

Ráadásul a bölcsiben sokszor ki sem viszik őket, most hogy világos van, mi kint vagyunk minden délután.

Teljesen igaz hogy az sokat segít.

Igaz, én altatom őket és igen, könnyebb lenne, ha ez nem lenne, és a kicsi ébred kb 2x, de régen ez rosszabb volt.

Nem érzek ebben nevelési hibát, ők magas temperamentumú, relatíve kos alvásigényű gyerekek, ilyenek és kész.

És nem feltételezem senkiről hogy szadista. Nekem a szomszéd is elmondta, hogy az ő gyereke így még úgy 8kor alszik. Én ezt maximálisan elhiszem, látom, hogy a kislány 6 évesen is a legjobb alvó között volt az óviban, és este már álmos, délután pedig minimális a mozgásigenye. Ő ilyen alkat, ez nem egy nevelési diadal. Iskolakezdés után mesélték, hogy volt hogy már 7kor leragadt a szeme és el is aludt este. Simán elhiszem, hogy egy ilyen gyereket el lehet 8kor altatni, de az olyanokat mint az enyéim, nem lehet, mert kialudt magát délután és nem álmos szerencsétlen.

Én szerintem amúgy sem az altatás miatt fáradt az ember, velem pont az bán mint a kérdezővel, hogy amikor hazahozom a gyerekeket, akkor borulok be teljesen. Ott van a krízis. Az hogy fekszem este a matracon és énekelek meg fogom a kezüket amíg el nem alszanak, az nem oszt nem szoroz.

Az hogy még utána is lenne feladat, az a szívás. 22:30-kor csörög az óra, hogy jöjjek ki és vagy töltsem az időt a párommal vagy csináljam az óraanyagot vagy tanulják, de 7 estéből 5x elalszom és ott ébredek amikor először kelt a fiam.

febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
66%

tehát van kb így napi 1 órám rájuk.



Nem azt írtad, hogy semmi erőd foglalkozni velük? Meg mit szeretnél még foglalkozni a mindennapi játszótéren kívül? Hazaértek a játszóról, te megcsinalod a házimunkát, még játszotok ottjon picit (amihez azt írtad semmi erőd)

esztek este 7kor, utána fürdés, este 8kor meg már ágyban lehetnek. Eddig bármilyen tanácsot adtunk, csak a rinya jött. Én tudom min mész át, gyakorlati tanácsokat adtam, de csak a kifogásokkal jöttél. Akkor jó szenvedést, és várj, amíg magától megoldódik a probléma. Nekem nem gond, nekem van napi 2 óra szabadidom este.

febr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
72%

4-re értük mész, elviszed őket játszóra, akkor is velük vagy. Vacsora közben beszélgettek, fürdés közben játszotok egy picit. Olvasol nekik, az aztán tényleg minőségi együtt töltött idő. Mit szeretnél még?

Tudod, akkor ne fektesd le őket időben, szenvedj tovább és áldozd fel magadat a szent anyaság oltárán. De arra készülj fel, hogy senki sem fogja megköszönni.

febr. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 A kérdező kommentje:

Derjaderja tök egyetértek veled.

Akinek nagy alvásigényűek a gyerekei, rohadtul nem érzi ezt át.


Fiam pl hétvégén 7kor kel, este 9kor alszik. Mert kinn vagyunk az udvaron amennyit csak lehet, és nem alszik délben.

Oviba kb heti 1x mennek ki. Így kb azt az 1 órátvan udvaron, amit ha hazamegyünk és kinn maradunk. És mivel délben alszik 1,5 órát, esélyem nincs időbe lefektetni. Oké, 8kor beparancsolnám a szobába. És? 2-2,5 órát olvasgasson egyedül egy 5 éves, csak anya had énidőzzön? nemááár.


A kicsi otthon is alszik nappal. ő fixen 9kor alszik este hétköznap-hétvégén. de ha kell ha nem, 5kor kel. Ismétlem nemtudom hányadszor, ha 8kor letenném, 4kor kelne. Mert este 8óra alvásra van igénye.

Az éjjeli kelésekről meg ne is beszéljek. Hagyjam magára, hogy 2 éves vagy, aludj vissza ahogy akarsz? fel se keljek rá?

Vagy mutassam meg nekik a nagykönyvet, hogy hééé gyerek, neked 10 órát kellene aludnod, mert az van előírva?

febr. 21. 14:51
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!