Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen korban vannak a kötelez...

Milyen korban vannak a kötelező szemészeti vizsgálatok?

Figyelt kérdés
febr. 25. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk nincs ilyen, magunktóp vittük el mikor 4 éves volt, mert mindkettőnknek rossz a szeme
febr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Nincs ilyen. Magadtól érdemes és minél korábban, és nem csak egyszer. 10 hónaposan vittem először mindkét gyerekem, és utána évenként. Ennek ellenére a nagyot 5 évesen szűrték ki, a kicsit 2 évesen, hogy baj van a szemükkel. Nem "szerzett" probléma, egyik se kütyüzött, tévézett, sőt most se, 0 képernyőidő van.
febr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
4 évesen már 2,5 éve szemüveges volt. És nem volt semmi tünete. Se bandzsítás, se egyensúlygond, se az hogy túl közelről nézte volna a könyvet. Egyszerűen vittük, mert én szemüveges vagyok. Jobb lett volna még előbb, de pont akkor ütött be a covid és nem fogadtak sehol, így csúszott a vizsgálat. Egyéves kor előtt már érdemes. +9-es a szeme.
febr. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nálunk kötelező a szemészeti vizsgálat (Baranya megye). Fél évesen volt az első. A 1,5 évesre nem vittem el, mert nem volt semmi gond, a nagyobbnál meg sose volt kötelező. Figyelmeztettek, hogy kötelező vizsgálat.
febr. 25. 18:32
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Miért nem vitted másfél évesen? Talán szemész vagy?
febr. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk az 1 éves státuszon mondta az orvos, hogy 2 éves korig meg kell lennie az első szemészeti vizsgálatnak.
febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Félévesen elvittem. Ez kancsalság szűrés. Nem azt vizsgálják, hogy élesen lát-e. Fél évesen nem volt kancsal. Azóta sem.
febr. 25. 21:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha elvitted volna másfél évesen is, tudnád, hogy nem csak kancsalságot néznek, hanem dioptriát, térlátást, színlátást...de nem vitted, mert azt hiszed, te jobban tudod. 🤷‍♀️
febr. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!