Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy oldalja meg?

Ki hogy oldalja meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Elsős a kisgyerekem fogalmam sincs hogy fogom tudni megoldani a nyári szünetet. Táborba küldeni nem opció. Nagyszülők is dolgoznak. Mi a férjemmel is dolgozunk. Év közben ha beteg a gyerek vagy szabadságra vagy táppénzre megyünk vele felváltva. De a nyáriszünet több hétből áll. Faluban élünk nem özönlenek a bébiszitterek. Barátaink nincsenek. Illetve a többi rokon is ugyan abban a munkaidőben dolgozik mint mi. Szóval segítsetek ti hogy szoktatok megoldani? Persze megyünk majd 2-2hét szabira de az csak 4hét.

márc. 21. 12:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Emiatt nem dolgozik sok anyuka.
márc. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
76%

(Bennünket anno lepasszoltak a dédszülőkhöz. Ők adtak enni ezt-azt, de szinte folyamatosan az utcán bandáztunk a többi gyerekkel.)


Hasonló élethelyzetben lévőkkel kellene összefognotok és olyan felnőttet keresni, aki felügyelne az összes gyerkőcre. Nálunk nyugdíjas nagyi volt a befutó, kertes házzal.

márc. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Ahol dolgozik a szülő nálunk engedik a suliba hogy 2-3 turnus Erzsébet táborban részt vegyenek a gyerekek.

Pár szülővel össze is lehetne fogni hogy ameddig ti vagytok otthon jön hozzátok az ő gyereke ameddig ők vannak szabin a ti gyereket megy hozzá.

Amúgy én ez miatt sem mentem vissza a munkahelyemre.

Ameddig ovis volt nyáron ügyeletben volt de most a családi vállalkozásban dolgozom pont a betegségek és a szünetek miatt.

Ennyi táppénz egy munkáltató sem tűrne el

márc. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Nagyszülők nem tudnak szabira menni esetleg? Azzal is picit beljebb vagytok. Tábor miért nem opció?Esetleg valaki ismerős főiskolás lánya,mint bébiszitter?Sokan vállalnak ilyesmit,bár falun nem tudom,de lehet ha körbekérdezel,meglepődnél. Nyugdíjas ismerős akár. Na ez a nehéz manapság,szerintem amúgy. Hogy még aktívan dolgoznak a nagyszülők is. Annak idején mi ilyenkor felváltva voltunk hol az egyik,hol a másik nagyszülőnél,dédinél vagy szabadságon levő nagynéniknél,táborba. Én a fenti opciókból választanék,ha aktuális lenne,nálunk is dolgozik az egyik oldali nagyszülő,másik oldalt nagyon betegek,sajnos. Többi rokon se mindig ér rá,de nálunk a férjem pedagógus,úgyhogy legalább ezen nem kell aggódni,hogy szünetekbe mi lesz.
márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Tábor miért nem opció?

Ha abszolút nincs segítség, akkor pedig csak a fizetett (pl bébiszitter) marad.

És minden rosszindulat nélkül, de azért ezt már tudtad hónapokkal, sőt évekkel ezelőtt is, hogy valahogy meg kell majd oldani.

márc. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ezek vannak, amiket felsoroltunk, tábor, szabi, táppénz, nagyi, más szülők, nem dolgozol.
márc. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

Annyira nem lehet tervezni szüléskor a kisiskolás korszakra, hogy ez szerintem nem támadás tárgya. Mi van, ha evekkel korábban más volt a helzet, és költözés, munkahelyváltás vagy családban felmerült betegség miatt estek el a tervezett segítségtől?

A tábor meg drága, nagyon sokan nem engedhetik meg, már ha szerveznek bármit a környéken. A szomszéd városba se tudja mindenki elvinni napközi táborba a gyereket.

Nálunk kisvárosban 2 közepes árú táboroztatóról tudok, azok már tavasszal betelnek a nyári időszakra, illetve a művelődési ház napközi tábora, ami szintén gyorsan betelik. Ezek sokszor azért sem megoldások, mert ha van egy kisiskolás meg megy ovis, de az oviban ügyelet szünet van (mint nálunk), akkor is otthon kell lennie valakinek.

Erre lehet jó megoldás a szomszed néni, ha vállalja, vagy barátokkal összefogva hol itt, hol ott csoportosítani a gyerekeket 1-1 hétre. Sokszor látom még, hogy a szülő nyáron lesz "beteg" és táppénzen van 2 hetet hányás, hasmenés miatt. Nem a legszebb, de gyakorlati megoldás.

márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Régen még mi is a nagyszülőknél voltunk szinte egész nyáron más világ volt akkor már nem dolgoztak illetve ha valamelyik nem is volt a toppon egészségügyileg enni tudott adni és ez elég is volt mert ahogy írtatok is az utcán játszottunk estig mi is.

Igen tudnak szabdira menni a nagyszülők is de nyilván ők is azért mennek szabira hogy pihenjenek. Tudom hogy ez is egy opció de a 2hét szabadságukat nem szívessen venném el azzal hogy végig unokázzanak.

Táppénz is opció nyilván muszáj is lesz. De ahogy irtátok is a munkáltatók sajnos nem nézik jó szemmel ha elmegy valaki 2hét szabira majd következő hónapban 2hét táppénzre.

Gondolkodtunk már ezen elöbbre is és odáig jutottunk hogy szabi-táppénz vagy valahonnan keríteni egy bébiszittert (bár nem a pénz miatt de valahogy nem szívessen biznám rá egy idegenre)

Tábor azért nem opció mert itt csak napközis tábor van ami 9től van 3ig.

Nem tudnám elvinni mert 8ra járok dolgozni. Egyedül meg nem engedem el mert hiába falu veszélyes útszakaszokkal de ezen még gondolkozok hogy opció lehet beszélni más anyukákkal és esetleg megkérni vigye el az enyémet is én meg elhoznám az övét is.

márc. 21. 13:53
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Én is többször vittem magammal dolgozni a fiamat, és más anyukák is, amikor nem tudtuk a felügyeletet megoldani. Ez sem opció?
márc. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9# Nálunk annak idején anyánál volt ilyen,beültünk rajzolni ilyesmi míg melózott. De ezt nem minden munkahely tolerálja,sajnos. :\
márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!