Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi vált be csúnya beszéd ellen?

Mi vált be csúnya beszéd ellen?

Figyelt kérdés

Az óvodából rengeteg nagyon csúnya szót megtanult a gyerekem ami elég idegőlő mert mi nem beszélünk elötte csúnyán. Nagyon oda figyelünk mit és hogyan mondjuk.

Rá szólok de ez nem használ. Ti mit csináltok?



márc. 29. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd észre, lehet tetszik neki a plusz figyelem miatta. Ki fog kopni a szókincséből így. Nálunk a rászólás nem vált be.
márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne vedd észre, de tényleg. Nálunk az utcán hallotta a gyerek, hogy elvágom a torkod, olyan 4 éves lehetett, hazáig mondogatta... A pofámról égett a bőr, elhiheted. De estére teljesen elfelejtette. Azóta se mondta.
márc. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Megpróbálom nem figyelembe venni de iszonyat nehéz még ha "csak" azt mondaná hogy "hülye" ezt könnyebben figyelem nélkül tudom hagyni de mikor elkezdi hogy "F*Sz" meg "pofán vérlek" "b*szki" hát ezeket nem tudom szó nélkül megállni. Érdekes mert ezeket pár hét alatt tanulta 1.5év alatt egyetlen csúnya szót nem mondott most meg hirtelen ennyi félét 🤦🏻‍♀️

Illetve van egy kistestvére is és neki is tanítja ezeket a szavakat és kivagyok már teljesen.

Rá szólni szoktam illetve elmagyarázni hogy ezek nagyon csúnya szavak ilyet csak az mond aki buta de hogy ő okos és ne beszéljen így.

Illetve már mondtam neki minden csúnya szó után fekete pontot kap be vezetem a piros pont fekete pont táblát (oviba is van ilyen ott a pakolásért kapnak pirospontot vagy feketét majd 10piros pont után egy matricát) nem tudom ez mennyire lenne jó ötlet.

márc. 29. 20:23
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem "c"-ozott az oviban mert volt egy c ovistársa és attól tanulta. Tiszta gáz volt.
márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2# vagyok. Barátnőm lánya valami elképesztően durva mondatot vitt haza az oviból, már nem emlékszem rá, de az se a macska rúgja meg kategória volt. Ők mindig rászóltak, de annál inkább mondogatta, főleg, ha direkt fel akarta idegesíteni a szüleit.
márc. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Két opció van, vagy figyelmen kívül hagyod, vagy szankcionalod. Ha csak simán rászólsz az nem fog bevállni. Ha szankcionalni akarod javaslom, hogy légy következetes. Ülj le vele, de ne akkor amikor be van pörögve es csúnyán beszél, hanem amikor lenyugszik. Mondd el neki, hogy mostanaba erre rászokott, ez csúnya, buta dolog, rossz érzést okoz APÁNAK/ANYÁNAK, amikor ezt mondod. Az én üzenetek van amikor bevállnak. Így nem beszélünk, ezert ha ilyen szavakat használ, akkor innentől kezdve maximim 2x szólsz, de ha nem hagyja abba büntetés lesz, pl nincs TV, stb. De ha nem beszel csúnyán, akkor kap valami jutalmat. Olvasol neki este egy extra mesét, 10 p tovabb TV-t nézhet stb.
márc. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Hát nálunk is előfordul a csúnya beszéd, olykor percenként elhagyja egy a száját, ilyenkor mindig ràszólunk. Ha nagyon süket fülekre talál amit mondunk neki felajánljuk a szappanos szàjmosàst, ami sose történt még meg és nem is fog, de ezzel el lehet érni azt hogy figyeljen oda magára hogy ne beszéljen csúnyán.
márc. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
Tanítottam neki valami bonyolult szót helyette. Faxom és bmeg mindenkinek megy, bezzeg egy azt a kirelejzumát vagy azt a szakramentumát csak a nagyon okos gyerekek tudják kimondani. Nálunk bevalt
márc. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!