Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más kisgyerek is többször...

Más kisgyerek is többször nekiáll egy mondatnak, mire végre kimondja?

Figyelt kérdés

5 éves kislány, szómenésben "szenved", de tényleg rengeteget beszél. Nagyon nagy szókincse van, ezért sem értem miért csinálja ezt. Mostanában rengetegszer nekikezd a mondandójának mire végre kiböki mit szeretne..

Csak egy példa: "amikor a Juli az oviban...aa.. amikor a Juli, amikor a Juli, szóval amikor a Juli az oviban azt mondta.... " Egyre durvább, eddig csak néha fordult elő, most meg állandóan.


ápr. 8. 23:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Persze. Mert gyorsan jár az agya.
ápr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Minden este van meseolvasás, ma este is közbeszólt, a mesében vadászrepülőt hajtogattak, mire a lányom: mert a (játék)katonák, a katonák....a katonáknak kell, mert a katonáknak kell, kell hogy repülni tudjanak "
ápr. 8. 23:20
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Ez életkori sajátosság, pont 5 év körül szokott lenni ez. Fiamnak is volt ilyen 2x, 4.5 és 5.5 évesen, de kb 2 hétig tartott mindkétszer. Logopédushoz járunk (nem emiatt), ő azt javasolta hogy ilyenkor lassítsuk le, nyújtsuk el a mondanivalóját. Szóval valahogy így : amikor a Juli az ooooviiiban aaaazt mooondta hogy ... Hogy legyen ideje végiggondolnia a mondanivalóját közben. Nekünk ez segített.
ápr. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
3.voltam, kiegészíteném hogy igen, ez azért van mert előrébb jár az agya mint a szája. ☺️
ápr. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Persze, az én kisfiam is szokta csinálni (4 lesz). Ami nekem érdekes ebben, hogy az egész mondatot előről kezdi sokszor, pedig van, hogy csak egy szót akár másképp mondani, vagy a mondat egy későbbi részét módosítja csak. De egyértelmű, hogy azért csinálja, mert a gondolatai már előbbre járnak :)
ápr. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Az én fiam is elkezdte mostanában. 3-4x is nekiáll ugyanannak a mondatnak. De szerintem is ez azért van, mert gyorsan akar sok mindent mondani. :)
ápr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
Igen, a lányom is ilyen, 4 éves. Szerintem normális életkori velejáró.
ápr. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Az 5 éves (szintén szájmenéses :D) fiam is nemrég kezdte ugyanezt. Látszik közben a szemén, arcán, hogy gondolkodik, hogy fejezze ki a legjobban magát, vagy hogy mi az, amit még ebbe a mondatba tud sűríteni, és mi az, ami már nem fog beleférni. Nekem is azt mondták, hogy előrébb járnak a gondolatai, mint a szája.
ápr. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
Unokaöcsém csinálta ezt kb ennyi idősen. Rákellett mindig szólni, hogy állj, gondold végig és kezd el újra lassabban. Kinőtte, most 14 éves és szépen átgondoltan kommunikál.
ápr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

9-es, miért kéne rászólni? magától újrakezdi úgyis, ha összeakad a nyelve...

#5

ápr. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!