Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi vált be nektek a harapás/cs...

Mi vált be nektek a harapás/csípkedés/hajtépés ellen?

Figyelt kérdés

14 hónapos fiam pár napja teljesen rákattant. Ha nem 0-24-ben vele foglalkozom, pl. csak ülök a kanapén, jön, és a hajam tépi, lábamba/karomba harap, de cicizés közben is csípked.

Hiába szólok rá, kiröhög. Kézre ütés sem használt, de nem is akarom így nevelni.

Most már annyira felidegesített ezzel, hogy inkább kimentem a szobából.



ápr. 16. 14:06
1 2
 1/14 anonim válasza:
31%
Chucky baba :-D
ápr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%

Ki kell bírni, majd elmúlik. Elmondod neki 100-szor, hogy ne csinálja, de akkor is csinálni fogja, életkori sajátosság.


Nem érti, nem fogja fel. Majd ha felfogja, hogy nem, abbahagyja. Addig tűrni kell.

ápr. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hónapok óta ezt csinálja, szintén 14 hónapos fiú a delikvens.

Az orromba markol, de úgy, hogy csillagokat látok, néha vérzik is..

Hiába veszem el a kezét 150x, 151. alkalommal is bepróbálkozik.

Kedvencem amikor hiszti rohamot kap, amiért nem engedem, hogy megtépjen.. aztán 2 perc után elfelejti, hogy min ment az ordítás, és kezdi elölről..


Fogalmam sincs mi a megoldás rá.

ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az orrtépkedést ki is hagytam, igaz, azt inkább az apjánál alkalmazza. 😀 Meg az orrharapást.
ápr. 16. 14:50
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak az idő. Nekem 1 éves a kicsi, a hajam tépi, bőröm markolja, harap, mikor mit. Ha látom hogy készül rá megfogom a kezét meg mondom, hogy nem szabad de ilyen piciként ez nem igazán érdekli őket. A nagy nekem hónapokig csinálta, olyan 1,5 évesen hagyta abba de lehet előbb, pontos korra már nem emlékszem.

Nagy felhajtást nem érdemes csapni, ami nehéz ha fáj, de ha felkiáltasz stb az neki még viccesebb és annál jobban csinálja, saját bőrömön sikerült megtapasztalni ezt is.

ápr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem szabad erős reakciót adni rá, ha nehéz is ki kell bírni hogy nem ordítasz, nem vágsz fájdalmas (számára vicces) arcokat, hanem a lehető legsemlegesebb módon mindig elkapod a kezét, nem hagyod hogy folytassa és mondod neki hogy nem szabad.

Nekem ez bevált, viszonylag hamar leszokott róla így.

ápr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Addig ne legyen az öledben. Tedd le. Mondd meg neki határozott hangon,hogy azért tetted le,mert bántott.


Nem is értem... 14 hónapost szóban akartok fegyelmezni?

ápr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nincs az ölemben ilyenkor. Hanem felmászik mellém a kanapéra, és oldalról támad. Vagy alulról, mert pl. a lábamba harap.
ápr. 16. 18:47
 9/14 A kérdező kommentje:
Az erőszak a tehetetlenek eszköze. Én nem akarok az lenni.
ápr. 16. 20:00
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Pedig tehetetlen vagy, mert az 1 éves gyereked terrorizál.


Engem 1x harapott meg a lányom kb. 1,5 évesen. A konyhában álltam és hátulról a combomba harapott. Baromi hangos volt a reakcióm és soha többé nem harapott.

ápr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!