Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi vált be nektek a harapás/cs...

Mi vált be nektek a harapás/csípkedés/hajtépés ellen?

Figyelt kérdés

14 hónapos fiam pár napja teljesen rákattant. Ha nem 0-24-ben vele foglalkozom, pl. csak ülök a kanapén, jön, és a hajam tépi, lábamba/karomba harap, de cicizés közben is csípked.

Hiába szólok rá, kiröhög. Kézre ütés sem használt, de nem is akarom így nevelni.

Most már annyira felidegesített ezzel, hogy inkább kimentem a szobából.



ápr. 16. 14:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Hát hidd el, én is ordítottam már fel a fájdalomtól, csak nevetett rajta.

Azt nem mondtam, hogy nem vagyok tehetetlen jelenleg, de nem veréssel akarom megoldani a problémát. Ahogy később sem.

Nem azt akarom, hogy féljen tőlem.

ápr. 16. 22:19
 12/14 anonim ***** válasza:

Leteszed, otthagyod, ha sír, akkor is. Szobába viszed - nem sok időre, csak néhány perc. Azonnal.


Vagy tűrsz és még 4-5-7 évesen is ezt csinálja.


Öcsémnél ez olyan szintre ment, hogy 9 évesen is harapott, ha valami nem tetszett neki - amíg az egyik osztálytársa pofán nem verte érte.

ápr. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Egyelőre ezt csináltam én is. Vagy csak felálltam, és így nem ért el, közben meg kitalált mást.



Tűrni eddig sem tűrtem, de nem akarok folyton kiabálni.

ápr. 17. 07:43
 14/14 anonim ***** válasza:
Ő még nem érti, tudja, hogy milyen fájdalmat okoz ezzel, hiába mondod neki, hogy ne csinálja. A legjobb megoldás, add neki vissza, nyilván ne annyira erőteljesen, had érezze, hogy neked milyen, de majd megtanulja tapasztalat alapján. Ahányszor csinálja, mindig visszaadod. Hidd el, max párszor kell ezt eljátszani. Nehogy már egy felnőttet terrorizáljon eggy 14 hónapos gyerek. Te vagy a szülő, neked kell határokat szabnod. Nálunk egyébként bevált ez a módszer, egyszer meghúzta a hajam, ő meg csak röhögött. Hát visszaadtam, meglepődött, de soha többet nem csinálta.
ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!