Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet ép ésszel átvésze...

Hogyan lehet ép ésszel átvészelni az állandó hisztik időszakát?

Figyelt kérdés
2 éves lesz a kislányom nemsokárra. Egy ideje mindenen veri magát, dobál, toporzékol, hisztizik, üt, harap, ha valami nem sikerül, nem úgy van, ahogy ő szeretné, vagy nincs meg egyből, amit szeretne....eddig is türelmetlen volt, pici baba kora óta az, hamar bepöccen, de eddig tudtam kezelni, fárasztó volt, de ment. most viszont...tudom, nem szaabd neki engedni stb, ezek megvannak, csak nagyon idegölő, meddig tart ez az időszak? durva!
2010. okt. 31. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ne így fogd fel. engem kimndottan szórakoztat, ahogy hisztizik. nagyon vicces, ahogy a semmin bír egy fél órát üvölteni. Néha alig bírom nevetés nélkül. nagyon aranyos ez a akorszak.
2010. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát nem tudom így felfogni, legalábbis az esetek nagy részében nem. mint írtam, eddig se volt könnyű eset, csak eddig meg tudtam győzni észérvekkel. most nem tudom. és idegesít, hogy nem lehet elindulni sehová normálisan, nem tudom a dolgomat elvégezni, mert 1 óra mire elindulunk bárhová stb. midnent magamnak kell csinálni, mert nincs semmi segítségem. fárasztó, na.
2010. okt. 31. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Vezess be büntetést! Ha hisztizik bezátod a szobájába 5 percre, majd bemész hozzá és beszélsz vele!
2010. okt. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy behódolsz ah isztijének, nem jól kezeled. az a baj, hogy 1 óra, mire elindultok valahová. Nálunk is megy a hiszti, de nincs olyan, hogy könyörgök neki, ha menni kell, menni kell. Ha ordít, akkor is felöltöztetem, nem engedek. Főleg, hogy a legtöbbször időre kell mennünk a nagyokért ovba, suliba.

A dologom is csinálom, ha hisztizik, akkkor is.

Később sokkal rosszabb lesz, ha most ráhagyod.

2010. okt. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
a fiam is nehéz eset, ahogy általában a kétévesek, sok türelem, magneB6 segít....semmiképp sem szabad, h lássa h kiakaszt, határozottság, sokszor meg csak hagyni amíg lecseng nála, 4 éves korra teljesen megszűnik, addig meg fokozatosan javul!
2010. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 13:05-el.Légy nagyon következetes.

Nálunk is megy a hiszti,sőt van amikor kifejezetten színészkedik(tisztán észrevehető),én v. nem figyelek rá,így nincs közönség->nincs értelme hisztinek,v. a másik amit szoktam alkalmazni,hogy teljesen nyugott hangon közlöm vele többször mosolyogva,hogy nem hallják még elegen,ahogy hisztizik,hangosabban...erre ált. meglepődik és abbahagyja v. megkérdezem tőle,hogy tudja -e miért hisztizik?Ált. változtatom a dolgokat.

2010. okt. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

engem is érdekelnek a válaszok, sorstárs. :)

én általában otthagyom ilyenkor - már ha épp a szituban megtehetem, és persze bízom benne, hogy egyre jobb lesz tényleg...

baromi nehéz nyugodt maradni!

2010. okt. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

nem érzem úgy, hogy következetlen lennék. nem engedek neki, csak azért, mert hisztizik. de őt nem nagyon lehet úgy felöltöztetni pl. , hogyha ő nem akarja....vergődik, verekszik, olyan erő van benne, ahhoz képest hogy csak egy 2 éves kiscsaj. ha hisztizik, nem szólok hozzá, hagyom hadd hisztizzen. de ettől még nem lesz vége a hisztinek hamarabb. kizökkenteni sem lehet ilyenkor semmivel, mert csak jobban behergeli magát, bármit próbálok. :((

2010. nov. 2. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!