Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítünk egymásnak? Karácsonyi...

Segítünk egymásnak? Karácsonyi ajándékozási ötletekben?

Figyelt kérdés
Mindenki írja le, hogy az ő gyerekének mi a kedvenc játéka és, hogy hány éves, fiú, kislány. Esetleg a tavalyi ajándékok bejöttek-e jó döntés volt-e vagy esetleg mostani ésszel már mást vennétek ajándékba. Minden elfér itt ami játékokkal kapcsolatos.Olyan sok ezzel kapcsolatos kérdést olvasok hátha így tudunk jó tanácsokat adni egymásnak.
2010. nov. 1. 16:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
1 éves volt tavaly karácsonykor, a szülinapja meg a névnapja is akörül van, kapott dömpert, kesztyűbábot , síró-nevető babát, ezek annyiban jók voltak, hogy meglettek véve, de még kb. fél év kellett, amíg elkezdték érdekelni. :) dehát 1 évesen még semmi játékkal nem játszott szinte. aztán ami jó volt, két állatos könyv, ezeket sokat nézegettük és névnapra kapott egy buborékfújót, azt is nagyon szerette. idén kap pötyi játékot, varázstáblát mágneses ceruzával, xilofont, két könyvet (zengő abc és öreg néne őzikéje). amivel jelenleg szeret játszani, az a játékkonyha, építőkocka, billenőplatós kis teherautó, formabedobó, faállatkák (tescós), műanyag farmállatok, a babája, eteti, altatja, kocsiztatja, szereti a teszvesz várost, van egy zenélő nyomogatós játék...ezek egyrészét a barátnőmmel cseréltük év közben, nem alkalomra vettük, ill. anyósomtól kapta őket, amikor épp jött (ritkán jön, mert messze lakik és ált, hoz valamit olyankor). ja és szeret firkálgatni zsírkrétával.
2010. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

25 hós a lányom, tavaly kapott:

- ugrálóállatot , a mai napig imádja

- 3 kerekű kisbicajt, ezt egy pár hónapig még csak tologatta a szobában, barátkozott vele, de tavasszal már nyomultunk vele odakint is, most meg már nagyon hasít vele

- golyópályát, szintén jó döntés volt még most is eljátszogat vele néha

- könyveket


idén playmobilt fog kapni(babaház + berendezés), már van neki playmo-ja a szülinapjáról és imádja, úgyhogy várhatóan most is nagy sikere lesz. (Szintén imádja a fisher price little people - dolgokat, de a playmobil hosszabb távra szól úgyhogy inkább arra költünk)

Ezenkívül festőállványt kap(ikeás, egyik oldala krétatábla), szerintem bejön majd neki, mert az asztalkáját már feléri az öccse és ott nem tud elmélyülten alkotgatni. Van egy rakás gyurmája is, azt is szereti úgyhogy lehet hogy nézek valami kiegészítőt hozzá, bár a sima sütiszaggatóval + derelyevágóval ugyanúgy eljátszik a gyurmához mint a méregdrága szettekkel...

tavasszal lesz a névnapja, akkor játszósátort fog kapni, mert a mostani már nagyon ramaty állapotú, szerintem addigra leamortizálódik

2 éves szülinapjára kapott babakonyhát + ikeás textilzöldségeket és gyümiket, nagy sikere volt és még most is nagyon sokat játszik vele. Szintén tuti siker nála a szerepjátékhoz szükséges kellékek: dokis, rendőrös, kalóz- hercegnő- állatos jelmezek/beöltözés...

Az építőjátékok nem annyira érdeklik, max csak annyira, hogy a playmo-knak csináljon házat/iskolát stb...


A fiam 8 hós, sokat agyaltam hogy mit kapjon, mert tulajdonképpen mindféle játéka van a nővére után, építős, autók, lego duplo, playmobil, készségfejlesztők, zenélő játékok, könyvek... de hogy mégis kapjon valamit, végül egy fisher price mókakocka-vonatot vettem, aztán februárban a szülinapjára meg majd egy lejtős-pályás garázst, vagy hasonló járműves játékot.

2010. nov. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Mi a 3,5 éves fiunknak autó pályát veszünk meg valami apróságot,apicinek nem tudjuk még.De tényleg szigoruan papirba csomagoljatok,már az egy élmény nekik hogy tépik bontják a sok mégha picik is az ajándékokat!
2010. nov. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
az en kislanyom 4 lesz decemberben.tavaly jatekkonyhat kiegeszitokkel kapott,es mindenkit megkertem,hogy ehhez valo jatekokkal lepjek meg ot.mai napig nagyon szeret jatszani vele.persze hozza kell tegyem a kavefozo meg vasalo meg a tobbi hasonlo termeszetesen lm-ekre mukodnek,es en se valasztottam volna alacsonyabbat konyhat ,mint o.a konyveket mar szinte szuletese ota imadja igy azt minden alkalommal kap.iden rollerral es bicajjal lepi meg ot a jezuska.nalunk meg szokas,hogy irunk es rajzolunk a nagyiek jezuskajanak,a koriek jezuskajanak....stb.igy tudunk otleteket adni,hogy nehogy valaminek ne oruljon.szigoruan csak a kislanyunk keresei vannak a levelben feltuntetve.igy ha minden igaz akkor hoz a jezuska meg legot es eneklos babat,konyveket,babakocsit...nalunk meg a szuletesnapja is decemberben van igy hat a kereseit fel lehet osztani melyik alkalomra kapja meg.remelem tudtam segiteni.
2010. nov. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2010. nov. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
nagyon jó kérdés,igy tényleg sokat segíthetünk egymásnak.tavaly 1 éves folt a fiunk,akkor tanuló kutyust kapott,telefont,meg toronyépítőt,zenélő dömpert,activiti kockát,ami felesleges volt,az a tanuló kutya és a zenélő dömper.most gyerekmagnót vettem neki,és mágneses építőt.Amivel szeret játszani az a műanyag állatkák a könyvek,a labdák,és az építők.Legója,kockája van már rengeteg,farmos játékot keresek,de nagyon drágák és nem is tudom milyen lenne jó,ha valakinek ilyen van,linkelhetne nekem ötletet.
2010. nov. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam tavaly karácsonykor 7 hónapos volt.

Tanuló kutyát kapott, meg dupló legót.A legóval kb 15 hónapos korába kezdett el játszani addig nem érdekelte.A tanulókutyát mai napig imádja.:)

Most mikuláskor kap megint dupló legót.Karácsonykor pedig az apjától egy emeletes garázst kisautókkal.Nagyszülőktől lehet egy hintalovat kap és pár kemény lapú mesekönyvet ezeket imádja már most is van vagy 10 darab.Én pedig valamilyen tologatós zenélő játékban gondolkozom de még nem találtam meg a megfelelőt.

2010. nov. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Fodor Móni válasza:

Nekünk könyv minden mennyiségben.Abban még nem csallódtaka a gyerekek de én sem.

Van egy nagyon aranyos webáruház ahol beszerzik azt amit keresel.Nagyon aranyosak.

Keressétek őket: mesesarok.hu a nevük.

2013. okt. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!