Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy alig 3 éves gyereknek...

Egy alig 3 éves gyereknek "kell már tudnia" egyedül, önállóan ollóval vágnia?

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 23:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szerintem nem, legalabbis formakat biztosan nem
2010. nov. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Igen, kell, sőt muszáj és kötelező! Remélem egy 12 fejű sárkányt azért meg tud hajtogatni a kezével egy noteszlapból.


---------------------------------


Ráérsz még ezekkel aggódni, 3 éves még csak.

2010. nov. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
KÉS, VILLA, OLLÓ, GYEREK KEZÉBE NEM VALÓ!!!!!!!!!
2010. nov. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
hát én tuti nem fogok a most 2 éves kislányomnak ennyi idősen a kezébe ollót adni....
2010. nov. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Ez a kérdés komoly? vagy csak ennyire buta lenne az anyuka???Te jó ég!!!
2010. nov. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó kommentekre reagálva: Szerintem nem a kérdezővel van probléma, én is kaptam már a családtól olyan beszólást, miért nem eszik késsel villával a gyerek. (két és fél éves).

A kérdésre válasz: nem, nem kell tudnia még nyírni.

2010. nov. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem kell tudnia, a vágáshoz, szépen rajzoláshoz, íráshoz szükséges finommotorikus mozgások folyamatosan, az óvodáskor végéig alakulnak ki.

Emellett ismerek olyan gyereket, aki 30 hónaposan gyönyörűen tud már ollóval vágni, sőt késsel és villával enni.

Az én fiam is ennyi idős, ő egyelőre kanállal eszik csak ügyesen. Minden gyerek más, ezen még nem kell aggódni.

Viszont ha van kedv és lehetőség, az én véleményem szerint hagyni kell a gyereket próbálkozni. Szigorúan a felügyeletem mellett adok a kisfiam kezében ollót (természetesen gyerekollót, aminek kerek a vége, és nem annyira éles), hogy kipróbálhassa. Ez nála úgy néz ki, hogy sok-sok helyen belenyír a papír szélébe:)

2010. nov. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

a nagyfiam az oviban megtanulta, alig múlt 3 éves. És ott a csoportjában az alig 3 évesek is tudták használni az ollót.

A kicsi 2 éves és mindent csinál, amit a bátyja, és ő már most vagdos.

De egyébként szerintem nem kell tudnia. Ha az oviban nem tanítják meg neki, nekem eszembe se jutott volna ollót adni a kezébe. Pedig nagyon szeret vagdosni.

2010. nov. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A kés villa ollós dolog nem állja meg a helyét.


Való a gyerek kezébe, épp azért, hogy minél hamarabb megtanulja a biztonságos használatát. De természetesen csak olyan kés, villa és olló, ami tompa végű, nem éles, nem szúrós. Megfelelő gyerekvillával már a két éves is szépen tud önállóan enni, felszúrni rá a krumplit, tésztát, sokkal könnyebb, mint kanállal.


Tompa, recés késsel már 3 évesen vághat bőrözött virslit, sajtot, kenhet kenyeret...persze segítséggel, és nem fog tökéletesen sikerülni, de próbálkozni szabad. Attól ügyesedik, nem attól, ha eltiltjuk tőle.


Az olló először olyan 2,5 évesen került a lányom kezébe, tompa végű papírvágó olló. Nagyon kellett még bűvészkednie vele, hogy egyáltalán meg tudja tartani. Kicsit később már tudta mozgatni, valamivel később már 1-2 centiket tudott nyisszantani vele.


3 évesen egyedül vagdalgatott kis fecniket. Már ez maga nagyon élvezetes tevékenység volt, hát még amikor színes papírra ezeket felragasztgatta.


A lényeg, hogy tompa, könnyű, gyerekollóval kezdje az ismerkedést, és kis darab, kissé merev papírt adj neki (kb tenyérnyit), amit könnyű mozgatni, megtartja magát, nem hajlik el azonnal. Lehet próbálkozni a vagdosással, ha van hozzá kedve, hadd ügyesedjen a keze!

2010. nov. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen ez kérdés komoly és nem kellene már megint rögtön elítélni valakit,anélkül,hogy ismernéd a szitut...

Azért kérdeztem amúgy mert pénteken mikor mentem a lányomért az oviba ült a kis asztalnál egy pár gyerek,(köztük a lányom is aki e hónap végén lesz 3 éves)és egyedül felnőtt felügyelet nélkül vágtak!Rögtön ahogy meglátott a lányom szaladt oda hozzám,hogy fáj az ujja... Gondolom kicsit megsérthette,mert előtte életében nem volt még olló a kezébe.És én ezt kicsit merésznek találom az óvónők részéről,mert oké persze meg kell tanulnia,de ne hagyják már felügyelet nélkül...

Köszi a válaszokat!

2010. nov. 6. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!