Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy alig 3 éves gyereknek...

Egy alig 3 éves gyereknek "kell már tudnia" egyedül, önállóan ollóval vágnia?

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 23:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
akkor miért nem az ovo néninek tetted fel ezt a kérdést?én nem hagynám zo nélkül ha felügyelet nélkül olloval foglalkoznak.
2010. nov. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

De gondolom, nem hegyes felnőtt ollóval vágtak, hanem nekik valóval. Gyerekollóval meg szerintem felügyelet nélkül lehet őket hagyni, ennyi idősen.

Na de akkor a kérdésedre a válasz, igen egy óvodásnak "kell már tudnia"

2010. nov. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
KB 2,5 éves volt a lányom mikor vettem neki 1 gyerekollót és egy csomag színes papírt. Kipróbáltuk, pár napot rászántam hogy megtanítom. _Annyi lett az eredménye hogy kivágta a nadrágját és még egy pár dolgot úgy mentettem meg Pl a haját. Pedig felügyelet mellett volt, csak úgy előre hajolt, hogy odalógott egy hajtincs. Szóval 1 év elteltével még nem vettük elő újra az ollót. Az oviban most kezdett, nem tudom ott ollóznak- e.
2010. nov. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi próbálgatjuk itthon kislányommal az olló használatát,nagyon szereti, természetesen gyerekollóval.De múltkor amikor az oviba mentem reggel, én is ott láttam kitéve pár ollót az egyik kis asztalnál, felügyelet nélkül.Meg is lepődtem.Én itthon azért el szoktam rakni, mert szerintem veszélyes. Amúgy szerintem még ebben a korban nem kell tudniuk.
2010. nov. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 es fel eves, a bolcsiben most ismerkednek az olloval, gyakoroljak a nyisszantast, de nem kell tudniuk vagni vele, csak a fogast gyakoroljak es azt, hogy hogy kell nyisszantani. A kisfiammal otthon is szoktubnk vagni gyerek olloval, csak csikokat tud nyisszantani, de nagyon szereti csinalni. Es persze figyelem, hogy ne legyen baj, ne vagja meg magat. De szerintem sem kell tudnia meg egyedul vagni, viszont a gyakorlassal ugyesedik szerintem.
2010. nov. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 naeznincs válasza:
Szerintem nem gond, hogy mielőbb biztonságban mozoghat a veszélyek között. Erre inkább tanítsa meg a szülő, mint egy idegen. De hogy KELL-e? Milyen kényszer az, amiért muszáj lenne? Egyedül és önállóan? Egy gyerekeknek készült ollóval biztonságban lesz, nem vágja le az ujját vele, de minden más veszélyben lesz, amit tönkre tehet. Hacsak nem tudja ennyi idősen, mi az ára az értékeknek.
2012. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!