Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire kényeztetitek el a...

Mennyire kényeztetitek el a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Én szeretek olyan ételeket főzni a fiaimnak amit szeretnek,amit nem azt pedig egyáltalán nem főzők,mert nem akarom ráé kényszeríteni olyanra amit nem akar enni.Fiaim nagy hús evők + még a párom is,ezért minden nap húsos étel van.Minden féle,rántott-sűlt ,raguk,bolognai...Tehát azért változatos.De a családtagjaim szerit nem kellene hozzá szoktatni őket ehhez.Nem értem ha megtehetjük akkor miért nem egyenek azt amit szeretnek.Ti hogy álltok ezzel?Amúgy meg nem is kerül olyan sokba,mert egyszerre veszünk nagyobb mennyiséget amit le fagyasztunk,és már csak a köret kell hozzá.
2010. nov. 8. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát , nem tartozik sztem feltétlenül az elkényeztetés kategóriába, csak keresed a kedvüket, viszont talán praktikus lenne néha olyat is főzni ,ami nem húsos, hogy megszokják, pl. az oviban sincs mindig hús, gondolom.

de alapvetően számomra az elkényeztetés nem itt kezdődik. egyszer olvsatam egy nagyon jó gondolatot itt, miszerint az elkényeztetés az, ha valamit nem vársz el, amire életkora szerint már képes lenne. Mind értelmileg, mind érzelmileg.

22 hónapos kislány anyukája

2010. nov. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

A férjem és a lányom húsosak. A gyerek azért mert igy látta. A férjem ha nem enne húst kiesne az ablakon éhségében és igen ismerem a szitut ha egy nap nem eszik húst nem lakik jól akkor se ha megeszik utánna fél kiló májkrémes kenyeret....


hát venni kell a húst. én megfőzöm nekik de van hogy pont én nem eszem meg mindennap.


szerintem ez nem elkényeztetés v. hogy jól fogalmazzak az elkényeztetés nem az hogy azt akarom hogy jóllakjanak és ne hidegkaján éljenek.


Van akinél bejön v akinél nem...

2010. nov. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat az egy-két helyesírás hibákért,csak sietve írtam,és csak most vettem észre.Én sem vagyok húsos,de ha csak főzeléket főzök,akkor biztosan a kukában köt ki,mert nem fogy el.Feltéve ha sütők hozzá fasirtot vagy valamit.Sajnos az oviban is keveset esznek,de ha haza jönnek megesznek mindent.Én szeretem a főzelékeket,meg a zöldségeseket is, csak a család férfi tagjai valahogy hallani sem akarnak ilyenekről.Zöldséget hús köré szoktam sütni ,meg persze levesbe.Vagy rízsbe teszek zöldséget,hogy azért egyenek,mert kell a szervezetüknek.Anyukám mondta hogy elkényeztetés,de szerintem sem az.
2010. nov. 8. 13:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha sok húst kapnak, az szerintem sem kényeztetés. Kell nekik a fehérje.
2010. nov. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is teljesen azt vártam a kérdés olvasásakor, hogy esetleg túl sok játékot vesztek a gyereknek, mindent ráhagytok, ilyesmi:)

Nálunk úgy van, hogy ebédet rendelünk hét közben a férjemmel, a gyerekek a menzait eszik ebédre. Vacsorára egyszerűbb ételek vannak:

melegszendvics

palacsinta

fetasajtos-szardíniás tészta

stb.


Inkább hétvégén van, hogy többféle húst készítek, de van, hogy a gyerekek abból sem igazán esznek. A férjem szereti a húst, de amúgy nálunk nem annyira központi téma a főzés, evés, a teljesen egyszerű menüvel is elégedettek.

2010. nov. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!