Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél, ha a szomszédod...

Mit tennél, ha a szomszédod terrorizálja a kicsi gyerekét?

Figyelt kérdés

Folyamatosan, évek óta. :(((((((

Mikor megvettük a lakást, másfél éves volt a gyerkőcük (pont, mint az enyém). Már akkor, szinte minden este, és azóta is napi szinten, reggeli felkeléstől, napközben többször, és este is rendszeresen üvöltenek vele, fenyegetik, bántják. Most 4 és fél éves. Szegénynek már valószínűleg eldőlt a sorsa. :(((


A gondom az, hogy mindez egy 4 lakásos társasházban történik, ahol csak mi vagyunk "kívülállók" (a kisfiammal vagyunk ketten, egyedül nevelem), a többi lakásban az ő családjukhoz tartozók laknak, egészen más az életvitelük, stb. mint nekünk. A védőnőnél már a kezdet kezdetén jeleztem ezt, de azt mondta, úgy nem tud tenni semmit, h ne derüljön ki, h én szóltam. Azt meg nem merem bevállalni, lévén egyedül a saját kisfiammal - bármit kinézek a "család"-ból.


Lehet, hihetetlennek tűnik, de ahogy szinte minden szó lehallatszik (mivel üvöltenek, de gyakran állatiasan) én, felnőtt fejjel, egy emelettel alattuk, zárt ajtók mögött is FÉLEK tőlük. Milyen lehet kicsi gyerekként testközelben átélnie szerencsétlen gyereknek ezt nap mint nap.

Most, amikor ezt írom (este 10 után)- még mindig ordítanak vele, ő meg szűköl, zokog, hüppög... Le se írom, miket mondanak neki, (ill. miket üvöltenek neki) mert szerintem teljesen hihetetlen lenne, hogy ilyet egy "szülő" ki tud ejteni a száján, és mert most is össze van szorulva tőlük a gyomrom.


Szerintetek lehetne úgy segíteni a gyereken úgy, hogy mi ne kerüljünk bajba? :(((


2010. nov. 14. 22:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
a családvédelmiseknek biztos lenne ötletük, én megkérdezném őket, vagy mondjuk ha ha az óvoda ahol a gyerek jár mondjuk egy pszichológusi szakvélemény alapján kezdené a környezettanulményt, vagy ha van verés annak látható nyomai háziorvos vagy a gyerekorvos aki az oviban is hetente jár ilyesmire gondolnék
2010. nov. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak üvöltöznek vele, vagy meg is verik? (remélem azt nem). Vannak ilyen üvöltözős olaszos családok sajnos. Akiket az sem érdekel, ha a gyerekük idegbeteg lesz elsős korára :( Nagyon sajnálom a kicsit. Az első jókat írt amúgy, egy próbát megérne az ovodai családlátogatás.
2010. nov. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

szegény kicsi :(

és a védőnő ezzel annyiban is hagyta a dolgot? nem is csinált semmit? nem is érdekli, hogy mi folyik ott?

és ha egy névtelen feljelentést írnál a gyámügynek? rájönnének hogy te voltál?

2010. nov. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
72%
jaj:( majdnem elsírtam magam:( hogy lehet valakivel így bánni?:( legszívesebben örökbe foganám szegény kisgyereket:( és meganám neki mindazt,amit a családjától nem kapott:(szegény kisgyerek,miylen felnőtt lesz így belőle?:( Légyszi segíts rajta,ahogy csak tudsz! jó ötlet szólni a gyermekvédelmiseknek vagy valakinek mind1! csak jó helyre kerüljön szegény gyerek! 15/l
2010. nov. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, családvédelmi szolgálat itt helyben nem működik (csak gyámhivatal az önkormányzatnál), hanem a szomszéd kisvárossal közösen. Ez, ahol lakunk, egy falu (névleg kisváros, de mentalitásában falu) - a fölöttünk lakók rokona (szintén a házban lakik) az önkormányzatnál dolgozik, attól tartok, gyorsan mennek a hírek, ha valaki ilyen bejelentést tesz.


Attól tartok (ill. sajnos biztos vagyok benne),h bántják is), ilyeneket hallottam: a következő nagyobb lesz, ha nem hagyod abba, apádtól kapod a következőt, stb...


Hogy idegbeteg lesz szegény, az nem kérdés, ép ésszel kibírhatatlan, hogy azok, akikre az életed van bízva, folyamatosan megaláznak és bántanak. :(((((((


Védőnő azt mondta, ez egy ilyen család. :o :o :o És h ha ő szólna az ügyben, hivatkoznia kéne rám, mint forrásra - ezt viszont én nem merem... Nem tudom, névtelen feljelentésre tennének-e valamit? Ill. ha kijönnek és a nő (mert igen, az anyja ordibál vele legtöbbet) előadja a mézesmázos anyucit? (a gyomrom fordul fel, mikor valaki náluk van, vagy ahogy mások előtt beszél a gyerekével, mert amikor maguk vannak, akkor meg folyton bántja. és a bántást nem úgy kell elképzelni, hogy néha rákiabál, hanem pl. az esti búcsú minden este, félelmetes hangerővel: "takarodjál a szobádba! kussoljál, mert átmegyek! befogod a pofád végre?" 4 és fél éves!!!! (de mint írtam, már 3 éve ez van)

és persze csóri gyerek csak hívja az anyját, az átdübörög (dörög a plafonunk), tovább üvölt, fenyegeti mindennel...hogy kiteszi az udvarra, h ledobja a lépcsőn :((((((((((((((((((((


lehet, megpróbálom egy távolabbi gyermekvédelmi szolgálatnál megérdeklődni, mit tehetek szigorúan névtelenül.

2010. nov. 14. 23:18
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, szegény kisgyerek:( Úgy magamhoz venném, elképesztő, milyen szülők léteznek. Sajnos hiába jelented fel őket névtelenül, ha csak te vagy a kívülálló nyilván rájönnek, hogy te voltál az, aki feljelentette őket. Annyira sajnálom azt a kisgyereket:(
2010. nov. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképpen szólj a gyermekjóléti szolgálatnál, de nem akarlak elkeseríteni, de ha csak "te vagy idegen" a társasházban és anyuci mással mézesmázas (gondolom lakáson kívül is) akkor tuti kiderül hogy te vagy a névtelen bejelentő.

Verés nyomai nem látszottak még a gyereken??

Mert ha igen az óvoda is tehet bejelentést a gyermekjólétnél.Vagy

2010. nov. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A védőnő is szégyellhetné magát! "Ez egy ilyen család"! Tehát ő tudja, mit művelnek, és semmit nem lép? Uramisten szegény kölyök, az anyjáék is inkább moziba mentek volna. Basszus autót vezetni csak alkalmassági vizsga után lehet, de gyereket nevelni minden elferdült agyú idiótának lehet!


Jelentse a védőnp, hogy a saját tapasztalata az, hogy a kisgyereket valószínű nem nevelik jól, érdemes lenne megnézetni egy gyermekpszichológussal.

Vagy azért nem vállalja fel mert ő is fél a családtól? Ha igen, akkor mehetne a fenébe, az ilyen ne menjen védőnőnek. Azt meg nem hiszem, hogy nem látja egy 4 éves gyereken, hogy visszahúzódó, túl gátlásos, és fél. Még én is észrevettem a szomszéd kislányon, pedig nem vagyok szakértő!

2010. nov. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon tartok tőle, hogy rájönnek, h én szóltam... És soha senkinek az életébe ily módon nem avatkoztam még be, most se szívesen tenném, de rémes ezt hallani nap mint nap. Én mindig sajnáltam azokat a gyerekeket, akik intézetben nőttek fel, de ennél a terrornál még az is jobb lehet, vagy nevelőszülők...?

(bár amit a gyerekek fejlődéséről tudok, annak alapján ő már sérült egy életre, szegény)


Hogy külsérelmi nyomok vannak-e rajta, fogalmam sincs, őszintén szólva a köszönésen kívül nem kommunikálunk velük, és amúgy se merném "körbenézni" a gyereket, vannak-e rajta foltok - ez elég egyértelmű lenne...


Eszembe jutott, h úgy tudnám leginkább bizonyítani, amit állítok, ha beengednék a lakásomba egy gyermekvédelmist pl. Hogy hallja a saját fülével, ne én mondjam el (meglehet, el se hinné), és utána cselekedjen. De így persze egyértelmű lenne a szerepem - és kizárt, hogy ezután biztonságban legyünk a gyerekemmel. :(((


Nem tudom, ha egy gyámügyest, vagy gyermekvédelmist megkeresek, és elmondom a félelmemet, mennyire veszik komolyan a mi védelmünket, (hogy névtelenek maradjunk a vizsgálat és az eljárás folyamán végig - mert gondolom, a bejelentés egy dolog, de utána tanúskodni is kell?) vagy mennyire csak a kisfiú helyzetének megoldására koncentrálnak, nem törődve a ránk váró következményekkel. :o :(

2010. nov. 15. 08:33
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, az a gáz, h a védőnő 1-2 éven belül nyugdíjba megy, már túlélésre játszik... egyébként tőlünk a 2. házban lakik, és nyilván ő is hallja olykor, ami nyitott ablakon át kihallatszik (vagy az udvaron is - ha nincs ott kívülálló, olyan, mintha azt gondolnák, senki nem hallja őket...) Lehet, h a védőnő is tart tőlük, régóta ismeri a családot, nem tudom.

(mi 3 éve költöztünk ebbe a faluba, abszolút kívülállók vagyunk mind a házban, mind a helyi közösségben)

2010. nov. 15. 08:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!