Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennél, ha a szomszédod...

Mit tennél, ha a szomszédod terrorizálja a kicsi gyerekét?

Figyelt kérdés

Folyamatosan, évek óta. :(((((((

Mikor megvettük a lakást, másfél éves volt a gyerkőcük (pont, mint az enyém). Már akkor, szinte minden este, és azóta is napi szinten, reggeli felkeléstől, napközben többször, és este is rendszeresen üvöltenek vele, fenyegetik, bántják. Most 4 és fél éves. Szegénynek már valószínűleg eldőlt a sorsa. :(((


A gondom az, hogy mindez egy 4 lakásos társasházban történik, ahol csak mi vagyunk "kívülállók" (a kisfiammal vagyunk ketten, egyedül nevelem), a többi lakásban az ő családjukhoz tartozók laknak, egészen más az életvitelük, stb. mint nekünk. A védőnőnél már a kezdet kezdetén jeleztem ezt, de azt mondta, úgy nem tud tenni semmit, h ne derüljön ki, h én szóltam. Azt meg nem merem bevállalni, lévén egyedül a saját kisfiammal - bármit kinézek a "család"-ból.


Lehet, hihetetlennek tűnik, de ahogy szinte minden szó lehallatszik (mivel üvöltenek, de gyakran állatiasan) én, felnőtt fejjel, egy emelettel alattuk, zárt ajtók mögött is FÉLEK tőlük. Milyen lehet kicsi gyerekként testközelben átélnie szerencsétlen gyereknek ezt nap mint nap.

Most, amikor ezt írom (este 10 után)- még mindig ordítanak vele, ő meg szűköl, zokog, hüppög... Le se írom, miket mondanak neki, (ill. miket üvöltenek neki) mert szerintem teljesen hihetetlen lenne, hogy ilyet egy "szülő" ki tud ejteni a száján, és mert most is össze van szorulva tőlük a gyomrom.


Szerintetek lehetne úgy segíteni a gyereken úgy, hogy mi ne kerüljünk bajba? :(((


2010. nov. 14. 22:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A nő beteg. Ez nem könnyü:( mások előtt tudja magát disztingválni, amikor a gyerekkel van, akkor jön ki minden idegbaja, feszültsége, amit nem dolgozott fél és kontroll nélkül zúditja arra, aki gyenge, huzza a kis nyakát, elesett. Mert velük lehet terrort alkalmazni. Egy kamasz, aki visszaordit és vissza is üt, remélem majd jó nagyot, na az a másik eset. Sajnos ennek a nőnek ez nem tünik fel, szerintem kb annyit gondol a nevelési módszeréről, hogy szigoru, ő nem dédelget, nem kényeztet. Hanem odaorditja, mi van. A férje ebben partner? Én őszintén észrevettem magamon, hogy könnyen mondok olyat a fiamnak, amit nem kéne, ha egyedül vagyunk:( tehàt mindkettő ugyanazt müveli? Mert ez olyan, mintha a nő is el lenne nyomva, amit a kicsin tombol ki. Nagyon sajnálom, hogy ezt kell látnod, hallanod:( gyerekorvos mit mond? Esetleg neki szólni, ha foltokat lát a gyereken, az nem véletlen, forduljon hivatalos szervekhez! De szerintem sem tesznek sok mindent. Kegyetlen sors:(
2010. nov. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Igen, mindketten ezt művelik. :(

Anyja többet ordít, de komolyan, szinte csak ordít vele, és kegyetlen, nagyon. :( (ha a gyerek bocsánatot akar kérni bőgve -- "nem kell a puszid! takarodj innen! látni se akarlak!" "nem jó éjszakát! befogod a p.fád, te kis g.ci! Dögölj meg!" bocs, de komolyan, ezek hangzanak el... :((((


Apa nem folyamatosan ordít, de amikor elbődül, az félelmetes. És persze nagyon fél tőle a gyerek, anyja gyakran vele fenyegeti (h tőle fog kapni).


Persze, tudom én, h max. 10 év múlva fordul a kocka, és bújhatnak az ágy alá a gyerekük elől... mert miért tenne mást szerencsétlen, ha ezt kapja folyamatosan? :((( nem tudom, mikor kezdték, de mikor másfél éves korában ideköltöztünk, már ez ment.

2010. nov. 15. 08:51
 13/15 anonim ***** válasza:

Jaj Istenem,ez szörnyű!Kérlek,ha van lehetőséged,feltétlenül lépj az ügyben..mert ezt a kicsi gyerkőcöt senki nem tudja megvédeni.

Rengeteg hasonló esetről olvashatsz a neten,aminek tragédia lett a vége.Éppen azért,mert a "hivatalos" szervek ( védőnő,gyermekorvos stb.) becsukták a szemüket,fülüket és szépen megvárták,amíg vér nem folyik.

Nagy a felelősséged,de sajnos egyelőre rajtad kívül mástól nem várhat segítséget a kisfiú!

Próbálj teljes névtelenséget kérni,talán megértőek lesznek az illetékesek és ők is segítőkészek lesznek veled.

Megírod majd,ha előbbre jutottál?

2010. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a kicsi óvónőjét kellene megkeresned, esetleg velük összefogni.
2010. nov. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Az óvónőhöz tuti nem merek menni - mondom, az ő családjuk régóta, már a szüleik generációja is itt lakott, én belecsöppentem ebbe az egészbe, nem tudom, ki kinek a kicsodája, ki mennyire megbízható, stb.


Úgy szeretnék a kisgyereken segíteni, hogy mi (a kisfiam és én) ne kerüljünk bajba. Talán nem meglepő, hogy féltem magunkat is...

2010. nov. 15. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!