Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a módja, hogy elmenjünk...

Mi a módja, hogy elmenjünk gyermek pszichológushoz? Kell beutaló a háziorvostól?

Figyelt kérdés
2010. nov. 16. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz nem, pszichiáterhez igen.Hosszú a várakozási idő,minimum 1 hónap
2010. nov. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elárulod hogy mekkora gyerekről és milyen gondról van szó?
2010. nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2 éves a gyerkőc, és tanácsot szeretnék kérni, hogyan kezeljem a következő helyzetet: az apja itthon dolgozik, és amikor meglátja, csak apa, apa és gyakorlatilag folyamatosan visít, amikor itthon vagyunk. Minden nap elmagyarázom neki, hogy apa szereti, de dolgoznia kell, bla-bla. Nyáron jobb volt a helyzet, mert szinte egész nap a játszótéren voltunk, de most, hogy jön a tél, már előre rettegek. + Már igényelné, hogy gyurmázzunk, fessünk, meg ilyen itthoni dolgokat csináljunk, de nem lehet, mert hiába zárkózik be az apja a dolgozószobába, ha meghallja, hogy telefonál, vagy kijön wc-re, vagy valamiért, kezdődik minden. Viszont ha már reggel nincs itthon Apa, mikor felkelünk, semmi baj nincs vele. Nem segített a helyzeten, hogy májusban kistesója született, azóta méginkább apás. Röviden ennyi
2010. nov. 16. 21:28
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

És mit vársz a pszichológustól? Lebeszéli a 2 évest az apjáról? Meggyőzi mennyivel jobb anyával? Megérteti vele, mit jelent dolgozni és pénzt keresni?


Hát, hát nem írok semmit, mert aztán jön minek lehurrogni meg bunkoskódni. De neked sem ártana egy orvos, ha ezért pszichológushoz akarod vinni a gyereket.

2010. nov. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Ezen nem fog tudni segíteni se a pszichológus, se a pszichiáter. Apás a kicsi és az is rontott/ronthatott a helyzeten, hogy kistesó született. Próbáljon apuka közös programot szervezni vele, csak kettesben. Tartos szünetet a munkában és játszon vele. Amikor kimegy a mosdóba, vagy telefonálás után, stb. egy picit üljön oda hozzá, ölelgesse meg, segítsen be a játékba.
2010. nov. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

Tök jó, hogy itt mindenki ért mindenhez. :)

Szerintem nyugodtan vidd el szakemberhez, biztos látott már hasonló problémát, és lesz pár hasznos tippje!

(Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszoltam, amúgy engem is érdekel, mi a módja ennek.)

2010. nov. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem hozzáértés kérdése, hanem józan paraszti észé, utolsó. Innen le merem fogadni, hogy a pszichológus/pszichiáter is ezt fogja mondani. Ennyire kicsi gyereket nem szoktak ilyen problémák miatt pszichológushoz, pszichiáterhez vinni...

Te voltál már gyermekpszichiáternél? Én igen, nekem vinnem kellett a lányomat alvászavarok miatt. Képzeld milyen hatással van egy kicsire, amikor autista, epilepsziás vagy "sima" viselkedészavaros gyereket lát amíg várakoznak...

Nevelési tanácsadóban vannak gyermekpszichológusok-oda 2 hónap volt a várakozási időnk - az első dolga az volt a hölgynek, hogy azt mondta, annyira kicsi még a gyerek - 28 hónapos volt - hogy nem tud vele érdemben mit kezdeni, próbáljam megoldani én a gondokat.

2010. nov. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Ez a tapasztalat viszont hasznos volt, köszi, hogy megosztottad!
2010. nov. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem meg egy normális pszichológusnál mindegy, hogy mennyi idős a "páciens". Kedves kérdező, szerintem nyugodtan nézz utána, hogy hová tudnád vinni, az lenne a legjobb, ha lenne valamilyen ismeretséged, aki tudna ajánlani egy normális pszichológust. Az biztos, hogy a legtöbbjük himi-humi munkát végez, de azért én úgy gondolom, hogy akad köztük olyan is, aki tényleg érti a dolgát.

Amúgy én is épp most nézegetem a google-ban, hogy hol vannak pszichológusok, 2 éves kisfiamat vinném én is, mert állandóan verekszik más gyerekekkel, és már nagyon el vagyok keseredve, hogy nem tudok mit tenni ellene.


Ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy ne vidd el, igenis ha úgy érzed, hogy szükséged van egy hozzáértő segítségére, akkor vidd!!!


Sok szerencsét és mielőbbi megoldást!

2010. nov. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
28%

Szeintem beszélj a gyerekorvossal,vagy a védőnővel,Ők tudnak neked abban segíteni,hogy vihetnéd szakemberhez a kicsidet!

A buta válaszolókkal pedig ne foglalkozz,itt nagyon sok ember tudja osztani az észt,olyan is,akinek halvány fogalma sincs a gyereknevelésről.Egy normális pszihológus biztos nem fogja azt mondani,hogy minek mentetek hozzá.

Sok türelmet kívánok!

2010. nov. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!