Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezdjem a szobatisztasá...

Hogyan kezdjem a szobatisztaságra való nevelést 20 hós fiamnál?

Figyelt kérdés
Bilit nem szereti, wc szűkítővel pisil ha ráteszem.Egyszer kaki is volt bele.Hogyan kezdjem?
2010. nov. 16. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Sehogy, pici még hozzá. Majd nyáron próbálkozzatok.
2010. nov. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Sehogy,kétévesen sem biztos,hogy sikerül már neki.
2010. nov. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

20 hónaposan hogy le4nne már pici hozzá? Pont itt az ideje elkezdeni az ismerkedést a dologgal!


De hát ezek szerint már elkezdted, nem? Mi úgy csináljuk, hogy minden nap kb ugyanakkor rátesszük a wc-re, napközben pedig próbálom megbeszélni vele, hogy szóljon ha van/lesz valami. Előbb-utóbb meglesz az eredménye. Persze alapszabály, hogy semmit nem erőltetünk.

2010. nov. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha ráteszem, belepisil.De magától még akkor sem szól ha már bekakilt.Csak nagyon ritkán.
2010. nov. 17. 07:18
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Hát igen, éretlen még rá!

Nem értem hova rohansz?

Éretlen még az idegrendszere! Jövő nyáron folytasd!

2010. nov. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az első gyerekem 1,5 évesen maga szólt, ka bi ( szeretett volna bilibe kakilni). A második gyerekem két éves múlt amikor azt mondta: kakilni kell. A szobatisztaságot mindkettő a kakival kezdte majd fokozatosan jön a többi. A kicsi most 2,5 éves, de a pisilést nem erőltetem. Már zavarja ha belepisil a pelusba, de szerintem nem érett arra, hogy állandóan a bilin üljön. Tehát a gyereket kell figyelni és semmit sem erőltetni.

Igen és amióta ők szóltak a kakival kapcsolatban nincs "baleset".

2010. nov. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert még nem érett rá. Nyugi, ráértek. 21 hós a kisfiam, 2 hónapja ráül a bilire de ennyi, nem produkált még bele. Nem erőltetem. Ha bekakál néha már jelzi. Én a nyárba bízok, akkor majd hátha sikerül.
2010. nov. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia. Kislányom 20hónaposan lett szobatiszta. De ő jelezte ha pisi vagy kaki van.Onnantól kezdve levettem a pelust,és mentünk a wc-re bilibe nem akart.Eleinte előfordultak balesetek,de tanult belőle és szólt időbe :) 2éves múlt októberbe,ha nagyon játszik akkor elő elő fordulnak balesetek,de ritkán. Ha ő jelzi akkor érett rá :)

üdv

2010. nov. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem siettetem,csak érdekelt hogyan kezdjem majd el.
2010. nov. 17. 11:21
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk egy kortárs kisfiú példája volt az, ami segített. Amikor látta, hogy a kis barátja a játszótéren szól, hogy pisilni kell és erre őt az anyukája odaviszi a fához és megpisilteti...olyan erős hatással volt rá, hogy letépte magáról a pelenkát és ő is pisilni akart a fánál :)

(20 hónapos volt és persze éppen nyár volt, ami ugye nem hátrány)

2010. nov. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!