Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezdjem a szobatisztasá...

Hogyan kezdjem a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés
a lányom most lesz 1.5 éves.ma vettem neki wc szűkítőt és fellépőt.rátettem mert amikor mi megyünk nagyon tetszik neki és ő is fel akar rá ülni,gondoltam megpróbáljuk,már csak azért is mert ha kakil vagy pisil általában félre vonul és le gugol.van amikor mutatja is hogy van benne valami,de nem mindig.szerintetek hogy csináljam?vagy még korai?
2010. nov. 18. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Még korai. Ő maga fog szólni, ha érett már rá.
2010. nov. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még korai.

De legegyszerűbben úgy próbálhatod ki hogy érett-e már rá,hogy leveszed róla a pelust és mondod neki hogy szóljon ha pisilni vagy kakilni kell.Ha nem sikerül,mondjuk egy hét múlva megpróbálod megint.Én így csináltam,és egyszer csak,egy ilyen próbánál szólt,és azóta is,ez 2 hete volt.Most lesz 2 éves.

2010. nov. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!én sem voltam benne biztos hogy nem e korai,csak a környékünkön lakó anyukák ekkora gyerekeiket már egy ideje szoktatják és gondoltam mi is megpróbáljuk!
2010. nov. 18. 16:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem korai. Ha arra várnánk, hogy a gyerek szóljon, hogy "Anya vedd le a pelenkát, a bilibe akarok pisilni!", akkor az elég sokára jönne el. Án úgy csináltam, hogy reggelente ébredés után mindig ráültettem a bilire, ilyenkor szinte minden alkalommal volt is eredmény... hatalmas ujjongás, taps, amit csak akarsz. Ő meg büszke volt rá, hogy mennyire ügyes. Vettem kisbugyikat és délelőttnem adtam rá pelust. Az első napokban még-be-becsurgatott, de néhány nap után magától szólt, sőt, a wc-ig is el tudtunk érni. Délelőtt folyamán többször is rákérdeztem, hogy kell-e pisilni, ráül-e a bilire... Amikor délelőtt már száraz maradt, jött a délután... 1,5 hónap múlva teljesen szobatiszta volt a lányom (22 hónaposan).

Azt, hogy érett-e már a szoktatásra, innen tudod megnézni: [link]

2010. nov. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Próbálgatni lehet,azzal nincs semmi gond.

De pont most van egy ilyen kérdés,hogy tudjuk-e mit jelent a szobatisztaság.Teljesen egyetértek a kérdezővel,az hogy anyuka elcsípi a pisit,kakit,az még nem az.

Nyugi,ne erőltesd,csak néha próbáld meg,mit reagál.És egyszer csak szólni fog.Lehet hogy 2 hét múlva,de lehet hogy csak fél év múlva.De még 3 éves koráig is ráér.Én is úgy örülök hogy magától kezdte.

2010. nov. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pelit le, bugyit fel. Mi igy kezdtük, aztán a többit a reakcióktól függően jön.
2010. nov. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ok!köszi csajok!
2010. nov. 20. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!