Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányom 2 hete rettenete...

2 éves lányom 2 hete rettenetesen elkezdett félni a kádban a lefolyótól, hogy értessem meg, hogy nem bántja őt?

Figyelt kérdés
Eddig semmi gond nem volt vele, aztán 1 hónapja elkezdte kihúzogatni a dugót, de csak akkor kezdett el sírni, amikor eltűnt a víz alóla. Most már oda sem mer ülni abba az oldalba és üvölt minden fürdésnél. Hiába magyarázom, hogy nem bántja,stb. Valakivel történt már ilyen, hogyan kezeltétek a problémát?
2010. nov. 21. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszeru, huppanj be melle a kadba, es mutasd meg, hogy jeeee semmi nem tortent. Kicsiknel elofordul.


Ovoneni

2010. nov. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt olvastam, hogy mivel még nem elég fejlett az arányérzékük, azért félnek a lefolyótól, mert azt hiszik, hogy ők is átférnek rajta. (Nem vicc.) Kislányommal mentünk keresztül ezen, egyszerűen beültem mellé, és nem tettem arra az oldalra, míg el nem múlt ez az irracionális félelme. El is mondhatod neki, hogy a lefolyó csak a vizet vezeti le, esetleg műanyag játékot is betehetsz, nézzétek a kádon kívülről, hogy a víz lefolyik, de a játéknak semmi baja sem lesz. Sok sikert, hamarosan eszébe sem jut félni a lefolyótól.
2010. nov. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A barátnőm kislányánál ugyanez volt a helyzet, csak neki valami marha mondta, hogy beszippantja a lefolyó. Ők áttértek egy időre újra a gyerekkádra. Ezen nincs lefolyó, és egy idő után mikor már elfelejtette, újra visszaült a nagy kádba.
2010. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!