Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak nekem furcsa ez az új...

Csak nekem furcsa ez az új ajándékozási szokás Mikuláskor?

Figyelt kérdés

Az én időmben (még csak 23 vagyok) "csak" mikulás csomagot kaptunk sok-sok édességgel.

Ma meg már mindenhol azt hallom, hogy ilyen-olyan játékot vesznek a gyereknek. Az én lányaim(ikrek) csak csomagot kapnak. A játékokat pedig Karácsonyra, hisz így szokás.

Vagy én vagyok nagyon begyepesedve? Minden kisgyerekes ismerősöm drága játékot kap Mikulásra, sőt még a nagyszülők is azt vesznek.

Nekem ez olyan szokatlan.


2010. nov. 26. 08:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Még annyit, utsó vagyok, szóval, hogy mindenkinek szuvenir joga eldönteni, hogy milyen értékű ajándékot vesz Mikulásra, a dologban az az idegesítő, hogy mindenkinek ez a beszédtéma Mikulás után, hogy te mit vettél a gyerekednek???NA EBBEN LÁTOM a probléma okát!Nem kell senkinek elmondani ha szégyenled, hogy csak csomagot vettél!Senkinek semmi köze hozzá!
2010. nov. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Nem szeretnék Veled vitatkozni!

Először is, szerintem a kérdésemben semmi olyan nincs ami arra utalna, hogy irigy vagyok. Képzeld nagyon is megtehetném, hogy drága ajándékot vegyek neki csak engem nem így neveltek és nem ez volt a szokás.

Másik, kiemeltem, hogy nem rád értettem a lenézést, az már a Te dolgod ha magadra vetted.

A harmadik, hogy egy szóval nem azt mondta, hogy ha drága dolgot veszel akkor az rossz dolog. Még csak nem is céloztam rá!

Egyszerűen furának tartom és kész. Tudom, hogy megoszlanak az emberek ebben is és minden másban is.

Csak az bosszat, hogy az ismerőseim körében aki nem csak apróságot vesz a gyerekének az lenézi azt aki marad a hagyományos dolgoknál(mint pl nálunk, hogy Mikulásra kis ajándék, Karácsonyra a nagyobb).

Én nem kutakodom senkinek a pénztárcájában, szíve joga azt venni a gyerekének amit szeretne.

2010. nov. 26. 10:01
 13/22 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező!8.51 eske vagyok.Ne foglalkozz azokkal akik lenéznek emiatt!Nyilván rosszindulatú emberek.Nem mondtam, hogy feltétlenül írigy vagy, csak azt, hogy az sugárzik a kérdésedből.Nem ismerlek, így nem tudhatom mi jár a fejedben.Én csak azt szeretném mondani, hogy mások és mások vagyunk, két egyforma ember nincsen!Fogadd el ha valaki nagyzol, nyilván nincs hova tennie a pénzét.D e még mindig jobb ha gyerekére költi mintha magára, vagy elkártyázná, vagy elinná.Nincs abban sem semmi rossz ha valaki drágábbat vesz, és abban sem ha valaki olcsóbbat!Én speciál nem foglalkozom ilyenekkel, csak itt a táma felvetésekor gondolkodtam el ezen, eddig rá sem gondoltam, hogy ki mit vesz a gyerekének.Amúgy meg azért írtam, hogy én drága ajándékot veszek, mert csak úgy csak azért is...Mértne mondhatnám azt, és kitudja valójában mi is kerül a puttyonyba!Tudod messziről jött ember azt mondd amit akar.Ne foglalkozz másokkal!Légy boldog!És lelejed sok örömed az ikeidben.De kérlek haladj a korral, mert még a végén tényleg a gyerekid fognak egyszer megszólni, hogy miért csak olcsó csomagot kapnak!:DEz csak vicc volt!
2010. nov. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
Én nem veszek drága játékot mikulásra a 3 évesemnek.Én maradok a mikuláscsomagnál,persze kicsike játék belefér.Majd karácsonyra kap drága játékot.Ez eddig is így volt és nem tervezek változtatni rajta.
2010. nov. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
85%
Az én 2éves fiam kis csomagot kap,sok gyümölccsel és nem azért,mert nem engedi a pénztárcám,de nem szeretném elkényeztetni.Tud örülni a gyümölcsnek is,hiába eszik minden nap.A nagyszülők is hoznak csomagot és összességében nem lesz kevés amit kap.
2010. nov. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
85%
Mi valószínű Tibis mikulás csomagot veszünk, abba most is ilyen jópofa báb van (vagy tigris vagy medve). Már van három tibis bábja és szereti őket. Ez nem is drága meg maradandó is! De teljesen egyet értek veled. Mi a családban is megbeszéltük, hogy csak csomag! Majd karácsonyra lehet nagyobb ajándékot venni!
2010. nov. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
85%
Mi sem veszünk játékot,csak pár Milka vagy Kinder dolgot kapnak a zsákba,ennek is nagy része később sütibe kerül,húsvétra pedig nem is kapnak semmit:)
2010. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk is csomag lesz a gyerekeknek meg egy hatalmas nagy ajándék is mellé, ami nem fér a csomagba. Kap mindegyik egy óriási kifestőt. :)
2010. nov. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
22%
Hihetetlen, hogy egy 2 éves örülne egy gyümölccsel teli csomagnak, én nem hinném ezt.Akkor biztos ritán lát szegényke gyümölcsöt.:(
2010. nov. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kisfiam is csak csomagot kap. Banán lesz benne, meg kinder csoki, tejzselet, rudi. kap még egy mesekönyvet is, a mamáéktól kesztyűt kap meg sálat. Mi is kaptunk apró ajándékokat én 28 vagyok, bátyáim 36, 34. Persze, csak kiskorunkba kaptunk meglepit, utána már csak csomagot.
2010. nov. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!