Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányom 2,5 éves,1 hete...

A kislányom 2,5 éves,1 hete köhög.hurutosan, kap szinupret cseppet, c-vitamint, fenistilt. Ez elég? Vagy jobb lenne az antibiotikum?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 15:15
 1/3 anonim ***** válasza:
ha nincs láza,hörghurut,tüdőgyulladása akkor szerintem nem kéne antibiotikum.
2010. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy kell-e antibiotikum, azt a dokinak kell eldöntenie. Ha vírusfertőzést kapott, akkor nem kell. Felülfertőződésre akkor lehet gyanakodni, ha esetleg visszalázasodik (vagy ha nem volt lázas eddig, akkor belázasodik), ilyen esetben vissza kell menni a dokihoz, különben meg elég az, amit adsz neki.

És persze szívd az orrát, adhatsz orrcseppet is.


Nálunk is ez van egyébként, 24-én az ügyeleten is voltunk, de a doki azt mondta, hogy antibiotikum csak akkor kell nekik (ketten vannak), ha 3 napon túl nem múlik a láz. De a láz csak két napig tartott, az egyiknél még annyi sem volt... Úgyhogy mi nem kezdtük el, bár kiváltottam, hogy 25-26-án legyen otthon, ha kell.


Jobbulást!

2010. dec. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! az én kislányom 3 h ó múlva 3 éves lesz, 2 hétig köhögött hurutosan,szívattam az orrát, kapott gyógyszereket, mígnem karácsony első napján reggel fél 7kor indultunk az ügyeletre mert hajnalban felébredt és úgy sírt mint akit nyúznak, azt mondta fáj a füle...az ügyeleten megerősítette a doki h csúnyák a fülei, vírusos fülgyulladása van, kaptunk egy rakat gyógyszert, de antibiotikumot nem. ma hajnalban sírva ébredt, totál lázas volt úgyhogy megvártam a reggelt és irány orvos aki most már írt fel antibiotikumot..szóval így visszagondolva ha hamarabb megyek vissza lehet h antibiotikummal nem lettünk volna ilyen betegek:(
2010. dec. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!