Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig nem gond, hogy a...

Meddig nem gond, hogy a gyerek elott meztelenkedunk ferjemmel? 20honapos a gyerek.

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg a gyereknek nem gond addig lehet!De figyelni kell Őt,hogy mikor kezdi el zavarni!Pl. ha majd Ő is félre vonul öltözni,vagy már egyedül akar fürdeni....Akkor már nem szabad előtte flangálni ádámkosztümben:)De most még semmi gond nem lehet!!Nálunk a nagyobbik 4 és fél éves de még totál természetes Neki a meztelenség:)
2009. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az pontosan mit takar, hogy meztelenkedtek?

Gondolom nem a szexet. Szerintem nem gáz, nálunk sosem volt gond és tabu az emberi test, mikor gyerekek voltunk. Mikor pubertálni kezdtünk és spec engem már zavart, akkor nem jöttek be a fürdőszobába.

2009. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg szakkönyvet elolvastam, mert engem is érdekel a téma. Kifejezetten építő jellegű a gyereknek, ha megismerheti a szülei testét és tapasztalatokat szerezhet a felnőtt test felépítéséről. (Semmi másról, csak a testről, tehát az intim megnyilvánulások meztelenül már nem férnek bele a dologba, az már egy másik téma.) A gyerek előtt való meztelenkedésnek nem lehet semmilyen negatív következménye, ha a zárójeles részt "betartjátok". 3-4 éves kor körül alakul ki a gyerekekben a szexualitás, amikor már közelebbről is érdekelni kezdi a nemiség (vannak gyerekek, akik már ilyenkor rájönnek, hogy jó érzés az intim érintés), ezért majd ne lepődjetek meg, ha ennyi idősen már megfog "dolgokat", kérdez felőlük, de még itt sem kell megijedni, hiszen csak tapasztalni akar, tisztában lenni olyan dolgokkal, ami még nem világos neki. Szóval ha különválasztjátok a puszta fizikumot az intim megnyilvánulásoktól akkor nyugodtan meztelenkedjetek most még (ha serdülő lesz a gyereketek, akkor már ne nagyon pucérkodjatok- ez már egy újabb történet, hogy akkor miért ne.)
2009. nov. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is lehet meztelenkedni akár serdülőkorig, ha előbb nem zavar senkit a családban. legalább így korán megtanulja, hogy miben más az ő testük a felnőttekénél és miben különbözik az ő puncijuk/fütyijük a felnőttekétől.
2009. nov. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
4 éves lesz a fiam, mi sokat meztelenkedünk előtte és ő is szeret meztelenkedni, szerintem ez nem baj.
2009. nov. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
77%
Szerintem még néhány hónapig még belefér. De 3-4 éves kortól már nem. 7 gyermekem van, tehát tapasztalatból mondom. Sok könyvet olvastam már erről a témáról is. Nem arról van szó, hogy tabu téma, de mutogatni nem kell neki. Megbeszélünk mindent a gyerekekkel, nincs titok, de jobb ha inkább szemérmesebb az ember, mert a világ sajnos így is tele van pucérsággal, paráznasággal. Szerintem nem kell még ezt tovább gerjeszteni. Ha a gyereknek természetessé válik a meztelenkedés, amikor közösségbe kerül több probléma is felmerülhet miatta.
2009. nov. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Addig amíg a gyereket nem zavarja. Nálunk sosem volt tabutéma a meztelenkedés. A lányom 18, a fiam 16 éves, nem zavarja őket ha meztelen vagyok. Gyakran előfordul, hogy valaki meztelen otthon. A fiam fürdés után már nem szokott felöltözni, a lányom miután hazajön a suliból le szokott vetkőzni... A nagyszülők előtt sem zavartatja magát, ha úgy alakul. Nyáron én is szoktam meztelen lenni.
2010. márc. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
24%
Jesszus, az anyuka csupaszon járkál lent és fent lóg minden, a lyuk is látszik amikor lehajol a család meg csak nézi micsoda emberek
2012. szept. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!