Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsi és dolgozó anyuka...

Bölcsi és dolgozó anyuka kérdés? Előbbre lehet hozni a bölcsit?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy szeptembertől van felvéve a lányom, de nagyon úgy fest, hogy tavasszal megyek vissza dolgozni. Hogyan tudnám megbeszélni az intézményvezetővel, hogy vegye fel hamarabb a lányomat? Mivel érveljek? Valaki járt már így?

Állami bölcsi, nem magán. Máshova nem szeretném vinni (ha nem muszáj), ez nagyon jó hely.

Hol találom a bölcsikre vonatkozó rendelkezéseket (kit vehet fel, stb...) - hiába kerestem, csak cikkeket, fórumokat találok, nem jogszabályt.


2011. jan. 13. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs rá jogszabály... A bölcsi jóindulatán (és persze a férőhelyek számán) múlik, hogy meg tudod-e velük beszélni. Sok sikert hozzá, remélem sikerül! :)
2011. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kislányom október óta bölcsődés, őt előző év tavaszán írattuk be. Kisfiam szeptemberben lesz két éves, így azt beszéltük meg a vezetőnővel, hogy tavasszal majd ráérek beíratni. Viszont most úgy alakult a helyzet, hogy jó lenne, ha korábban, mostanában sikerülne őt is bölcsibe járatni. Férjem kedden volt ebédet befizetni, akkor kérdezte meg, hogy lehetséges-e az év közbeni felvétel, mire azt a választ kapta, hogy lehetséges, menjek be fogadóórára, és majd mindent megbeszélünk. Úgy hogy mi is reménykedünk, szerintem ne légy félénk, menj be és próbálkozz.
2011. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos, a mai bölcsődei viszonyokat tekintve nem hiszem, hogy hamarabb fel fogják venni. Esetleg ha beviszed a konkrét munkaszerződésed, akkor van rá esély.
2011. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ez a helyzet. Szeptembertől igényeltük a bölcsit,de úgy alakult, hogy márciusban vissza kell mennem dolgozni. Voltam bent a bölcsiben,sajnos fullon van ezért kisfiamat nem tudják bevenni tavasszal,így a nagymama marad itthon vele GYES-en én meg megyek vissza dolgozni. Erre külön jogszabály nincs,ha van hely beveszik a lányodat,ha nincs akkor nem.
2011. jan. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Optimista vagyok, a barátnőm gyerekei is ide jártak és a kisebbet szó szerint besírta.

2011. jan. 13. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!