Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Emeletes házban, ahol lépcső...

Emeletes házban, ahol lépcső van a lakáson belül, nem féltitek a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Nálatok nem volt még gond? Nemsokára költöznénk, de féltem a fiamat a lépcsőtől. Tudom, hogy lehet kapni védőrácsot, de nálunk nem baba van, a 2,5 éves fiam pedig nagyon szeleburdi. Van korlát, én mégis félek, hogy átesik rajta vagy megbotlik és legurul, stb. A védőrács milyen, ekkora gyerek már át tud rajta mászni, vagy annál magasabb is van?
2011. jan. 19. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is van lépcső a házon belül. amiket mi néztünk védőrácsokat, nekünk túl alacsonynak tűnt, ezért inkább csináltattunk egyet, ami jó magas.
2011. jan. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz, hogy a lakáson belül van a lépcső? Nálunk a nappali és a konyha van lent és "fent" vannak a hálók és a gardrób. Gond nem volt, első időben vittük, majd kísérgettük a lépcsőn, most pedig már egyedül mászik. 2 éves. Van fent rács, mert egyedül nem akarjuk, hogy közlekedjen. Egyébként volt kis baleset (természetesen), de ebből is tanult. Nem lesz gond, csak óvatosnak kell lenni.
2011. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fogom a kezét, kisérgetem, kőlépcső idebent végig:( tudja, hogy nem mehet fel-le egyedül, szól, ha fel akar menni. Csináltatott fa kiskapuk vannak az emeleteken. Simán kinyitja a zárat , leül a lépcsőre, szól:) a rács már csak azért van, nehogy hirtelen lemotorozzon a pincébe, ugyhogy kell. 2,5 éves.
2011. jan. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

dehogynem. 3 szintes házban lakunk a lépcső meredek eléggé. A lakás ajtónál van gyerekrács, és csak felnőtt kiséretében mehet ki a gyerek a lépcsőre. De meg is tanítottuk neki, hogy lépcső előtt állj. Eddig betartotta. A lépcsőn korlát van, dupla. 21 hónapos

A védőrács kb. 1 méter magas, de nem tud átmászni rajta, hacsak oda nem tol egy sámlit, vagy vmit amire ráállhat. Én át tudom lépni ha akarom, de az is nehézkes, nemhogy még egy gyerek.

[link]

ilyesmi rácsunk van

2011. jan. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem volt gond soha. Hiába nem baba van nálatok, még kell a védőrács egy évig nektek is. A védőrács magas, szerintem az 5 éves lányom se jutna át rajta, ha nem tudná kinyitni. Visszont "biztonsági záras", 3 év alatt tuti nem tudja kinyitni.
2011. jan. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó ismét, arra elfelejtettem válaszonlni, hogy nem féltem a gyeekeket (nálunk az 5 éves mellé 2 db 2 éves. A rács miatt nem mennek fel, de ha csak felszaladok és be se csukom, most már akkor se indulnának utánam, mivel megszokták, hogy nem szabad. Ha nyilik a rács, mert fel kell menni aludni, akkor szépen felmásznak (mennek, de magas eléggé a kapaszkodó nekik...), én mögöttük megyek, sose volt a legkisebb baleset se ebből. Lefelé viszem őket mindig, kézben.

Szerintem 3,5 éves korig kb. nem mehetnek fel egyedül, utána már simán.

2011. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is van lépcső a két szint között. Ikeás lépcsőrács fent lent, nem nyitják ki, nem esnek át rajta nem másznak rá, pedig a fiam már 3 éves múlt és 105 centi.

Amúgy meg volt hogy nyitva lett felejtve (amikor vendégség volt nálunk, mert másnak ez nem automatikus hogy nyitja zárja maga után) és volt hogy lecsúsztak egy egy lépcsőt és igen, olyan is volt hogy beütötték magukat de tanultak belőle és sokkal óvatosabbak már. Szerencsére amúgy is fejlett a mozgásuk. (más dolgokban meg annyira nem fejlettek:)) ez van).

2011. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindegyikőtök válaszát!
2011. jan. 19. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!