Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lemarad egy (egyébként intelli...

Lemarad egy (egyébként intelligens) kisgyerek a társas és kommunikációs fejlődésben, ha nem 3, hanem 4 évesen kerül óvodába?

Figyelt kérdés
2011. jan. 19. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Dehogy marad le!!!Valaki csak 5 évesen írassa be az oviba a gyerekét.ezt onnan tudom biztosan,mert az anyósom ovóno.
2011. jan. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

dehogy is. Az óvoda azért van, hoyg a szülők dolgozhassanak, a gyereknek nincs rá szüksége. 7 éves korig még Spártában is az anyja mellett hagyták.Szükséges rossz.

Csak legyenek barátai, játszótársai, akkikkel összejárhat, vagy találkozhat.Rokon gyerek is lehet, és nem kell egykorúnak lenniük.

2011. jan. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert én (tanárként egyébként) én sem így gondolom. De ezzel esett nekem egy barátnőm a minap. Most 2 hónapos a kisebbik fiam, és a nagyobbikat sem adom még oviba addig, amíg a kicsivel itthon vagyok. Egyébként csak és külön vele heti két délelőttöt bölcsi-szerű játszóházban töltünk, hasonló korú (2-3 éves) gyerekcsoportban (8-10 fő), ahol szakember vezetésével játékos torna, mondókázás, és szabadfoglalkozás is van. szóval gyerektársaságban ő is van (nem is beszélve a játszótérről, közelben lakó hasonló korú unokatesókról és szomszédgyerekekről).
2011. jan. 19. 17:23
 4/9 anonim ***** válasza:
van, aki nem is bírja 3 évesen az óvodát. Legjobb neki az anyja, nagyanyja mellett a családban.
2011. jan. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
irígy a barátnőd
2011. jan. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. jan. 19. 17:26
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem meg bölcsibe, oviban igenis rohamosabban fejlődik.
2011. jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Dehogy! az én fiam bár elkezdte az óvodát, de 1 hét ovi, 2 hét otthon, folyton beteg. Olyan mintha nem is járna. De az ovónő lehidalt amikor elénekelte a kiskarácsonyt neki elejétől végéig. Szóval egyáltalán nem fejlődik itthon lassabban!!!!Törődés kérdése.. Ugyanúgy tanul a szülőktől, ugyanúgy szobatiszta, mért lenne gond ha nem emyg 1 évet oviba. Egyébként meg kiscsoportba nem játszanak igazán együtt, hanem mindenki külön külön. Még ilyen kicsin nem igazán törődnek egymással, néhány kivétellel.
2011. jan. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek a többséggel, de a válaszokat mindenkinek köszönöm. Én speciel 4.5 évesen kezdtem az ovit, mert anyu is otthon maradt a kishúgommal. Van 2 egyetemi diplomám, és két felsőfokú nyelvvizsgám. Sosem éreztem, hogy le lennék maradva, de a társas kapcsolataimban sem. Ezek szerint ez ma sincs másképp.
2011. jan. 19. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!