Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szegény gyerekek, hogy segithe...

Szegény gyerekek, hogy segithetnék rajtuk? Én mint kivülálló?

Figyelt kérdés

Ismerek egy családot ahol négy gyermek van.Az apuka elözö kapcsolatából egy ovodás kislány,egy 2és féléves kisfiú és egy 10-hónapos ikerbabák(1-kislány,1-kisfiú).Az apuka nem dolgozzik,mert a felessége szerint nem is kell mert jól megvannak abból amit a gyerekek után kapnak.Maradjon inkább otthon neki segiteni,de ezekkel a gyerekekkel alig vagy egyáltalán nem is foglalkozznak, csak egész nap a számitógép elött ülnek.A babák nem kapnak mást csak tápszert azt is sima csap vizzel elkészitve.Tudják hogy forralni kellenne a vizet de lusták rá.Egész nap csak ennyire vannak kivéve a kiságyból,a levegön nem voltak hónapk óta.A két szülő telle dohányozza a lakást.A picik van amikkor teljessen átvannak ázva a pisitöl,de az anyuka nem ér rá öket tisztába tenni mert fontosabb dolga van az interneten.Koszosak büdősek a babák mert nem fürdeti őket mindennap.Elöször csak kétnaponta fürdette meg öket mostmár hetekig nem fürödnek szegények és a két nagyobbik sem.Ugyanabban a ruhában vannak egésznap ha vissza bukják a tápszert még az arcukat sem törlik meg.A két nagyobbik gyereket lesem teszik aludni este,úgy alszanak el ott, és amikkor, ahogy az álom érik öket.A kislány haja rendezettlen,és még azt hozzá füzném hogy szegénykét utálja a "nevelöannyja"rendszeresen bántja hol szavakkal hol tetlegesen,mert a kisfiúra neki kell vigyáznia törödnie.Most ez a dolog odáig fajult hogy az "anyuka" megismerkedett egy férfival és egyre jobban eltávolodott a családjától.Eleinte elment egésznapra otthonról és este 10-órakkor ment haza, mostmár nem megy haza már 4-napja!! Az apuka egyedül maradtt a gyerekekkel aki még annyit sem foglalkozzik velük mint azelött.A kislányt elvisszi ovodába addig a két pici egyedül van a kiságyban!!!

Nekem is van három gyerekem.Két ovodás és egy 9-hónaposom.Ennek az apukának ha tehetném segitenék,de nem tudok.Van neki egy huga aki az ikrek keresztanya is.

De az apuka öt is leugatja ha beleszól a dolgokba.

Ő várja haza a feleségét és vissza fogadná azok után amit csinált.Nem értem hogy tud ez a nö éjszaka nyugottan aludni azzal az emberrel aki valószinüleg csak jól kihasználja majd, kiadja az utját. Én csak a gyerekeket sajnálom de legjobban a két kicsit.Mit tehetnék értük??

Szerintettek szóljak a gyermekjólétinek? Elvehetik ezekért a dolgokért amikket felsoroltam, a gyerekeket?

Köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 20. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól tartok, te ide már kevés vagy. Leírom neked, hogy én mit tennék a helyedben. Nem túl régen kísértem végig egy családot ezen az úton, csak náluk összetettebb volt a helyzet. Kérdezd meg a védőnőt, hol találod a területileg illetékes gyermekvédelmi szolgálatot (ez még nem a gyámügy). Ők lakossági bejelentés alapján kivizsgálják az ügyet, de nem adják ki a nevedet. Ha a gyerekek közvetlen veszélyben vannak, a gyámügy segítségével azonnal kiemelik a gyerekeket a családból és lehetőleg rokonoknál helyezik el Őket. Ez nem végleges döntés, időnként felülvizsgálják. Az ügyben részt vesz a védőnő, egy gyermekorvos, a gyermekvédelmis, és pszichológus. Ha nincs közvetlen veszély, védelembe veszik a családot. Ez azt jelenti, hogy figyelemmel kísérik Őket. Bejelentés nélkül gyakran kimegy hozzájuk a gyermekvédelmis és a védőnő, és a tapasztaltakat továbbítják a gyámügynek.- Sokszor ez a módszer is be szokott válni, mert megijednek a szülők. Az a véleményem, hogy ne halogasd tovább, indítsd el az ügyet. Ne is kísérletezz azzal, hogy beszélni próbálsz a szülőkkel, mert az csak frusztrálja Őket, és a gyerekeken vezetik le a feszültséget.

Ha úgy érzed, tudok neked segíteni, írj privit és megadom a számomat.

2011. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Cselekedj úgy, ahogyan az első leírta.

Én ilyenkor "csak" egy dolgot nem értek: azt írtad, az ovis kislány jár oviba, ugye? Az óvónőknek nem tűnik fel semmi? Nekik nem kéne hivatalból lépniük?

2011. jan. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez borzasztó!:(Szegény gyerekek!

Az előző hozzászólóhoz hasonlóan azt nem értem,hogy a picikhez elvileg járnia kell a védőnőnek,és ő még nem vett észre semmit?Ha te kívülállóként ennyi mindent észre vettél,akkor neki is kellene valamit látnia ebből,nem?!

Mindenképpen szólj gyermekjólétiseknek,ha teheted!

2011. jan. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Nagyszülőknél sajnos nem tudják öket elhelyezni,mert az apukának már nem él az édesannyja,az édesapjával egy fedél alatt laknak de visszont ö dolgozzik és nincs otthon.Sokszor mondja hogy ammikor haza megy, a gyerekek sirnak hogy éhesek,a kisfiú a földhöz vágja magát hogy adjon már neki valaki enni...stb. A nagyapa tehettetlen,és nem szeretné ha elvennék az apától a gyerekeket. Az anyuka meg állami gondozott volt,szóval az ö oldaláról sincs nagyszülö.

2011. jan. 20. 12:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Te mint kivülálló, honnan vagy ilyen jól informált?
2011. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az ovodában tudnak arról hogy az anyuka nem tartózkodik a családjával,de nem tehetnek semmit.Mert a kislánynak az a puka a gyámja a kisfiú meg még nem jár ovodába.
2011. jan. 20. 12:51
 7/13 A kérdező kommentje:
Ezeket a dolgokat a nagynénjém és családjától tudom akik szintén nagyon sajnálják a gyerekeket,de mivel a nagynénjém az apuka barátnöje nem akar ebbe beleavatkozni.De visszont én már nem tudom ezt hallgatni tovább
2011. jan. 20. 12:53
 8/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat belegabajodttam szóval az apuka édesapjának a barátnöje a nagynénjém és ö tölle és családjától tudom ezeket a dolgokat akik sokszor járnak hozzájuk,és van hogy napokat is ott töltennek nálluk
2011. jan. 20. 12:56
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elvihetik a gyerekeket, már a gondozás hiánya miatt is (és persze a bántalmazásért).Az oviban nem szólnak a szülőkre nem kísérik figyelemmel, hogy milyen mentális és fizikai állapotban van a gyerek? (Gondolom oda sem normálisan megfürdetve, tiszta ruhába viszik) Teljesen egyet értek az előző hozzászólóval. Azért is lenne jó ha rendszeresen kimennének ellenőrizni (szerintem ez lenne a legjobb eset), mert akkor naponta kéne a gyerekeket fürdetniük, gondozniuk stb. Én is anya vagyok van egy 18 hónapos kislányom át tudom érezni a tehetetlenséged és a dühöd a szülők figyelmetlensége, nem törődömsége miatt. Ilyenkor mikor ilyen kérdéseket olvasok visszanyerem a hitem az emberekben. Hogy nem mindenki önző és csak magával tud foglalkozni. Sok szerencsét a dolog elindításához, illetve kérlek ha sikerült elkezdeni akkor írd meg, hogy mi volt. Nagyon szépen köszönöm!

Szerencsések a gyerekeid, hogy ilyen édesanyjuk van!!!!

2011. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Anyukámmal megbeszéltük hogy intézkedünk,utána irok hogy mi történt.
2011. jan. 20. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!