Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól lehet elkezde...

Hány éves kortól lehet elkezdeni tanítani az olvasást és hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 14:56
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Én nem kezdeném ovi felső tagozat elött mert akkor oviban és iskolában is unatkozni fog... ez olyan mintha könyvelőként beültetnének egy gimis tanórára.


Csak ismétli amit addigra megtanult Tőled.

2011. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
53%
6-7 éves kortól az iskolába tanulják meg a gyerekek. Amely gyerek érettebb, az magától megtanul! Felesleges korábban elkezdeni olvasni tanulni, mert az az iskola dolga. Az iskola kidolgozott módszerrel tanítja az írást, olvasást!
2011. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
51%
Bízd az iskolára és a tanárokra!
2011. jan. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
26%
Ha nem akarsz rosszat a gyerekednek, akkor hagyd ezt az iskolára és a tanítókra. Ha önző vagy és el akarod venni a gyerekkorát, hogy kis koravén zsenit nevelj belőle, kezdd el 2 évesen.
2011. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
35%
ha érdekli magától megtanul úgyis a suli előtt, de kár erőltetni, aztán csak unatkozik majd a suliban, és nem szokik rá a rendszeres tanulásra. Sajnos már találkoztam ilyen gyerekkel, eléggé elkallódott..
2011. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
53%
Nem szabad elkezdeni tanítani, majd az iskolában szépen megtanulja, mint mások. Ha Ő ÉRDEKLŐDIK, az más, pl. az én 5 éves fiam sokszor kérdezi, hogy anya, ez milyen betű, ezt hogy kell olvasni? Természetesen válaszolok, de nem erőltetem, nem tanítom, csak kielégítem a felmerülő kíváncsiságát. Nem vagy tanár, ne a gyereken kísérletezz. Miért ilyen fontos ez?
2011. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
52%

Bízd a tanítókra! ha nem vagy tisztában az olvasástanítás rendszerével, módszereivel, ne "kontárkodj" bele, mert csak kárt csinálsz! Miért tanítanád meg előre a gyereket írni, olvasni? akkor minek az 1. osztály? Hogy ott majd unatkozzon?? A tanítók évekig tanulják, hogy hogyan kell megtanítani írni, olvasni a gyerekeket, hiába látszik egyszerűnek, ez nem játék! Különben, amíg nem iskolaérett a g+

yeek, eleve ezekre sem érett... sem a kézizmai, ízületei, sem pedig a absztraháló-szintetizáló képessége. egy tanítónő anyuka

2011. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

15.04es, felesleges írni, ez nem korrekt válasz...talán Te lusta vagy foglalkozni a gyerekeddel, ha van és irigy vagy azokra, akik szeretnének. Teljesen mindegy, hogy koravén zsenit akarok-e "csinálni" belőle, vagy sem...a lényeg, hogy kérdeztem vmit és nem tudsz normálisan felelni.

Csak érdeklődtem. Én már tudtam olvasni 4ésfél évesen, és nem unatkoztam a suliban. De mivel Anyum már nem él, nem tudja elmondani, hogy hogyan tanultam meg és tudni szerettem volna, hogy milyen idős kortól lehet rá fogékony egy gyerek...egyébként totál jó gyerekkora van, csak idén megy oviba, mert született egy tesója és itthon maradhatott velem. Szóval van ideje a sok kötelesség előtt igazán gyereknek lenni...

A lányom 4ésfél most, és már leírja a nevét és nagyon szeretné tudni, hova mi van írva.

Igazából tapasztalatokra voltam kíváncsi.

2011. jan. 20. 16:13
 9/36 anonim ***** válasza:
60%

én ezen kicsit nézek a luki nyúl.2 fiam egy 19 és egy 2 éves.amikor a nagy nagycsoportos lett,és már kezdett írogatni meg egy két betűt ismert,jol le lettem tolva,hogy ez az iskola dolga,igy nem tanítottam neki semmi ilyet,kérdezte a betűket megmondtam,de sosem tanítottam mit hogyan kössön össze stb.most meg 2 éves gyerekeket számolni tanítanak,meg a kör négyzet meg betűk,és még sorolhatnám.el vagyok képedve,az fiam is nagyon okos,most van a mi ez korszaka és gyakorlatilag amit mondunk neki megjegyzi,épp ezért én már korlátozom mikor mennyit mondok neki,hogy ne legyen túl sok infó neki,és nem érdekel a sok dicsekvő anyuka,apuka aki már szinte mindent tud 2 éves gyereke,de mégis látszik rajta hogy stresszbe van,megakar felelni a szülőnek,és fél is kicsit,persze lehet őket tanítani,de a kérdés mindig a miért és kinek?fontos a gyereknek,vagy neked?a gyerek nyilván azt tartja fontosnak ,értékesnek amit

te,szerintem még várja egy kicsit ezzel az olvasással.neki is igy teszel jot hidd el.

2011. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
60%
Sehogy. arra való az első osztáyl és szakképzett tanítónő.
2011. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!