Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól lehet elkezde...

Hány éves kortól lehet elkezdeni tanítani az olvasást és hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
2011. jan. 20. 14:56
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:

Az én gyermekem is 4 évesen felismerte az összes nagybetűt.

Összeolvasni nem próbálta. Jó dolog ha valaki okos , de az ismerősök között van egy gyermek aki ovis korában már olvasott , számolt stb. Egy 7 fős osztályban mondjuk nem szeretnék lenni sem a tanára de ha a gyermekek világából indulok ki akkor az osztálytársa sem. Mindenki hülyének érzi magát mellette. Volt egy zenés műsor ahova kicsit - nagyot meghívtak és a zenekar próbálta bevonni a közönség apraját az előadásba ez a már 3. osztályos gyermek majd összetörte magát, jelentkezett , ugrált hogy ő válaszolhasson a 3 éveseknek feltett kérdésre. Aki nem ismerte nevetett sőt volt olyan aki megkérdezte beteg vagy kisegítőbe jár a gyermek? Ez egy történet szerintem érdekes és tanulságos.

2011. jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 Vedina válasza:

A tanuláshoz szükséges készségek 5 -7 éves kor között fejlődnek a legintenzívebben, és ha a gyerek saját maga érdeklődik a betűk és az olvasás iránt akkor már készen áll arra, hogy játékos formában tanulgassa azokat. Mindig a gyerek igényeit, és képességeit kell szem előtt tartani, erőltetni semmit nem szabad, viszont a természetes érdeklődését sem szabad elnyomni az olvasás iránt...

Ha rákérdez egy-egy betűre, nyugodtan mondd el neki, hogy az melyik betű, keressetek hasonló betűket mesekönyvekben, vagy újságokban, és ami a legfontosabb , " hangoztassatok" sokat! ...Nem "bö" betű, meg "bé" betű, hanem "b"...ahogyan kiejtük, ahogyan hangzik. Keressetek szavakat amelyek ugyanazzal a hanggal kezdődik, vagy bizonyos szavakban keressétek meg , hogy hol található az adott hang/betű.


Én a lányomnál úgy tapasztaltam, hogy semmilyen kára származott abból a , hogy valamennyire már tudott olvasni amikor iskolába ment. Sőt! A tanító néni még örült is neki, és a feladatok elolvasásánál még igénybe is vette a már olvasni tudó gyerekek segítségét :) Soha nem unatkozott a lányom az iskolában amiatt, hogy már tudott olvasni, és hetedik éve kitűnő tanuló..


Ha a gyerek igénye, hogy ismerni szeretné a betűket, akkor érdemes játékosan tanítgatni rá, de ennél is fontosabb, hogy kialakítsuk és megerősítsük azokat a készségeket amik a későbbi írás, és olvasás tanulásához elengedhetetlenek :


[link]

2011. jan. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
6. De mondjuk van olyan, hogy óvodások is tudnak olvasni... Az a gyerek eszétől függ.
2011. jan. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Tanítónőként és óvónőként is dolgoztam, van képzettségem is hozzájuk, de a válaszom inkább mégis "anyai" lesz.

Szerintem ha Te szeretnéd, hogy olvasson, akkor azt nyugodtan taníts meg, a betűket is megtaníthatod, de csak úgy, ahogy olvasnád. Tehát a "c" legyen c, és nem "cé", amikor kiejted.

Írni nem tanítanám meg, max a nyomtatott nagy betűket (ez jól jöhet neki a suliban is.)

Ez inkább szakmai válaszként azt jelenti, hogy az írásnál minden tanító néninek megvan a szokása, hogy melyik módszerrel tanít írni, és ott nagyon nehéz szegény gyereknek az otthonról szokott módszerről átállnia.

Hogy mikor? Bármikor megtanítható olvasni, amikor igényli.

Írni pedig akkor amikor a finommotorikus mozgásai megfelelőek (magyarán képes a helyes ceruzafogásra) és kialakult az is, hogy jobb vagy balkezes.

Amúgy én jobban pártolom személy szerint azt, ha egy gyerek inkább sokat színez vagy foglalkoztatófüzeteken gyakorol, mint ha betűket írogat.

Viszont egy olyan gyerkőcnek, aki kiváncsi a betűkre és szeretne olvasni, ne mondjon olyat a szülő, hogy majd, majd... meg hogy az iskolában. A szülő elégítse ki a gyerek tudásvágyát.

Ja, és ettől még nem lesz senkiből zseni :D, a téves hozzászólások végett :D:D

2011. febr. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam 6,5 éves,szeptembertől megy suliba,a csoportjában pár gyerek már tud olvasni,az egyik fiú már 4 éves korától,ő már a szorzótáblát is tudja azóta,állandóan a nagy csoportban volt "büntetésben",mert nem bírtak vele,unatkozott.

A fiam legjobb barátja is ebbe a csoportba járt,de ő szeptembertől már sulis,amikor valamit ő már tud,akkor kiengedik az udvarra játszani,hogy ne zavarjon:(!

Én is próbáltam tanítani a fiamat,megvettem neki a Teszvesz város iskoláját,ahol viccesen próbálják tanítani az abc-t,de nem érdekli.Az óvónőnk is azt mondja sokkal jobb,ha az iskolában tanulja meg,mert minden tanítónő máshogy tanítja az olvasást,abc-t,nem kell,hogy rosszul rögzüljön a gyerekben,és nem mellékesen így biztos,hogy nem ér rá az iskolában unatkozni majd,mert figyelnie kell:)!


Ha mindenképpen tanítani akarod,akkor ajánlom a fent említett könyvet,sok jó dolog van benne(színek,gyümölcsök,formák,számok,óra)

2011. febr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Én az iskolára hagynám...

Férjem is tudott ovlasni írni, jóval a suli előtt bátyjának köszönhetően, ő 4 évig halálra unta magát a suliban, és annyira lemaradt, hogy utána nem tudta összeszedni magát...

2011. febr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!