Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ártok gyermekemnek...

Tényleg ártok gyermekemnek azzal, hogy főként pépes ételt eszik 21 hónaposan? Sajnos a darabosat még mindig nem fogadja el csak hébe-hóba.

Figyelt kérdés
Tegnap kioktattak, hogy nem fog megfelelően fejlődni a rágóizma és a gyomrát is tönkre teszem. De akkor mit tegyek, ha nem mindig hajlandó megenni a darabosat? Éheztetni nem akarom!
2011. jan. 21. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
21 hónapos? Már régen darabosat kéne ennie, rágni a kenyeret. Szerintem rakd elé azt, amit Ti esztek 2 dacos nap után biztos enni fogja a darabosat is. Persze krumplipürével kezd, mert az elég pépes hozzá és közöld vele, hogy mától azt eszi, amit ti. Ha nem hajlandó enni, akkor igya a tejet, egye a tejpépet, de az ebéd, amikor darabost adsz, az mindig darabos maradjon. Egy idő után meg fogja enni csak türelem kell hozzá.
2011. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szikra veronika ***** válasza:
Nálunk 8 hónaposan "rágott" a kisebbik fiam. Azóta darabosakat kap pedig nem sokkal 1 éves kora előtt nőtt ki a foga. Szerintem is próbáld azt adni neki amit ti esztek és ne pépesítsd le. Ha éhes lesz meg fogja enni.
2011. jan. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Igen már én is halottam ilyet, hogy nem fejlődnek ki a rágóizmok. Ettől függetlenül nehogy már egy majdnem 2 éves gyerek még bébiétel minőségben egyen. Ez csak azért van, mert kényelmes a gyerek. Mennyire könnyebb azt, csak le kell nyelni, nem kell erőltetnie magát a rágással. Én is azt mondom tedd elé, ha kell kell , ha nem nem ,de két nap hiszti után úgy fog enni, mint az angyal.
2011. jan. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 20 hónapos a kisfiam és mikor kibújtak 5-6 foga már akkor már darabosat adtam neki!

A sogórnőm járt igy hogy sokáig pépeset adott a kisfiának és most 3 éves és mindig nem tud rágni a gyereke!

Szerintem adj neki már darabosat!!

2011. jan. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nálunk is ez volt a gond, sejtem, miről írsz, ezt a kinlódást csak az tudja, aki ezen átment, ugyhogy nagyon sajnállak, mert tudom, milyen idegesitő, hogy nem eszik normál kaját, bármit csinálsz.:( én ezt tettem: mikor már rég darabosat kellett volna ennie, de nem fogadta el ugye, rántott hallal próbálkoztam. Az volt az első, amit megevett. Teszem hozzá, nagyon èhes volt, nem ebèdelt, ugyhogy felkelés után adtam. Sosem engedte, hogy darabos kajàval etessem, csak amit ő kézzel a szájába tett! Csak tedd le elé a kaját, pl rizs hallal. Apró darabokra szedtem a halat és otthagytam egy laptop társaságában, nèzve a kedvenc meséjét. Én meg odéplépve mosogattam. És elkezdte enni....alig hittem a szememnek!!! Tehát nem bámultam, kicsit magára hagytam vele, ne érezze, hogy remegek az idegtől, ahogy minden etetésnèl, mert gondolom te sem vagy nyugodt:((( azért kell a rágás, hogy a beszéd is normálisan menjen, nem tudom, mennyit beszél, szerintem a fiam azért ilyen keveset, mert alig rágott. 27 hós. Kitartás és próbálkozz!!! A féldarabos főziket mindig fuldokolva ette, az nem is ment. Vagy totàl pépet evett vagy teljesen darabosat. Akkor próbálkozz, abban a napszakban, mikor tudod, hogy tényleg éhes, de nem túl fáradt ahhoz, hogy próbálkozzon! És én sem éheztettem, ha nem ette meg a kaját, amit elétettem, mégis beindult magától. Minden nap próbálkozni kell!
2011. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

nyugi, az enyém 17 hónapos koráig nem evett darabosat, utána egyik napról a másikra nem ette meg a pépeset :)

ez nem a te hibád, meg nem hiszti. az enyém még öklendezett is a darabostól.

mást egyébként rágcsál? keksz, kölesgolyó, kifli, alma...

az enyém most 28 hónapos, de a mai napig szívesebben ebédel, ha főzelék van. ez van.

2011. jan. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
egye mostmár azt, amit ti. és vezesd elő úgy a dolgot, hogy hízelegjen az egójának. pl. "mivel mostmár nagy vagy és ügyes, eheted azt, amit a felnőttek", szóval ilyesmivel kell motiválni. fel kell kelteni az érdeklődését.
2011. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú nagyon értem miről beszélsz. Az én fiam is ilyen volt.

Ha vígasztal, közösségben BIZTOS hogy elkezd rendesen enni, mert ott nem fognak pépezgetni neki, éhenhalni meg nem akar.Az én fiam is az oviban nagyon sok mindent megeszik már (3 és fél éves)

Köztetek is szerintem már kialakult a játszma, az én fiam képes volt 1 napig SEMMIT se enni ha csak darabos volt előtte. Fuldoklott, hányt a darabostól. Persze akkor meg kiborult mert éhes volt én meg nem bírtam hallgatni ahogy korog a gyomra az éhségtől, így mindig elgyengültem.

Benne ez rögzült hogy elég éheznie, és anya máris olyat ad amit szeretnék.

Én túl sokáig ráhagytam ezt a pépes étkezést. Egyszerűen úgy érzem van egy pont ahol el kell kezdeni hogy önállóan egyen és ha az ember ezt elmulasztja, akkor már valahogy rögzül mint egy rossz szokás.

Sajnos beszédje nehezen érthető, logopédiai kezelés kell neki ez már tuti.

Nem mondom hogy teljesen egyenlőség jelet kell tenni a kettő közé, de megemlítették hogy a rágás hiánya miatt a szájkörüli és nyelv izmai nem erősödtek meg, ezért képez sok hangot rossz helyen.

Megoldást sajnos nem tudok.

Én tanultam az esetből, a második gyerekemnek 5 hós korától adtam a kezébe a kenyérhéjat kiflivéget, főtt zöldséget, nem érdekelt hogy naponta mosom a babakocsit, az etetőszéket, és hogy napi 3 garnitúra ruhát használ el emiatt, de most 14 hónapos és hónapok óta tökéletesen egyedül reggelizik, vacsizik, uzsonnázik, ebédnél még kicsit segíteni kell neki a kanalazással.

2011. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!