Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vegyes csoportú óvoda?

Vegyes csoportú óvoda?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy a falunkban nincs kiscsoport, középső és nagycsoport, hanem vegyes csoportok vannak. Tehát van 3 csoport, ahol 3-7 évesek vannak.

Egy előnyét látom, hogy a nagytól tanul a kicsi, máshol csak hátrányát látom.

Ti tapasztaltatok már ilyet? Mit gondoltok róla?


2011. jan. 25. 21:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
10%
ha van harom csoport, akkor miert nem kor szerint szeparaljak oket?
2011. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó dolog, de csak akkor működőképes, ha kompetens a pedagógus (tud differenciált foglalkozást irányítani, a különböző életkorból fakadó igényeket ki tudja szolgálni párhuzamosan stb).

A mi ovinkban is vegyes csopik vannak, nekünk bevált és a szülőtársak nagy része is pozitív tapasztalatokról számol be.

És nem csak a kicsiknek jó, hidd el.

A nagyok pátyolítják a kicsiket, empátiára és segítőkészségre neveli őket és több türelmet/figyelmet követel ez a csoportfelállás, ami szerintem egyáltalán nem baj. Belevésődik egy csomó fontos dolog, amit a későbbi társas kapcsolataiban tud kamatoztatni.


De mondom: megfelelő óvónéni kell hozzá! :-)

2011. jan. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

elsőnek: mert az óvoda ilyen ped-program szerint dolgozik.


(egyébként korántsem biztos, hogy arányos a létszám életkor szerinti leosztásban, lehet, hoy ne mis jönne ki előle egy teljes csoportnyi kicsi. ez elég gyakori probléma kisebb településeken)

2011. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Én még sosem hallottam ilyet, meglepett.. de köszönöm a válaszokat, várom a további tapasztalatokat
2011. jan. 25. 21:55
 5/23 anonim ***** válasza:
19%
Mi városban lakunk és nálunk csak egy ovi van, ahol NEM vegyes csoportok vannak. Nagy divat lett ez manapság. Szóval nem tudom, hogy milyen lenne a sima kis-közepes-nagy csoport, ennek is van előnye, hátránya is.
2011. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
41%
Mi városban lakunk, több ovi is van, de amibe öcsém járt, ott a középsősök, és a nagyok voltak együtt...mert kevesen voltak a nagyok, és össze lettek vonva a középsővel. Nem volt belőle hátrány, max öcsém szomorkodott, h ő nem kapott tarisznyát, amikor a nagyok ballagtak...de ez már 12 éve volt.
2011. jan. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
29%

nálunk az oviban nagyon jó pedagógusok vannak és egy vegyes csoport, és ők mondták, kicsit sem működőképes. Csak annyi gyerek jelentkezik évről évre, mert egy jó ovi, hogy két csoportra nem elegendő, illetve az ovi sem bírna dupla csoportokkal, így ezt a megoldást választották, de oda a futottak még gyerekek járnak. protekciósok kerülnek a korcsoportosba. És nagyon sajnálják a szülők, hogy oda kerültek a gyerekeik.

És ha elnézem itthon a gyerekeimet, akik közt 2 év különbség van, és nagy különbségek vannak, mozgáskoordinációban, játékstílusban.

Nálunk mindennap van testnevelés, népi tánc hetente, beszélgetés, foglalkozások. Vegyes csoportban csak úgy tudom elképzelni, hogy vannak gyerekek, akiket kihagynak dolgokból vagy egyáltalán nem csinálják.De ennek meg nem látom értelmét, Pistike te ne csináld a pókjárást, mert te kicsi vagy.

És a játékok is, teljesen más való egy 3 évesnek, mint egy 5-nek vagy egy 7 évesnek. Nálunk itthon is probléma, mert a nagy 4 éves, már játszana pötyivel, babilonnal- ő megbízhatóan nem vesz a szájába semmit. A kicsit (2 éves) még féltem.

Szóval bárhonnan nézem, szerintem az ovinak pont az a lényege, hogy differenciáltan, korcsoportjuknak megfelelő fejlesztésben részesüljenek a gyerekek. Én a vegyes csoportnak, bár nagy divat, nem látom értelmét. Ragaszkodtam a korcsoportos csoporthoz.

2011. jan. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Na most elárulok egy titkot :)


Sok sok évvel ezelőtt minden faluban vegyes csoport volt. Egyrészt a kisebbek tanultak a nagyoktól, másrészt ha két óvodás korú volt akkor együtt maradhattak a testvérek.


Megoldható, ha olyan az óvónéni. Különösebben nincs nagy különbség a napirend között, csak a "nagycsoportosnak" délelőttönként előkészítő van. (számolás stb) Én állítólag már kicsiként is odaültem a nagyok közé és tátott szájjal figyeltem :)


Arra kell figyelni, hogy a nagyobbak ne bántsák a kicsiket...ami szerintem bár nem tudhatom az én kicsim majd most megy bölcsibe...gyakrabban előfordul a fene nagy szabadság és mindent megengedő "nevelési elveknek".


Láttam én már 4-5 éves gyereket, hogy az utcán leqvázta az anyját, az apját meg leköpte és megrugdosta, de persze nem szabad megfenyíteni, mert sérül a kicsi lelke...röhej.


Szóval ismerkedj meg az óvónénikkel, de szerintem nagy gond nem lehet :)

2011. jan. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem igaz, amit itt akülön és vegyes csoportról irt valaki a foglalkozások terén.

Vegyes csoprotos ovi, minden héten hittan, torna, néptánc, úszás, stb. Annak, aki abba akorosztályba esik. A többieknek meg egyéb foglalkozás. Rendszeresen jár a nagyokhoz a logopédus, ezért a 3 éves gyerekem az összes hangot tisztán ejtette pár hónap után, ami sok 6 évesnek se megy.

Szóval nincs eltérés a foglalkozásokban a vegyes és atiszta ovik közt. Mint mondtam, van több eőnye és több hátránya is, de a gyerekek ugyanazt a törődést, foglalkozást kapják. Abban van különbség, amit egymásnak nyújtani tudnak.

2011. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%

Hát dehogynem igaz, amit írtam, foglalkozás ANNAK, aki abba a korcsoportba esik, a többieknek más-hát pont ezért nem tetszik a vegyes csoport. Egy korosztály és akkor foglalkozás mindenkinek. Együtt csinálnak mindent.

Azért jár oviba, hogy kortársai közt legyen. Különben mi értelme? Szerintem.

Jó most olvasom, rengeteg falusi iskolában van már egy osztály az összes gyereknek- hát ez is az utolsó lenne, ahova a gyerekemet íratnám illetve pont ezt gondolom az ovi vegyes csoportról is. Régen, falun volt ilyen.

Nekem nem tetszik még a gondolat sem, hogy együtt van 3-tól 7 évesig mindenki.

2011. jan. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!