Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vegyes csoportú óvoda?

Vegyes csoportú óvoda?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy a falunkban nincs kiscsoport, középső és nagycsoport, hanem vegyes csoportok vannak. Tehát van 3 csoport, ahol 3-7 évesek vannak.

Egy előnyét látom, hogy a nagytól tanul a kicsi, máshol csak hátrányát látom.

Ti tapasztaltatok már ilyet? Mit gondoltok róla?


2011. jan. 25. 21:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
35%

Nézd ezt sima csoportban csinálta a fiam fél év alatt. Ollóval vág, egyedül öltözik, önállóan intézi dolgait a mosdóban, pókjárásban jár stb Úgyhogy ennek nem sok közét látom a vegyes csoporthoz. Inkább óvónénihez.

A másik pedig látom otthon, mikor mondjuk ollóval vágnak, hogy a kicsit 2 éves frusztrálja és elkeseríti, hogy ő nem úgy vág, mint a nagyobb 4 éves. Mert a 4 éves már körbe vágja a dolgokat, a kicsinek még fogom a papírt és nyiszitül,nem igazán vág. Ugyanígy rajznál is, a kicsi leteszi a ceruzát és mondja, nekem nem sikerül anya. Én nem tudok ezt vagy azt csinálni. És ugyanígy, ha a nagy bemutatja mi volt néptáncon, akkor a kicsi kesereg. Egyben jó, a mondókázásban, mert azt a kicsi ugyanúgy tudja, mint a nagy. De például már ugyanazt a mesét sem lehet mondani nekik, mert a nagy szereti a felolvasott, hosszabb meséket már,a kicsin a rövid, képekkel illusztrált mesét. És kb három percig hallgatja a mesét, aztán közbekotyog, nyervog, megsértődik és elvonul.

És csupán 2 év van közöttük, el nem tudom képzelni mit kezd egymással egy 3 éves, aki alapdolgokat tanul,és egy hét éves, aki iskolába készül.

2011. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
21%

nem olvastam el a hozzászólásokat, de nagyon rossz a vegyes csoport.

A nagycsoport ugyebár tudjuk hogy már iskolaelőkészítő. Nekem ne mondja senki hogy az óvónő egyformán tud foglalkozni a nagycsoportosokkal meg a 3 évesekkel. Ez utóbbiakra jobban is kell figyelni. Vécére kísérni, kifújni az orrát, babusgatni ha eltörik a mécses stb...

A lányom vegyescsoportba járt és csak hátránya volt belőle, a fiam azonos korcsoportú oviba (ez már másik ovi) és semmi gond, nagyon sokat foglalkoznak velük az óvónők, mindenki ugyanazt a feladatot kapja, jól együttműködnek a gyerekek, minden oké.

2011. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólást. most már látom, hogy van jó vélemény is, amikre én nem gondoltam, vagy nem láttam bele.

Nem ítélem el, egy esélyt mindenképp kap, ha bejön marad, ha nem , megyünk máshova.

Köszönöm

2011. febr. 1. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!