Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vegyes csoportú óvoda?

Vegyes csoportú óvoda?

Figyelt kérdés

Most tudtam meg, hogy a falunkban nincs kiscsoport, középső és nagycsoport, hanem vegyes csoportok vannak. Tehát van 3 csoport, ahol 3-7 évesek vannak.

Egy előnyét látom, hogy a nagytól tanul a kicsi, máshol csak hátrányát látom.

Ti tapasztaltatok már ilyet? Mit gondoltok róla?


2011. jan. 25. 21:39
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nekem sem tetszik a gondolat, de itt dícséri a védőnő és a szülők is. Majd meglátjuk, előre nem alkotok véleményt, csak érdekelt, van -e tapasztalat erről máshol
2011. jan. 26. 19:06
 12/23 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom, némelyek miért ilyen elutasítóak ezzel a dologgal szemben...olyan furcsa ez nekem, rengeteg ilyen óvoda van, és igen, kisebb településeken sajnos nincs annyi gyerek, nekünk nem kell küzdeni, hogy beférjünk az oviba, mert ez a 15-20 gyerek alkot egy ovis csoportot, ahol természetesen minden gyerek tudja, hogy ő kis-, középső vagy nagycsoportos. Itt is megvan a csoportbontás. Mindkét gyerekem ilyen típusú óvodába járt, és semmi hátránya nincsen. Volt, ahová csak a nagyokat vitték, iskola-előkészítőn sem vettek részt a háromévesek, ez evidens szerintem. De együtt gyurmázni, énekelni, tornázni, táncolni, kirándulni, bábszínházat látogatni, verseket mondani, mondókázni, festeni, rajzolni miért lenne gond együtt? Még egy kis óvodában is van min. 2 óvónő és egy dajka. Bőven jut szakmai figyelem és törődés mindenkinek. Hátrányát semmit nem éreztem, és szerintem nyugodtan próbáld ki, hogyan érzi majd magát a gyereked, nem kell mindjárt elutasítani a dolgot.
2011. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Nem utasítom el csak nem szimpi.

Beszéltem most több anyával is a hétvégén, és hallottam fura dolgokat...

Pé a 3 éves lány, olyat kérdezett, amit persze a 7 évestől hallott, hogy anya még ilyenekről nem akart beszélni....Ezeket ugye nem lehet kivédeni..

De majd meglátjuk, ez van, ezzel kell boldogulni..

2011. jan. 31. 15:23
 14/23 anonim ***** válasza:
51%
Én megyeszékhelyen lakom, de nálunk is sok óvoda eszerint alakította a csoportjait. Sajnos elsőre én is egy ilyent választottam, de nem jött be. A nagyfiúk módszeresen terrorizálják a kicsiket, így már márciustól átviszem egy másik oviba, ahol korosztályos csoportok vannak.
2011. jan. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eleve vegyes csoportú bölcsibe jártak a lányaim. Már ott együtt voltak a 1 évesek és a 3 évesek is. Csak a foglalkozások voltak külön, egy teremben csak más asztaloknál.

Oviba is ilyenbe irattam. A foglalkozások nálunk korosztályonkánt külön teremben vannak, tehát végülis 10től délig vannak külön.

Amúgy együtt vannak egész nap. Egy teremben esznek, alszanak, játszanak. Mivel 3 lányom jár ide, minden csoportba egy, így én örülök, hogy nincsenek szétszakítva egymástól.

Nekem nagyon bejött.

Én ezt jobbnak tartom, mint ahová a nővérem hordja, ott még külön kis udvara, wcje van minden csoportnak. A testvérek csak reggel és este találkoznak.

2011. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hidd el, a vegyes csoport sem tragédia! Ha jók az óvónők, akkor kiválóan meg tudják oldani a differenciált bánásmódot és akkor nem, hogy hátrányt szenvednének a gyerekek, hanem sok-sok előnyük lesz a nem ilyen csoportba járókkal szemben! Az, hogy egy 3 éves kényes kérdést tesz fel, olyat hall, amire a szülő épp még nincs felkészülve... Ez még családon belül is megeshet, ha nem ikreket nevelsz... Nálunk az oviban szintén vegyes csoportok vannak. Eleve kis és középső csoportban még elég kevés a kötelező foglalkozás. ezek inkább a nagycsoportra jellemzők. Viszont mi minden foglalkozásra úgy készülünk, hogy abból az érdeklődő kicsik se maradjanak ki. Nekik is készítünk eszközöket, csupán nekik kicsit könnyebb (de a nagyokéhoz nagyon hasonló) feladatot adunk. Így ők se maradnak le, sikerélményük is lesz és a nagyok is a saját szintjüknek megfelelően vannak foglalkoztatva. Emellett nagyon jó, hogy vegyesen vannak: valaki már írta.. empátia, segítőkészség, egymás mintájának a követése. Emellett a nagy "húzza", ösztönzi a kicsit, emellett megtanulja, hogyan kell segíteni, mennyire jó dolog, ha segíthet másoknak. Ez egyedüli gyerekeknek, akiknek nincs testvérük bizony, nagyon hasznos... Persze, ehhez az óvónők hozzáállásának is meg kell változni. Aki fel meri vállalni, hogy vegyes csoportban dolgozik, az általában tudja, mire vállalkozik, ismeri azokat a módszereket, amikkel mindent ki tud hozni ebből a szituációból. egy óvónő anyuka
2011. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovinkban van ilyen is meg olyan is. A fiamat a megkérdezésem nélkül berakták vegyesbe, mélységesen föl voltam háborodva. De mivel épp fölháborodásom idején a vezető ovónő külföldön volt, így magamba forrtam 2 hétig, mire hazajött addigra lenyugodtam és gondoltam kap egy esélyt a vegyes csop.

Most ott tartunk fél év alatt h kitűnően vág ollóval, tök egyedül öltözik, pókjárásba megy, és ez komoyl, nem csak azért mondom mert az előző ezt említette. Élvezi, hogy mennek kirándulni, viszont ilyen kiscsoportba nincs, mert ugye 25 pici 3 évest nem mernek fölvinni pl egy malomnak a tetejére a rengeteg lépcsőn, hát az én fiam megjárta, mert kevés kicsire kell vigyázniuk az ovónőknek, vagy pl voltak halastavakat nézni, kukoricát törni és még sorolhatnám. Milliónyi élmény. Viszont a kicsi csoport csak az udvar egy elkerített részén játszhat, mert ugye ott sok a pici. szóval nálunk pozitívan jött eddig le.

Ott a másik hogy a nagyok rettentően vigyáznak a kicsikre, persze van ott nem szótfogadó nagy is, és a fél év alatt a fiam megtanulta, hogy a "verekedős" gyerekeket el kell kerülni. Erre nem csak az ovónők tanították, hanem a nagyobbacskák is. És ez szerintem jó dolog, hasznosíthatja az életben is. Először én is féltem mi lesz ha leterrorizálja a nagy, de tényleg megtanulta elkerülni ha épp azt a nagyot rosszalkodni látja. Szerintem ez hasznos.

Szóval én most ott tartok hogy egyenlőre rendben van ez a vegyes csoport. De ez még csak fél év.

Én megértelek, hogy kétkedve fogadod a dolgot, de nem biztos, hogy olyan rossz dolog is ez.

A kicsi tanul a naygtól, fölmérik megismerik az erőviszonyokat,a nagy segíti a kicsit, védelmezi. Megtanulnak egymás mellett élni, ami azt hiszem hasznos lesz a későbbiekben! Remélem. :)

2011. jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is féltem tőle, de nekünk nagyon bejött, a lányom odáig van az oviért.

Nálunk eltérő foglalkozások csak az iskola előtt állóknak van (direkt nem írtam, hogy hány éves, mert van, aki 5, van aki 6 éves, és van aki 7...)


Szerintem a leglényegesebb, hogy az óvópedagógusok milyenek. A szétszedett csoport ugyanúgy lehet jó is és rossz is.


Ami szerintem még nagy előny amellett, amit írtál, hogy több ideje jut a kislányomra az óvónéniknek a vegyes csoportban, mert sok gyerek már önálló egy rakás olyan dologban, amire kiscsoportban 30 gyereknél kellene egyszerre segítenie...

2011. jan. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

A nagyok nem bántják a kicsiket a vegyes csoportban, ez egy tévhit, mert ők a "kicsik". Nem pálya számukra. Tehát ez előnye a vegyes csoportnak.

Az egykorú csoportokban viszont sajna a gyengébb kicsiket a többi kicsi sajnos csúnyán bántja.

Ellenben foglalkozások szempontjából egyértelműen jobb külön választani őket korcsoportok szerint, hiszen más versek, színezők stb. közül kell válogatni egy 3 mint egy 6-7 éves gyereknek.

A jóképességű gyerekek általában élvezik a nagyobbaknak való foglalkozás és "húzza őket felfelé". Az átlagos képességőeknek viszont nem jó, hiszen magasabb követelményszintet látván gyakran elveszik az érdeklődést, hiszen ebben úgy sincs sikerélményük. Óvónéni egy nap nem tud 3 darab foglalkozást tartani, szóval ennyire szuperóvónő nincs....:)

Én óvónő vagyok, vegyes és korcsoportokra bontott csoportban is dolgoztam.

2011. febr. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
51%

utolsó

Nem tévhit. Az enyémet és még három kicsit nagyon is bántották a nagyfiúk. Annyira eldurvult a helyzet, hogy külső megfigyelő is érkezett a nevelési tanácsadóból. Az eredmény egy-két fegyelmi lett és az, hogy az összes kicsit elvisszük máshová...

2011. febr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!