Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Apa-gyerek kapcsolat hogyan...

Apa-gyerek kapcsolat hogyan javítható? Az elutasítás a korral járhat?

Figyelt kérdés
Együtt élünk, nyugalomban, biztonságban, apa egy nyugodt, csendes ember aki még a hangját sem emeli fel, kisfiam mégis elutasítja őt. De elég durván. Elküldi ha játszani szeretne vele, ha megfürdetné, ha elmenne vele a boltba, ha átpelusozná, mindig-mindig. Kiabálja hogy "Apa menj el! Menj el!!", "Apa nem!" vagy "Huss kifelé!" és még tolja, lökdösi is hozzá. Esténként kocsival elmegyünk apáért, ilyenkor is kész harc, azt mondja hogy ne hozzuk haza apát, vagy a múltkor volt egy kis gondja és akkor azt mondta hogy ne mentsük meg apát. Tegnap férjem már azt mondta hogy "nem is szeret engem ez a gyerek", de olyan csalódott, keserű hangon, hogy majdnem elsírtam magam. Tényleg olyan mintha nem szeretné. Mit tehetnénk hogy javuljon a kapcsolatuk? A kisfiú 2 éves múlt.
2011. jan. 26. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
:( jajj:( hagyd őket egyedül , te ne legyél otthon egyáltalán. Szerintem akkor ellennének.
2011. jan. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Válaszolni sajna nem tudok.Nálunk is hasonlo a helyzet.Fiam azt szokta mondani apjának hogy "Apa neee,ne bánts" pedig csak játszani akar vele.Nagyon rosszul esik neki,és nekem is nemtudom miért ilyen vele.Remélem változni fog.Pluszban fiam nagyon anyás is,nem lát nélkülem.Viszont ha apával fürödhet az a mindene,ott jokat játszanak.2,5éves a fiam
2011. jan. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nálunk is így van,de ez a szeparációs félelem hozta ki belőle,vagyis annyira anyás,hogy el se tudja képzelni hogy más is megtud,meg akar,és meg is szeretne oldani dolgokat körülötte.olyan szintem anyás,hogy ha elesik,csak én állíthatom fel,ha inni,enni kér csak anya adhat,ha más akar,elutasítja és közli,nem az anya!!!:)a kiságyból csak én vehetem ki.nálam van amikor mondom,neki,hogy apa is megtudja ám csinálni és sokkal jobban,vagy majd később ha rá érek,de apa most is tud neked adni,egy ideig,de anya,de anya,aztán mégiscsak jó lesz neki apa is.kitartás nem fog sokáig tartani,de nem szabad személyes sértésnek venni,hiszen pillanatok alatt változhat és később meg én leszek sutba vágva,mert ezek a korszakok váltogatják egymást.
2011. jan. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam engem akart feleségül venni :) és nálunk ez a gyermeki fltékenység sok "harcot"szülhetett volna ,de a férjem nyugodtan fogadta,legalábbis azt mutatta és kerülte egy ideig,hogy összebújunk a Tv nézésnél,vagy megöleljük egymást:) Most 8 éves a fiam és imád az apjával lenni és persze egy gyönyörű kislányról álmodozik mostanában nem rólam:) Szerintem, türelem,biztos,hogy szereti az apját de még Te vagy neki az első és ebből ő senkinek nem akar"adni" ezért van a félreértés:)
2011. jan. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pont most akartam hasonló kérdést kiírni. 27 hós kislányom is elég régóta csinálja ezt (igaz nem ennyire fokozottan, de pont úgy, ahogy a harmadik válaszoló leírta). ha én is ott vagyok, nagyon ritkán tud Apa fordítani a dolgon (ő egyébként inkább dinamikusabb, ezzel tudja belopni magát a kislányom szívébe, dobigálja, hintáztatja, stb). De amikor ketten vannak itthon, talán 1x megkérdezi "Anya?", és ennyi. Eljátszanak, Apa megfürdeti, lefekteti, stb. A páromnak is fáj, amikor hazajön a munkából és alig várja, hogy játszon a gyerekkel, mire ő "Neem! Anya!!" Én is azt tudom javasolni, hogy néha maradjanak csak ők ketten. Találjon ki a párod valami olyat, ami csak az övék, amit csak ők játszanak.
2011. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam hogy nem feltétlenül mi rontottunk el valamit. Este megmutatom a páromnak is :))

A néha kettesben hagyás jó ötlet, még ha legtöbbször nincs is kedvem kimozdulni itthonról. Biztosan kellene a közös időtöltés nekik is, egy ekkora gyerekkel azért már egy férfi is tud(hat) mit kezdeni. Valahogy ráveszem magamat!

2011. jan. 26. 14:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Amíg kicsi volt a gyerkőc apuka mennyit foglalkozott vele?


Nagyon sok helyen ez a probléma gyökere, hogy "jaj hát mit kezdjek vele, majd ha nagyobb lesz" és semmit nem csinál. Aztán így a baba természetes módon elhidegül, szeparációs szorongás idején pedig ellenséges is lehet, fél.


Nagyon nehéz de idő és sok sok kitartás kell, hogy egymásra "találjanak". Közös programok, játékok, aztán szépen fokozatosan kell anyának kiszállnia, mert a hirtelen változás pánikot okozhat, ha érzékeny a baba.

2011. jan. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én egész kis korától törekszem rá, hogy valamennyi időt együtt töltsenek nélkülem,


pl van egy játszóház a közelben, oda együtt járnak néhány hetente , vagy néha együtt mennek le nélkülem játszóra, vagy labdázni, vagy elmegyek vásárolni és addig itthon vannak, rá vannak kényszerülve egymásra, te sem leszel ott, így talán mint ,,férfi" a férfivel le tudják rendezni.



egyébként a kisebbik öcsém v

2011. jan. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szval egyébként kisebbik öcsém volt ilyen, nem tűrte meg aput a környezetében, csak anyu , anyu, apu meg menjen el. a konyhába sem mehet be ha ő ott van.

hónapokig ez így ment , apu tűrte, aztán oda állt elé, és azt mondta, egy házba élünk, a kisfiam vagy, ezt kell fogadnod. nem fogok kimenni innem mert neked nem tetszik.


megszeppent egy kicsit, és utána semmi gond nem volt.


szerintem próbáljon meg az apa beszélni vele, mint egy nagyfiúval, és csináljanak közös programot vele,

2011. jan. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is! Törekedni fogok rá hogy legyenek kettesben is időről időre, tény hogy igyekszem agyon kímélni apát, valószínűleg ennyire azért nem kellene :).
2011. jan. 28. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!