Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mitől volt rosszul...

Szerintetek mitől volt rosszul? (hányás)

Figyelt kérdés
2 éves kislányom az éjszaka folyamán többször is hányt.A múlt héten meg volt egy kicsit fázva, folyt az orra ill. a torka fájt,de szerencsére egy-két nap alatt rendbe jött.Most kedden oltáson voltunk(prevenar+bárányhimlő elleni oltás), és a doktornő meg is nézte a torkát,mondta,hogy még picit rózsaszín,de váladékot már nem lát.Aztán most éjszaka meg egyszer csak mindent kihányt(tej,tea),amit megivott,rögtön.Azután hagyta abba,miután kapott egy hányinger elleni kúpot.Amúgy jó a kedéje,nincs letörve,nem látszik betegnek.Szerintetek mitől hányhatott?Ti elvinnétek az orvoshoz?
2011. jan. 27. 07:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rota vírus járvány van....Nem kaphatta el kedden a rendelőben amikor az oltást kapta?

Hányással,lázzal kezdődik,és a hasmenés később jön elő....

Vidd el szerintem.

Jobbulást kívánok!

2011. jan. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia!köszi a választ.Az az igazság,hogy nem vittem el,mert azóta sincs semmi baja,legalábbis amióta megkapta éjjel a kúpot,egyszer sem hányt,nincs láza,nem megy a hasa,szóval semmi jele betegségnek,jó kedvű,játszik.Milyen időközönként hánynak a gyerekek rota esetén?Ma még figyelgetem,ha ma is hányna,holnap mindenféleképpen beviszem a dokihoz.Ne tudom elképzelni,mitől lehet,nem evett semmi újfajtát,sőt egész keveset evett,de ez nála nem újdonság,nagyon rossz evő.Remélem nem les már semmi gond.Mégegyszer köszi a választ:)
2011. jan. 27. 12:48
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja a rendelőben nem hiszem,hogy ilyesmit elkaphatott,nálunk a védőnői szolgálatra kell őket hordani oltásokra éppen azért,hogy ne találkozzunk betegekkel,szóval elvileg oda nem hoznak beteg gyereket.Vagy én lennék túl naiv?
2011. jan. 27. 12:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kétévesem is háromszor hányt éjszaka, s délelőtt 9-ig háromszor volt híg széklete. A héten kezdtük a bölcsis beszoktatást. Felhívtam a doktornéninek, majd a bölcsődét. Itthon maradtunk. Pedig ránézésre kicsattan az egészségtől (egyébként ő is most gyógyult ki a náthából).

Délelőtt csak almát evett, volt is széklet megint, hiába hasfogó az alma. Ebédre rengeteget evett, most alszik, várom mi lesz délután.

Nekünk annyit mondott a gyerekorvos (nem is kérte, hogy menjünk be a rendelőbe), hogy diétázzunk, tejet ne kapjon. Ha nem rosszabbodik a helyzet, hétfőn valószínűleg mehetünk bölcsibe (mármint ha nem fog már hányni és a hasa se megy).

Csakhogy azóta kezd felkúszni a hőmérséklete. Még nem lázas, csak érzem, hogy melegebb mindene, mint szokott.

2011. jan. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a két gyereknek most volt,és másképp zajlott.

Az egyik 3x hányt,lázas volt 1x,majd utána vígan elvolt.Volt étvágya,játszott,ugrált,szaladgált,viszont 5 napon keresztül napi 1x hígabb széklete volt.

A másik rögtön hasmenéssel indított,láza,étvágya nem volt,naponta 1x hányogatott,és szintén 5 napig tartott,Na őt viszont megviselte,gyenge volt,pedig ő a nagyobb...

Kívánom,hogy ne legyen gond,figyelgesd...jobbulást!

2011. jan. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!