Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lett manapság az a...

Miért lett manapság az a "szokás" hogy tartsuk vissza a gyereket még egy évet az iskolából, ha kell, ha nem?

Figyelt kérdés
"Nem árt ha még egy évet oviba jár" szöveg a bevált sablon szöveg, (erősödik, bla-bla-bla) engem nem igazán győz meg. Ha mondjuk egy januári gyerek 6 éves és megfelelően értelmes, miért kellene mégis visszatartani. Nem vagyok ez mellett, ha le lehet kötni nincs a viselkedésével gond akkor hadd menjen. Miért választjuk mégis sokan azt a könnyebb megoldást, hogy inkább maradjon még egy évet oviba? van aki hasonlóan gondolkodik mint én vagy velem van a baj? Azért írtam úgy hogy választjuk mert én is úgy döntöttem hogy marad még egy évet, de mások hatására. Ha rajtam múlna menne suliba. Várom mások véleményét.
2011. jan. 27. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez új divat. ìgy a gyereked egy évvel idösebb lesz mint a többi és jobbnak fog tünni a többi gyerek mellett, így megveregetheted a válladat hogy milyen jóképeségü gyereked van.


Nekem februári ismerösöm volt, jóképeségü lányát adta be így 7,5 évesen iskolába. totál büszke volt hogy milyen jól teljesít a gyerek.


szerintem ha te úgy érzed akkor add csak be.


nekem szeptemberi a gyerek neki sokkal rosszabb lesz, mert ö is 7 évesen fog iskolába menni. neked szerencséd van mert 6,5 évesen mehetne.

2011. jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Talan, mert a szulok egyreszt aztgondoljak, hogy majd konnyebben veszi az akadalyt, masreszt addig konnyebb a szulonek is, mig oviba jar. Nalunk a lanyom oktoberben toltotte a a 6 evet, igy egyertelmu, hogy most szeptemberben kezd majd. A fiam januari. Ha eleg erett lesz- remelem igen, akkor abban az evben, amikor januarban betolti a 6-ot en beiratom suliba. Ha eleg erett, akkor mar mit tud fejlodni az oviban? Esetleg, ha gyenge fizikumu a gyerek, akkor erosodhet fizikailag.
2011. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Most olvasom az elso valaszolot, es teljesen igaz az is.
2011. jan. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen dillemában vagyok.

Sajna, rossz az a nézet, hogy akkor 1 évvel idősebb lesz és majd okosabb a többinél.

Mi most úgy állunk, hogy 2 osztály van a suliban. Az egyikben 3, a másikban 2 hat éves gyerek van. Az ovis csoportjában jelenleg ő az egyetlen 6 éves, a többi 7.

Tehát nálunk az a kérdés, hogy engedjem-e őt a nagyokkal, vagy hagyjam és legyek én is ilyen szülő.

azt nem értem, hogy miért nem a szakemberek döntik el, mint régen, hogy ki iskolaérett és ki nem.

A lányom már tud olvasni (magától tanult meg), kívülről elmond akár 10 oldalas meséket is, De valószínű marad nagycsoportos :-(

2011. jan. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én csak a fiam osztályáról tudok beszámolni,ő 7 évesen ment iskolába mint kb mindenki akivel együtt járt óvodába.volt egy kislány aki 6 éves volt,az ovi szerint iskola éretlen még maradjon még 1 évet,ám anyuka nem akarta,mert igy legalább azokkal jár akiket ismer.Iszonyú sokat szenvedett a kislány,és a tanár is.1 év nagyon sok,sokat fejlődnek addig a gyerekek,az iskolának sajnos elég nagy a tempója,már karácsonyra írnak olvasnak stb.ez kislány ennek a felét se bírta,és fizikailag is éretlen volt rá,folyton aludt volna,játszott volna,bohóckodott volna.kb 2 évnek kellett eltelnie mire behozta a többieket.én meg azt nem értem hova ez a nagy sietség.ha nem érett még rá,miért kell erőltetni?presztízs kérdés?mi más??Nem a gyerek a lényeg,hogy úgy végezze el az osztályokat hogy kicsit jol is érezze magát?én nem csinálnék presztízs kérdés ebből.a visszatartás nem azt jelenti hogy buta lenne a gyerek,de vannak dolgok amiket könnyebben tud megoldani,megérteni 1 évvel később.
2011. jan. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,bár nekem a nagyobb gyerekemnél se volt választási lehetőségem(júliusi)és a kicsinél sem lesz(október),de ha lenne azt mérlegelném,hogy mi a jó a gyereknek.Hogy végig tud.e ülni 45 percet,irányítható-e és hogy mind fizikálisan,mind értelmileg érett-e az iskolához.De különben ha belegondolsz egy gyerek ha iskolába kerül szinte vége a gyerekkorának,mert ha 4-5-ős tanuló akar lenni,akkor szinte semmi szabadideje nincs.Az én lányom is (6.-os)reggeltől-estig szinte tanul:14-ig a suliba van 14-15 között pihen egy kicsit,meg ebédel,15-18-19-ig megint tanul és több 4-ese volt,mint amennyit vártam(ennyi tanulás mellet)És ha egy évvel később megy iskolába az évnyerés neki(szerintem)
2011. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Az elsőt egy kicsit provokatívnak érzem. Bocs, valamit félreérthettél vagy én értelmezem rosszul a válaszod. Én nem szeretném még egy évet visszatartani, de körülöttem mindenki azt tanácsolja hogy tartsam. ( A család). A döntés persze az enyém és olyan eszembe sem jutott hogy majd akkor okosabb lesz a többinél meg hasonló . Egyszerűen úgy érzem hogy manapság minél különösebb ok nélkül vissza tartják az emberek a gyereküket és én nem értem ennek mi az oka, a valódi oka. Nem hiszem hogy azért mert azt remélik hogy majd később okosabb lesz a többinél. Nálunk a 4 nagycsoportosból csak egy megy suliba az is azért, mert alapból már év vesztes.
2011. jan. 27. 17:20
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
17.17-es vagyok.szerintem nem minden különösebb ok nélkül tartják vissza,az iskola érettség nem a gyerek okosságát,ügyességét nézi.ezer meg ezer tényezőből áll össze.a törvény szerint egy 6 éves gyerek mehet iskolába,de van lehetőség a halasztásra,és mint tudjuk a törvény nem mindig emberi,nem mindig az embert nézi,és mivel vannak szakemberek akik úgy ítélik meg,hogy nagy teher ez egy 6 évesnek így marad még egy évet,és igazából nem vesztett semmit.viszont ha megy és nem jó a gyereknek,csak szenved,vagy még játszana,vagy mert itt már mindent meg kell csinálni,ez már nem játék akkor nagyon sokat szenved a gyerek,ezt saját szememmel láttam.
2011. jan. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Én ugyanúgy gondolkozom, mn te, de én nem is tartom vissza - veled ellentétben.
2011. jan. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Márciusi a kislányom, és nagyon szeretném, ha egy évet maradna még oviban.

Egyrészt imád járni, másrészt nagyon jó kis barátnő-közössége van, akik néhány hónappal fiatalabbak, mint ő (nyáriak, kora ősziek), így ők biztosan maradni fognak.


Harmadrészt pedig ebben a hajtós, versenyistállós iskolai rendszerben, amikor karácsonyra olvasni kell, amikor első osztályban matekversenyre viszik őket, amikor tesi és ének óra helyett matekoznak és írni-olvasni tanulnak (nem vicc, sógornőm mondta, hogy elsős kisfiának énekfüzete sincs, és szeptember óta jó, ha két énekóra volt megtartva, állandóan matek-olvasás-írás), addig maradjon csak ebben a védett kis burokban minél tovább, amit az óvoda nyújt! Majd tanulhat még eleget, most játsszon önfeledten, teljesítménykényszer nélkül amíg csak lehet!

2011. jan. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!