Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyereketek kiszáradás miatt...

Gyereketek kiszáradás miatt kórházba kerűlt? Mit csináltak vele? Kikötözik őket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves és vírusos influenzát kapott el, 39 fokos lázzal. Hasmenése nincs,nem hány. Enni nem eszik egyáltalán, inni 3 napja kb napi 2 dl-t ha megiszik. Antibiotikumot kap, de azt se akarja bevenni. Szája kezd kicserepesedni, keveset pisil, szemei karikásak és kedvtelen. Mikor kell kórházba vinni és ott mit csinálnak vele? Az én fiam nagyon hisztis, pláne ha beteg, hát el nem tudom képzelni hogy hogyan adják be az infúziót? Kikötözik? Hány napig kell kórházban lenni? Szülő is bent lehet, akár apa is?
2011. jan. 28. 16:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az nagy baj, ha nem iszik! Enni, ha nem eszik, az nem gond ilyenkor. Antibiotikumot kap? De miért, mire? Influenza az vírus, arra nem jó az antibiotikum!!
2011. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%

Gyerekápoló vagyok. Elmondom, hogy a legtöbb kórházban hogyan van:


Bekötnek neki egy branült. Erre a pár másodpercre sajnos le kell fogni, de anyuka ölébe szokták ültetni (ha anyuka hajlandó rá, hogy ha kell erősebben fogja meg a gyereket - mindezt a gyerek érdekében). Ezután kötik be az infúziót, hogy pótolják a folyadékot. És ezzel együtt a betegségre is megkapja a megfelelő gyógyszereket.

Anyuka, apuka 0-24 ott lehet mellette. Sok helyen ha van rá lehetőség akkor ágyat is kapnak (sajnos ezért fizetni kell)

2011. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyelve fehér? Ha kórházba viszed, igen kap infúziót, hogy pótolják a folyadékot. Jobb lenne, ha bevinnéd szerintem, bár te látod milyen állapotban van. De a leírásod alapján én nem várnék tovább, nehogy baja legyen a veséjének.
2011. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem semmien gyógyszert ne adjatok neki,főképp ne antibotikumot mert az bakteriális fertőzésre van ,nem pedig vírusra.Igyon sok vizet ez a fontos.
2011. jan. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekápoló vagyok:


Ha a szülők ott vannak nem fogják kikötözni. Meg a 21. században már egyébként sem szokás.

Ha már 3 napja fennáll ez a helyzet szerintem először konzultálj a háziorvossal, hogy mit javasol. Ne menjetek egyből kórházba.

2011. jan. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
69%

Vegyèl neki kubut, jupikot, szívószálas üdítőket, mindeggy mit, csak igyon! Adj neki húslevest, abból kis rèpa husi, vagy tejszelet túrórudi, virsli felvágott ropi, péksüti, mindegy mit csak egyen!

A gyógyszert meg ha felírta a doki add be ő az orvos, nem akik itt osztjàk az észt!

2011. jan. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, nekem a gyerekem minden pénzt megér. Két hete volt neki mandula-torok-hangszál gyulladása és akkor kapott aktil duo antibiotikumot. Eltelt 5 nap és most ez van vele. A doktornő most amoxicilint írt fel és germicin kúpot nurofen kúppal, cebion cseppeket és nasivinnel kell az orrát csöpögtetni, annak ellenére hogy nem folyik az orra, nehogy valami letapadjon.
2011. jan. 28. 16:53
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"A gyógyszert meg ha felírta a doki add be ő az orvos, nem akik itt osztjàk az észt!"


Tudod ez nem ész osztás! A mi orvosunk is orrba-szájba minden hülyeségre antibiotikumot ír fel! Én ki sem váltom sokszor. Annyira legyengíti az immunrendszert, hogy csak na! Még betegebb lesz ez a kicsi, főleg, hogy előtte egy héttel is azt kapott!


Kérdező:

Beszélj egy orvossal, akár hívd fel az ügyeletet is, kérj tanácsot tőlük! Ők meg is tudnak talán nyugtatni! Majd írj, hogy hogy vagytok! Mielőbbi jobbulást kívánok a picikédnek!

2011. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
72%

figyelj, az én gyerekem nem beteg és max. 1 dl folyadékot iszik meg naponta kb. másfél éve....

de azért kérdezd meg az orvost.

az evéssel azért próbálkozz, csokit biztos megenné, arra meg legalább szomjas is lenne:)

2011. jan. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen az enyém már volt kiszáradás miatt kórházban. Tüdőgyulladása volt, mindennap vittem orvoshoz, ügyeletre, és látod ez lett a vége.

_Lényeg, nem volt kikötözve. Berakták a kanült, és sínbe tették a kezét, hogy ne tudja mozgatni. Nagyon aktív az enyém is, de miután berakták az infúzióra vége lett az üvöltésnek, gondolom a helyzet miatt is. Nyugodtan feküdt, én ott mellette. A 4dik nap voltak már gondok, akkor kitépte többször, fölmerült hogy kikötözik, de nem engedtem, így egész nappal és éjjel foglalkoztam vele, simogattam, nyugtattam.Lefogtam.

Remélem nálatok nem kerül rá sor! :(

2011. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!