Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyereketek kiszáradás miatt...

Gyereketek kiszáradás miatt kórházba kerűlt? Mit csináltak vele? Kikötözik őket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2,5 éves és vírusos influenzát kapott el, 39 fokos lázzal. Hasmenése nincs,nem hány. Enni nem eszik egyáltalán, inni 3 napja kb napi 2 dl-t ha megiszik. Antibiotikumot kap, de azt se akarja bevenni. Szája kezd kicserepesedni, keveset pisil, szemei karikásak és kedvtelen. Mikor kell kórházba vinni és ott mit csinálnak vele? Az én fiam nagyon hisztis, pláne ha beteg, hát el nem tudom képzelni hogy hogyan adják be az infúziót? Kikötözik? Hány napig kell kórházban lenni? Szülő is bent lehet, akár apa is?
2011. jan. 28. 16:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az offért. Kislányom is antibiotikumot kapott amikor már 1 hete nem ment le a láza a sima lázcsillapítóktól. Ő is elkapott vmit. Már az első nap jobban lett tőle. Úgyhogy csak a megfelelő gyógyszert kell megtalálni.
2011. jan. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Megpróbáltam mindent, még a csokit és a kakaós csigát is amit szeret, de semmi nem kellett, az ebédet úgy ahogy van eltolta. Reggel evett egy kis sós perecet, meg pár kortyot és csak hőemelkedése volt, aztán egyik percről a másikról váltott és nagyon nyügi lett és sírdogált. Megpróbált aludni, de fel-fel ébredt sírva és onnantól kezdve csak sírt. Megint csak hőemelkedése volt, langyos vízbe megfürdettem és már a kedve is jobb lett és ivott is pár kortyot és evett egy kis perecet. A dokinő azt mondta akkor menjünk be, ha nincs pisi vagy nagyon kevés van a pelusban. Jó lenne már túl lenni rajta!
2011. jan. 28. 18:28
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha lázas és nem iszik vidd be.Az én kislányom egy reggel lett lázas,délután már vittem a kórházba,mert nem ivott.Egy hétig kapta az infuziot,és antibiotikumot vénásan.15hónapos volt akkor.Egy tűt(branült)helyeznek be neki,és azt annyira bekötik,hogy nem lehet kimozditani.
2011. jan. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha holnapig fent áll még,mindenképpen vidd el a gyermekorvosi ügyeletre és onnan beküldik,ha kell.

Kislányommal voltam kkarácsonykor kórházba,betették a branült,rá a sint.

Mindegyik kisgyermek nagyon jól kezelte a helyzetet,alkalmazkodtak hozzá,és szépen tűrték az infuziót,emiatt ne aggodj.Pedig a lányom egy örökmozgó,18hónapos kisgyermek.

2011. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

László kórházban voltunk, kiszáradás miatt (hasmenés miatt). úgy volt, hogy infúziót kap, de kitalálták, hogy próbáljuk meg a sóoldatot, amit ők adnak. A Panadol szirup szipkájával játékosan fecskendeztem be kislányom szájába a folyadékot, amit nagyon viccesnek talált, így megúsztuk az infúziót. Itt szokott rá a kukóra is, mert az nagyon itatja magát.

Jobbulást a kisfiadnak!

2011. jan. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én már most elvinném a kórházba,inkább legyen egy potya utazásotok mint hogy valami baj legyen!
2011. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj! Kilónként 1dl folyadék kellene,ha nem iszik összeesik a vénája és az infúziót sem tudják neki bekötni,ezt játszottuk el két hete.Reggel 39,2 volt a láza nem ment le neki csak szurival amit de. 10-kor adott be a doki,14 órakkor már a kórházban voltunk,mert nem ivott.Fehér lepedékes nyelv,karikás szem,nagyon gyenge volt és nyügös.Igen kikötötték kezét-lábát,de ott lehettem vele,és egy hős volt,csendben sirdogált,de nem feszengett,és utánna elaludt.Pedig 27 hónapos kis örökmozgó,az Ő érdeke,én nem várnék vele.
2011. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha beviszed kórházba, biztos hogy bent fognak titeket, senki nem fogja vállalni, hogy hazamenjetek, inkább elkezdik kezelni. Próbáld meg a rehidráló port, patikában lehet kapni, vízel összekevered, azt igya víz helyett. és itasd-itasd, kis adagokban, játékosan, olyannal, amit szeret. A kaját nem kell erőltetni, kínáld a kedvenceivel, nem baj ha nem főtt ebédet eszik pár napig, csak rágcsákat. A háziorvost azért megkérdezném...
2011. jan. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer mindenkinek a gyors válaszokat! Szerencsére mára már jobban lett, csak hőemelkedése volt, most már eszik rágcsát és főtt krumplit és végre elkezdett inni!!!!!! És ha már játszik is az csak jó! Remélem nem kiabáltam el magam!
2011. jan. 29. 18:24
 20/20 anonim ***** válasza:

En se vagyok nagy hive az antibiotikumnak, de neha muszaj.

Arra se art figyelni, hogy ha sokaig szedi, akkor utana elkaphat valami kandidozist/gombat mert a normal florat is eltakaritja.

2014. jún. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!