Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennetek a helyembe?...

Mit tennetek a helyembe? Tobbi lent folyt.

Figyelt kérdés
na szoval van egy 3.5 eves lanyom meg egy 1 eves kisfiam. A szuleim imadjak a lanyomat,a fiamat meg eppen hogy megturik es ezt sajnos nem is rejtik veka ala. A kicsi fiam igaz elevenebb minden erdekli,tobb figyelmet igenyel. Nagyon fajni szokott mikor sir a fiam hogy vegye az olebe anyam,o pedig kinlodassal veszi az olebe. Apam az meg egyenesen mondani szokta vigyem hazafele a fiamat onnan. Egy lepcsohazban lakunk.
2011. jan. 28. 21:19
 1/10 A kérdező kommentje:
anyam mondja mindig lehet neki szaz unokaja akkor is a lanyomat imadja. Van a hugomtol is unokaja azert is orulesig vannak,en nem azt varom hogy a fiamert is ugy legyenek de ennyire ne mutassak ki hogy nem alljak
2011. jan. 28. 21:24
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy életre tönkre tehetik a gyerekeid közötti kapcsolatot.

Nekem nagyányám volt rági módi, aki a fiu gyermeket (bátyám) istenítette és a kis szaros puncis semmire sem való, hajtogatta a tesómnak. A bátyámmal mindig is rossz kapcsolatunk volt, egész gyerek koromban féltékeny voltrám. MERT a nagyanyám elvitte mellöllem, nem engedte hogy ö egy punis kis szarossal játszon.

Habár felnött korunkra össze értünk, de a mai napig féltékeny rám. ez most derült ki miért, anyám most mesélte el.

Habár idösebb koromba nagyanyám engem is imádott. söt kicsinek is, de mindig kihangsúlyozta hogy a fiu többet ér. De engem is nagyon szeretett, és képes volt a kapuban állva várni mikor mentem haza. (kertszomszédok voltunk)


De nálatok ennél rosszabb lesz. Talán ritkán vidd le a gyerekeket egy darabig, lehet ha nagyobb lesz a fiad akkor megváltozik a véleményük.

2011. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben közölném a nagyszülőkkel, hogy nekem két gyerekem van, vagy nem tesznek a kettő között különbséget, vagy többet egyiket sem viszed oda. És pont.

Nekünk is volt egy ilyen vitánk, azt hitték hülyülök, de amikor a lányom kapott ajándékot, a fiam meg nem, és még közölték is vele, hogy a húga édes aranyos, azért kapja, akkor közöltem, hogy ez volt az utolsó látogatásunk.

Egy hónapig bírták, addig is telefonon átkozódtak, szidtak, majd könyörögtek, de nem engedtem, nekem mindkét gyerekem egyformán fontos, SENKINEK nem engedem, hogy bántsák a kis lelkét akármelyiknek azzal, hogy kevésbé szeretik.

Egy hónap után megemberelték magukat, és azóta szent a béke, mindkét gyerekkel egyformán törődnek, nincs gond.

Mondjuk én mondtam nekik, hogy csak egyszer vegyem észre, vagy mondja a nagy, hogy kivételeznek a kicsivel, egy évre növelem az egy hónapot.

Muszáj a sarkadra állni, mert a fiadnak nagy törés lesz, amikor észreveszi, hogy a kicsit jobban szeretik.

2011. jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ez az hogy a fiam a kicsi
2011. jan. 29. 03:49
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor fordítva.

A lényeg ugyanaz.

2011. jan. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Drasztikus megoldás, de ilyet nem lehet csinálni szüleidnek. Ha nem szeretik őket egyformán, akkor ne engedd oda egyiket sem. Ilyet nem lehet csinálni egy kis gyerekkel, szégyeljék magukat.
2011. jan. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 21:39-sel (és a többiekkel is). A gyermekeid érdekében muszáj leszel drasztikusan fellépni.
2011. jan. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igyvan igazatok van ,ha nem kell a kicsi a nagy se kelljen koszonom a valaszotokat
2011. jan. 29. 15:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is egyet értek a többiekkel. Vagy mindkettővel foglalkozzanak egyformán, vagy egyikkel sem.

Egyébként tudom, mit érezhetsz, nálunk anyós dettó ilyen az unokáival. Aki velük lakik, az a gyerek mindent megkapt stb, a többi három meg csak úgy van.

2011. jan. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tehetnek róla szegények,csak sajnálni tudom a szüleidet! Viszont korukból kifolyólag megemberelhetnék magukat és tiszteletben tarthatnák a te kérésed,miszerint azonnal fejezzék be a tudatlan megnyilvánulásaikat és kezeljék egyformán a gyerekeket mielőtt mindent tönkretesznek a viselkedésükkel!
2011. jan. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!