Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen vitted gyemeked...

Hány évesen vitted gyemeked elősször fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 22:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

3 évesen,

elkezdtek barnulni a fogacskái, rendszeres ápolás mellett is. Leszedte a feketét elől, de 2 hét múlva megint kezdődött elölről. Nem tudom mi lesz a vége, valószínűleg egy teljes belgyógyászati kivizsgálás, fogorvos tanácsára. Holnap megyünk megbeszélni a részleteket a háziorvossal.

2011. febr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15 hónaposan. Nálunk is színeződni kezdtek a fogacskák elől, azóta negyedévente ecsetel a doktor néni, szerencsére megállt a folyamat.
2011. febr. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de azt megmondta a doki, mi okozta az elszíneződést?
2011. febr. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

7.24-es vagyok.


Nem volt nagyon feltűnő az elszíneződés, és nálunk nem barnás, hanem fehéres volt (mintha a foga töve kifehéredett volna).


Azt mondta a doki, ez jelzi, hogy kezdenek romlani a fogacskák, de még időben vittem és az ecsetelés segít. Meg persze azóta még jobban figyelek a cukorra és más szénhidrátra, meg a rendszeres és alapos fogmosásra.

2011. febr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2 eves 3 honaposan. NEm volt semmi baja, nekem csinalt a fogdoki tomest, elotte pedig bevittem a kisfiamat, hogy nezze meg a fogait es hogy a gyerek se feljen kesobb a fogorvostol. Evente fogom vinni ellenorzesre, ezt eldontottem. Nem felt a gyerek egyaltalan, csak korbe nezte a fogait a doki es mar kesz is volt. Persze jol megdicsertem, hogy milyen ugyes gyerek volt.
2011. febr. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most 6 evesen. Sajnos szuvas lett a foga. Addig nem volt gond. Nem tudom hany eves kortol ajanljak amugy a felulvizsgalatot.
2011. febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok

a fogorvos nem tudta megmondani miért barnulnak be a fogacskák. Szerinte belgyógyászati kivizsgálás kell.

Ma voltunk a háziorvosnál, kaptunk beutalót gasztroenterológiára. Elképzelhető hogy valamilyen ételérzékenység lesz, a szervezet már itt kezdi a semlegesítést. Tejcukor érzékenysége volt a fiamnak, elvileg kinőtte, de lehet hogy nem. Ekcémás is, bár idén csak egy hajlatban jött ki egy kis foltocska.

2011. febr. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem, hogy mit mondott a doki....


A gasztro mellett csontokat nem néznek?

Azért kérdem, mert allergia, érzékenység lehet (de mi a fenétől tud egy 15 hónapos gyerek foga romlani??), az ekcéma (kedves utolsó esetében) hiányállapot vagy immungond lehet, de a csontok?

6 évesen egyre gyakoribb a csontritkulás gyerekeknél, esetleg nézessétek meg, hogy lehet-e ehhez is köze.

Talán butaság, de jobb időben tudni, mert akkor helyrehozható.


A kislányom 20 hónapos és a fogait fájlalja, amik egyébként gyönyörűek, és kint is van már 16 neki, mégis, mintha fájnának. Mellette a csípőjét fájlalja napok óta és a lábát. És őszintén szólva aggódom, mert a tünetei nem vágnak össze az istennek sem.


Megírnátok - ha még eszetekbe jut - hogy mi volt a dokinál?

Jobbulást és szép napot kívánok!

2011. febr. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok ismét


a fiam fogacskái épek, egy sem kezd romlani, csak szineződnek. 20 hónaposan már mindegyik foga kinn volt, nem is fájlalja sohasem.


Én nem is hallottam még gyerekkori csontritkulásról, de akkor arról is kikérdezem az orvost.

2011. febr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
először másfél évesen,aztán meg most 2 évesen.először a fogak elszíneződése miatt,aztán meg egy szövetszaporulat miatt ami 2 fog közt nőtt ki.
2011. febr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!