Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mennyi ideig tartott a...

Kinek mennyi ideig tartott a bilire szoktatás?

Figyelt kérdés
18hónapos a kislányom és bő 1hónapja mindennap reggel,déli alvás előtt,du-án és este biliztettem.Nem erőltettem de van ugy hogy 1órát is pelusnélkül van és semmi sincs a bilibe.Rá adom a pelust azonnal:-(Miért lehet ez igy nálunk?
2011. febr. 9. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:

a bilizés nem tanítható.

ha megvan benne a készség rá fog ülni és sikerül is az kell hozzá hogy érezze a vizelési/székelési ingert és addig vissza tudja tartani amig ráül a bilire.


nem kell ráadni a pelust csak egy bugyit próbáld meg de szerintem még korai két éves kor alatt.

2011. febr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

23 hónapos lányomat baromira nem érdekli a bili, hiába próbálgatom, úgyhogy nem erőltetem.

majd nyáron próbálkozunk

2011. febr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszaitokat:-)Aranyosak vagytok!Jajjj csak a család idegesit,hogy "már régen biliznie kellene":-(((Akkor szépen lassan és menni fog..
2011. febr. 9. 13:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem. egyik napról a másikra ált.


a család elmehet... másfél éves kisgyerektől mégis mit várnak ????

2011. febr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ugyeee,én is ezt mondogatom nekik.Köszönöm:-)
2011. febr. 9. 13:20
 6/9 anonim ***** válasza:
2 éves a kisfiam,annyi van hogy fürdés elött wc-zünk,de ezt se mindig akarja,és én ilyenkor rá se ültetem.Amikor kakil szól,de még itt se ültetem rá a wc-re mert többnyire akor szól ha már bent van.erre meg kell érni.másfél évesen még korai.A családot csókoltatom,és mond meg nekik gyereked van és nem kiskutyád akit idomítani lehet.
2011. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Áprilisban múlt a kisfiam 2 éves, júliusban kezdtem, mire szeptemberben bölcsibe ment már szobatiszta volt, szóval bő 2 hónap. Az időt nagyon meg kell választani, túl hamar ne kezd, márpedig a másfél éves nekem korainak tűnik.
2011. febr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszaitokat!Nyugodt vagyok biliztetés terén akkor:-)Sokat segitettek:-))))
2011. febr. 10. 11:50
 9/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam két éves volt januárban..és kb.egy hónapja fürdés előtt már wc-be pisil..és pár napja pedig többször kéri napközben a bilit.De még javában pelusos..de már úgy veszem észre,hogy kezd rájönni a dolgokra,és tudja,hogy mikor szójlon,és van is eredmény a bilibe mikor ráül.Zenélős bilije van..így az nálunk még jobban ösztönző hatású.Szerintem várjál még nyugodtan,amíg majd ő mondja,hogy bili..vagy pisi..addig fölösleges ezzel foglalkozni!
2011. febr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!