Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyermeknek napi kb....

2,5 éves gyermeknek napi kb. két órahossza mesefilmnézés tv-ben sok? (kb.1 óra délelőtt,1 óra délután és esetleg egy fél óra este- szombat-vasárnap semmi tv)

Figyelt kérdés

Kérném szépen, hogy ne mocskolódó, kioktató üzeneteket írjatok, hanem valódi, "építő" jellegű véleményt, tapasztalatot, mert azt nem hiszem, hogy senki gyerek soha nem néz tv-t, el van zárva mindig, stb ....

mindezek mellett a gyermek természetesen játszik, levegőn is van naponta és igaz keveset, de alszik is délután ... tehát nem feszt tv megy ....

köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 22. 09:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos négy napig egész délelőtt mesét nézett a fiam(Szilaj,Vadkaland,Nagyon vadon). Bekaptam az influenzát, és egyszerűen nem volt erőm huzamosabb ideig fent lenni. Délután apa foglakozott vele. Nem örültem neki, de ez van.
2011. febr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%
Nem sok. Enyém is ennyit néz. 2,5 éves.
2011. febr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%

3 éves heteken belül.

Reggel 30 perc mese ( dzsungel élet, oso maci, manny mester) amíg a picit megetetem, felöltöztetem. Utána játék, séta, levegőzés, házimunka. Délutáni alvás után játék, néha levegőzés játék lent az udvaron, és fürdés előtt vacsikor megint kis mese, ekkor Bogyó és babóca a sláger, vagy noddy, vagy Vipo a repülő kutya.

Szeret gyurmázni, rajzolni, szerelni, építeni, kirakózni, stb... és igen, szereti a fent említett meséket is, amiket nagyon hamar megtanult kívülről is!

2011. febr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Azért örülök, hogy nem sok negatív véleményt olvastam!!!

Néha szeretnék sokkal szigorúbb lenni, de nem megy ... legszívesebben nem engedném, hogy nézze, de hát úgy szereti a kedvenceit, mikor meghallja a zenéjét, táncol rá ugrál, énekli és nagy átéléssel nézi, ismer már mindenkit, szó szerint érdeklik a történetek, utána jön oda és meséli nekem, hogy mit látott, mi volt, ... azzal nyugtatom magam, hogy valamilyen szinten ez is fejleszti valamijét:-) ....

önállóan nézi, hál istennek nem kell mellé ülni, és egy idő után maga ott is hagyja, ha bekattan neki vmi érdekesebb elfoglaltság. De pl. hétvégén egész nap nincs tv, mert végre ott van APA és teljesen lefoglalják egymást a lánnyal:-). Esze ágába se jut a tv, és tulképp most ősszel kezdett el egyáltalán tv-t nézni, majd 2,5 évesen, ahogy sajnos bejött a rossz idő .... annyira várjuk már a jó időt, kora reggeltől, este 9-ig kint van, hatalmas udvarunk van hál istennek, szóval gondolom akkor "elfelejti" a tv-t ....

csak úgy aggódom mindenen, hogy nem-e kárt csinálok neki, stb, stb ......

2011. febr. 22. 17:12
 15/19 anonim ***** válasza:
Szia,nekem két pici van itthon,reggel bekapcsolom a minimaxot,egész nap megy,kivéve ha elmegyünk itthonról.Nem ülnek ott végig és nézik,hanem játszanak,de ha arra vetődnek belepillantanak és ennyi.Amit végignéznek az a sezám street,na akkor ott ülnek míg vége nincs.De a többi mesénél nincs ilyen.
2011. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok. Ennyi belefér.
2011. nov. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Miért akarod megtiltani, hogy nézze? Mert valaki kitalálta, és azóta reflex-szerűen rengetegen azt szajkózzák, hogy ne nézzen TV-t? Van vannak nagyon aranyos, gyerekeknek való rajzfilmek, szép képi világgal. Semmi baj nincs ezzel, ha megmaradnak az arányok.
2011. nov. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
45%
szerintem nagyon sok 2,5 ora tv-zes egy 3 eves gyereknek ..a 12 eves fiam sem nezhet iskola idoszakba 2.5 orat tv-et vagy videot...szunetbe sem kell minden nap ket orat tv-et nezni...igy az olvasasrol konnyen ...
2012. jan. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szelektálom a meséket. Nem mennyiségre, hanem minőségre. Ha új mesét látok, amit nem ismerek, mindig együtt nézünk meg egy részt, és eldöntöm, nézheti-e vagy nem a továbbiakban. Olyan durva mesék vannak manapság. Az erőszakos, verekedős meséket nem hagyom nézni. Aztán már tudom, hogy akkor nézhet tévét, ha ez meg az a mese megy. De már ő is tudja. Meglátja, hogy "ez csúnya mese" és nyúl a távirányítóért, hogy elkapcsolja. Olyan cuki. :) Általában reggel néz mesét kb. fél óráig és este is fél órát, míg én teszek-veszek. Aztán fürdetés, mesélek neki könyvből és alvás.
2014. jún. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!