Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezdjem el szoktatni...

Hogyan kezdjem el szoktatni szobatisztaságra 2 éves gyerekemet?

Figyelt kérdés
Egész nap bölcsiben van, ott ezt nem tanítják neki.Itthon nem szól, hiába kérem meg.Csak este pisil a wc-be fürdés előtt.Oda megy magától.bilit nem szereti,csak a wc-t.
2011. febr. 23. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Enyém 2 éves lesz mindjárt, egyáltalán nem érdekli sem bili, se a wc, ha ráültetm ráül, de soha nem pisil bele.

Mjad j későbbb, ha jobb idő lesz.

Addig nem erőltetem.


Viszont a fiam 2 évesen pont bölcsiben lett szobatiszta.

2011. febr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2 éves a kisfiam. Ha rájön akkor ráül a bilire, vagy a szűkítőre pelus nélkül de ennyi. Még nem produkált bele semmit. Szól ha bekakált vagy pisilt és kész. Én nem erőltetem, te se tedd. Majd a nyáron.
2011. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
lányom jövő hónapban lesz 2,én is nyárra tervezem,őt se izgatja még a téma
2011. febr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

fiamat se izgatja dolog, de már 2ésfél

Ez nagyon gáz?

2011. febr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én fél négykor hozom el a bölcsiből. Ott még pelust visel, mert csak két napja kezdtük a wc-re szoktatást (a bili egyáltalán nem érdekelte, a wc szűkítő viszont egyből megtetszett neki). Itthon csak éjszakára kap pelust, viszont az is száraz marad reggelre. Kb. óránként kérdezem, hogy kell e pisilni, kakilni, s ha kell, rávágja, hogy igen, s már rohan is. Magától még nem jut eszébe, de ha kérdezem, szól. A két nap alatt már kétszer kakilt a wc-be, s egyszer volt pisis baleset. Ha már előre szól, akkor szólok a bölcsiben, hogy ne adjanak rá pelust, de sűrűbben kérdezgessék, mint a többieket.

Őszintén szólva én akkor döntöttem úgy, hogy elkezdjük, s nem érdekel, hogy még nem szól, mikor kipattogzott fenékkel hoztam haza a bölcsiből. Soha nem volt a fenekén pörsenés, s piros is csak egyszer volt, mikor ment a hasa. Valószínűleg délelőtt kakilt, s utána már csak alvás után cseréltek pelust.

2011. febr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!